Články

Probiotika a prebiotika

Naše zdraví začíná ve střevech. Lidé v dřívějších dobách konzumovali živiny v půdě a mikrobi v jídle. Pesticidy a herbicidy v posledních 60 letech narušily rovnováhu mikroorganismů, stejně tak průmyslově zpracované potraviny.

Číst dále: Probiotika a prebiotika

 

Bio potraviny snižují riziko rakoviny

V nové studii se analyzovala otázka, zda strava v bio kvalitě s menším rizikem, že obsahuje pesticidy, souvisí s rizikem rakoviny.

Číst dále: Bio potraviny snižují riziko rakoviny

 

Šest tipů na příjemné polykání bylinných kapslí

U mnoha lidí je problém z užíváním kapslí či tablet. Často se kapsle obtížně polykají, pokud jsou větší velikosti...

 

Číst dále: Šest tipů na příjemné polykání bylinných kapslí

 

Nebezpečný internet zvaný 5G

Už jste asi zaznamenali, že se mohutně propaguje nová pátá generace bezdrátových sítí. Dr. Gabriel Cousens nazývá 5G jako něco, co ohrožuje naše zdraví. Počítačový odborník vysvětluje, že číslice u G se vztahují k různým bezdrátovým technologiím....

Číst dále: Nebezpečný internet zvaný 5G

 

Riziko císařského řezu

Vědci stále více upozorňují na stoupající provádění císařských řezů, které nejsou indikovány ze zdravotních důvodů...

Číst dále: Riziko císařského řezu

 

Antidepresiva: minimální efekt, mnoho nežádoucích účinků

V nové meta-analýze 522 studií zahrnující 116 000 osob a 21 antidepresiv podávaných u akutních depresivních stavů dospělých, řešitelé studie v čele s Andreou Cipriani prokázali, že mezi účinkem antidepresiv a placebem je staticky významný rozdíl. Zásadní otázkou ale zůstává, zda tento rozdíl má vůbec nějaký praktický význam.

Číst dále: Antidepresiva: minimální efekt, mnoho nežádoucích účinků

 

Studie prokazují, že lepek škodí všem lidem

Pokud začneme diskutovat o lepku, jedná se o kontroverzní téma. Je špatný nebo nevadí? Škodí jen lidem s celiakií, jak tvrdí většina lékařů?

Číst dále: Studie prokazují, že lepek škodí všem lidem

 

Muzikoterapie od Riversea

Stranou zájmu rádií a jejich jepičích kolovrátkových melodií se najdou hudební poklady. Jedním z nich je dvojice Riversea, která se řadí mezi neo-progresivní rock, nyní vydala po 6 letech skvělé album The Tide. Vynikající smysluplné texty, které dávají smysl, do detailu propracované skladby a aranžmá Brendana Eyrea, melancholický hlas Marca Atkinsona, nápadité melodie. V práci poslouchám relaxační hudbu a doma právě takovou, jako The Tide.
 

Tvrzení, že kokosový olej je nezdravý, je nevědecké a lživé

Epidemioložka K. Michels z Harvardské univerzity, která tvrdí, že kokosový olej je čiré zlo a nejhorší potravina, by se měla omluvit za své nevědecké tvrzení. To je názor britského kardiologa A.Malhotry, který uvedl: "Po zrevidování všech vědeckých důkazů kategoricky prohlašuji, že toto tvrzení je čirá lež a vědecký nesmysl. Žádám prof. Michels, aby odvolala tvrzení a omluvila se. Jinak bude ohrožena reputace Harvardské univerzity". Zajímavý byl komentář k článku, kde uživatel uvádí, že v USA se kdejaký asistent nazývá profesorem....

Číst dále: Tvrzení, že kokosový olej je nezdravý, je nevědecké a lživé

 

Žvýkačky pro svěží dech?

Reklamy se nám snaží vsugerovat, že žvýkačky jsou součástí zdravého životního stylu. Výrobci skrývají, že součástí gumové hmoty jsou látky s potenciálním zdravotním rizikem.

Číst dále: Žvýkačky pro svěží dech?

 

Více článků...

Strana 5 z 31

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»