Články

Stres a oko hurikánu

Stres je jednou ze základních příčin zánětů v těle a nemocí. Připomeňme si, co o tom píše John Douillard v knize Sezonní dieta, kterou jsem kdysi překládal.

Číst dále: Stres a oko hurikánu

 

Slunce a pokožka

Vystavení pokožky slunci způsobuje nejen její nepříjemné začervenání, svědění, nebo úžeh, ale dlouhodobě přispívá i ke stárnutí pokožky a je významným faktorem vyvolávajícím různé typy nádorových onemocněni kůže.

Číst dále: Slunce a pokožka

 

Meditace pro energii

Meditace posilující krevní oběh, plíce, orgány, dodává energii a přináší vitalitu.

 

Číst dále: Meditace pro energii

 

Infekce na cestách

Na cestách do ciziny, zejména mimo Evropu, nám dovolenou při troše nepozornosti nebo neopatrnosti může zkazit infekce, které se můžeme v převážné většině případů vyhnout. Většinou stačí dodržovat několik základních preventivních opatření.

Číst dále: Infekce na cestách

 

Nesmysl zvaný nízkotučná strava

Studie po studii ukazuje, že doporučení, abyste jedli hodně sacharidů a používali co nejméně tuků, jak neustále tvrdí různí odborníci na výživu a reklamy, je škodlivé a nesmyslné doporučení, podporující zánět v těle.

Více zde...

 

Rychlý odpočinek pro mladou maminku

Už je to zase tady. Miminko křičí, mladá matka je vynervovaná a unavená. Dříve by člověk v takové situaci zařadil klidný víkend, ale s kojeným miminkem?

Číst dále: Rychlý odpočinek pro mladou maminku

 

Jste ranní nebo večerní typ?

Znalost chronotypu má praktický význam pro diagnostiku, prevenci i léčbu nemocí, tzv. chronomedicínu. Poznání, zda jsem ranní či večerní typ je důležité pro stanovení a léčbu nejen například nespavosti nebo dalších poruch spánku, ale také pro přizpůsobení se jet-lagu a nočnímu směnnému provozu...Více v článku a také rozhovoru v měsíčníku Blesk zdraví.

Číst dále: Jste ranní nebo večerní typ?

 

Zánět - neviditelný zabiják

Zánět je proces, kterými nás imunitní systém pomocí bílých krvinek a protilátek chrání před infekcemi, způsobenými bakteriemi, viry, parazity či plísněmi. Akutní zánět nás chrání před poškozením a směřuje k vyléčení, zatímco u chronického zánětu spouští imunitní systém zánětlivou reakci, jakoby v těle byla nebezpečná bakterie nebo virus. Tento chronický zánět poškozuje tkáně.

Číst dále: Zánět - neviditelný zabiják

 

Dehydratace a zánět

Dehydratace znamená, že vaše tělo nemá tolik vody a tekutin, kolik potřebuje. Voda tvoří 60 až 80% z celé naší tělesné hmotnosti...

Pokračování článku zde...

 

Lomená svíčka

Cvik působící protizánětlivě, harmonizující též hormonální systém, zejm. štítnou žlázu, prokrvení, odbourání tuku na břiše. Nahrazuje i stoj na hlavě či ramenou u těch, pro které jsou tyto invertní pozice z jógy obtížné.

Číst dále: Lomená svíčka

 

Více článků...

Strana 10 z 27

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Články
Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube