Články

Mléčné výrobky - škodí nebo ne?

Číst dále: Mléčné výrobky - škodí nebo ne?

 

Lepek - nebezpečná bílkovina

Pšeničná mouka (například běžné světlé i tmavé pečivo) spolu s bílým cukrem se nejvíce podílí na vzniku degenerativních nemocí. Lepek se definuje jako bílkovina v moučném prášku obilného zrna vzniklá po odstranění škrobu a je škod¬livá pro osoby, které tuto látku nesnášejí.

Číst dále: Lepek - nebezpečná bílkovina

 

Je víno zdravější než jiné druhy alkoholu?

V posledních 10 letech se diskuze soustředila na to, zda veškeré druhy alkoholu mají stejně prospěšný vliv na zdraví. V roce 1996 byla v časopise British Medical Journal publikována analýza 25 studií sledující účinek piva, vína a destilátů na ischemickou chorobu srdeční...

 

Číst dále: Je víno zdravější než jiné druhy alkoholu?

 

Kvasinky neboli mykózy

V letním období zejména s návštěvou koupališť a bazénů se často objevují kvasinková onemocnění.

Číst dále: Kvasinky neboli mykózy

 

Stres a oko hurikánu

Stres je jednou ze základních příčin zánětů v těle a nemocí. Připomeňme si, co o tom píše John Douillard v knize Sezonní dieta, kterou jsem kdysi překládal.

Číst dále: Stres a oko hurikánu

 

Slunce a pokožka

Vystavení pokožky slunci způsobuje nejen její nepříjemné začervenání, svědění, nebo úžeh, ale dlouhodobě přispívá i ke stárnutí pokožky a je významným faktorem vyvolávajícím různé typy nádorových onemocněni kůže.

Číst dále: Slunce a pokožka

 

Meditace pro energii

Meditace posilující krevní oběh, plíce, orgány, dodává energii a přináší vitalitu.

 

Číst dále: Meditace pro energii

 

Infekce na cestách

Na cestách do ciziny, zejména mimo Evropu, nám dovolenou při troše nepozornosti nebo neopatrnosti může zkazit infekce, které se můžeme v převážné většině případů vyhnout. Většinou stačí dodržovat několik základních preventivních opatření.

Číst dále: Infekce na cestách

 

Nesmysl zvaný nízkotučná strava

Studie po studii ukazuje, že doporučení, abyste jedli hodně sacharidů a používali co nejméně tuků, jak neustále tvrdí různí odborníci na výživu a reklamy, je škodlivé a nesmyslné doporučení, podporující zánět v těle.

Více zde...

 

Rychlý odpočinek pro mladou maminku

Už je to zase tady. Miminko křičí, mladá matka je vynervovaná a unavená. Dříve by člověk v takové situaci zařadil klidný víkend, ale s kojeným miminkem?

Číst dále: Rychlý odpočinek pro mladou maminku

 

Více článků...

Strana 10 z 28

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»