V Bibli nacházíme odkazy na zdravotní účinky bylin a potravin. Rituály se často zaměřovaly na stravu jakou součást dlouhověkosti a zdraví…

Některé potraviny, které odsuzují například vegetariáni jako škodlivé (maso) nacházíme v Bibli jako potraviny doporučované.
Jídlo představuje důležitou roli v dlouhověkosti a zdraví.

Bible rozlišuje potraviny na čisté a nečisté. Ty čisté bychom měli často jíst, naopak nečisté z jídelníčku vyloučit.

V Bibli se mezi čisté potraviny řadí ovoce. Jak se praví v Numeri 13, 20: „Též zda je země úrodná či neúrodná, zda v ní jsou stromy nebo ne. Buďte odvážní a přineste něco z ovoce té země!” Byl totiž čas raných hroznů. Ovoce se doporučuje, pokud roste ze semínek. Ovoce z ovocných stromů nebo cokoli, co roste na keři či stromě s kůrou jako jabloně, švestky, víno….Musíme vzít v úvahu kontext a dobu, kdy lidé jedli, aby přežili.

Rostliny z půdy jako listové zelenina s bylinami, kořeny, hlízy.

U masa musíme rozlišit, co je čisté a nečisté maso, což je složitější. V dnešní době víme, že maso je jateční, konvenční, z dobytka, který místo na pastvě a venku je krmen v budovách siláží, granulemi, obilovinami není ideální. Jak se píše v Bibli: „Je nutno rozlišovat mezi nečistým a čistým, mezi živočichy, kteří se smějí jíst, a těmi, kteří se jíst nesmějí.”V Bibli se píše: „Mluvte k Izraelcům: Ze všech zvířat na zemi smíte jíst tyto živočichy: Všechno, co má rozdělená kopyta tak, že jsou kopyta rozpolcená úplně, přežvýkavce mezi zvířaty, ty smíte jíst. (Leviticus 11)

Mezi čistá zvířata patří hmyz skákající po zemi, hovězí, vše co má šupiny a ploutve, ovce, koza, zvěřina. Mezi nečisté maso patří mnozí ptáci, vepřové a to, co se plazí po břiše, okřídlený hmyz, chodí po tlapách, má více noh, nemá šupiny a ploutve. Z ptáků kromě pštrosů, orlů, havranů či supů lze jíst vše ostatní.

Z potravin zmiňovaných v Bibli se zmiňují zejména olivy a olivový olej, fíky, med, granátové jablko, kozí mléko, naklíčený chléb, maso, hořké byliny a zelenina.

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.