Opět jsme v období adventu, což naznačuje, že Vánoce jsou už za chvíli…

Někteří možná znají píseň:

Přijď k nám božský Mesiáši
Svět v tichosti čeká den
Kdy naději se bude zpívat triumfálně
A smutek vyprchá

Lidé čekali v tichu s nadějí, že brzy zvítězí dobro nad zlem a tím se zbavit naše životy smutku.

Vánoce jsou připomínkou Boha v našem světě. Přišel k nám – za věřícími a nevěřícími. Jeho narození by mělo přinést naději a očekávání, které rozptýlí smutek z našich životů. Ale po letech, kdy Vánoce po Vánocích uplynuly, mnozí z nás ve světle současných událostí nevidí velkou naději v našich životech a tato naše naděje často ustupuje zoufalství. Opravdu přijde Mesiáš? Jestliže ano, kde je? Proč nedošlo k naplnění očekávání a rozptýlení smutku?

Skutečným problémem je dnes to, že skutečně očekáváme, až Bůh doslova přijde k nám. Slavíme jeho narození stejně jako naše – nabízíme modlitby, jídlo, pití a veselíme se. Slavíme jeho příchod na svět, ale upřímně, nemáme ho skutečně v našich srdcích a životech.

Ano, přišel na svět a je v našem středu, ale bohužel se nám nepodařilo ho poznat a tím ho ani přivítat mezi námi.

Tím, že se narodil chudým rodičům, v prostředí extrémní chudoby (poznámka: to by nám měla vysvětlit katolická církev a papež, proč žije v přepychu), Ježíš nám říká, kde přebývá – ne v místech majestátu a bohatství, ale mezi chudými, nemocnými a umírajícími, hladovými, utlačovanými a u těch, co milujeme, ale i u těch, které nenávidíme (poznámka: pokud je nenávidíme oprávněně, například někoho, kdo ubližuje dětem, teroristi atd. – to pak nejsou mí bratři) pak nelze. Stručně řečeno žije mezi miliony nás.

Uprostřed našich oslav letošních Vánoc, zkuste se na chvíli podívat kolem vás a poznat Ježíše, který se narodil na tomto světě před dvěma tisíci lety. Měl by být mezi námi v každém člověku (poznámka: mnozí namítají, že v každém nikoli, viz mé poznámky v textu) a v každé překážce a i v každém soužení, které je součástí našich životů. Pojďme se na chvíli rozhlédnout, a rozpoznat ho u těch, kteří nemají radost a klid ve svých životech (poznámka: dilema: co teroristi a další, chystající se do Evropy mezi přistěhovalci, pedofilní vrazi  – mají v sobě Boha ať ho nazveme jakkoli?).

Pojďme udělat něco ke zmírnění bolesti a utrpení v jejich životech. Pojďme udělat, co můžeme, abychom jim mohli dát naději, že jednoho dne zvítězí a zmizí smutek v srdcích.

I my, jako Ježíš, musíme mít pokoru, aby sestoupil z našeho pohodlí a mohli se s ním setkat v lidech kolem nás. Pokud se budeme izolovat od lidí tím, že stavíme pevnost, se všemi našimi vymoženostmi, mocí, sobectvím a pýchou, pak můžeme čekat na Ježíše celý život, ale marně.

Pro nás pak Jeho narození do tohoto světa, budou Vánoce, kdy budeme jen opět slavit, jíst, pít a veseliti se. (V jiném článku uvedu, že Ježíš se nenarodil na Vánoce, ale na podzim.) Tak nikdy nestane den, kdy se bude oslavovat naděje a to, že zmizel smutek.

David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.