Články

Zrušme letní čas

Roční období a počasí ovlivňují to, kdy si zvířata a v dávných dobách i lidé obstarávaly potravu, kdy přezimovaly, kdy se stěhovaly ze zimy do teplých krajin. Astronomicky je správný zimní čas, letní čas je uměle stanovený a nesmyslný.

Číst dále: Zrušme letní čas

 

Šest zásaditých potravin

Typická česká a fastfoodová strava se skládá z převážně toxických a kyselinotvorných potravin, jako jsou rafinované cukry, umělá sladidla, rafinované obiloviny zejména pšeničná mouka, masa z jatek a homogenizovaných mléčných výrobků s tajně přidávanými škroby, želatinou a umělými sladidly, a též skrytých geneticky modifikovaných organismů.

 

Číst dále: Šest zásaditých potravin

 

Šest příznaků, které způsobuje lepek

Alergie či intolerance lepku v případě, že se nebere v úvahu, může způsobit léčbu jinou než omezení lepku. Lékařské testy (krevní odběry, histologie) jsou často negativní, avšak lidé, kteří lepek nesnášejí nadále trpí nepřeberným množstvím symptomů.

Číst dále: Šest příznaků, které způsobuje lepek

 

10 kroků proti stresu

Až do roku 1935 stres znamenal pouze technický termín pro tlak nebo sílu, která deformuje. Původní pojmenování „adaptační syndrom", vyjadřující příznaky tvořící stresový syndrom, Selye změnil na „syndrom napětí". Stres (z angl. strain - napětí) považoval za pravou příčinu všech nemocí.

Číst dále: 10 kroků proti stresu

 

Bylinná terapie u chřipky

Uvedené byliny mohou zklidnit kašel a příznaky chřipky. Během chřipkového období zvyšují imunitu. Tyto byliny mohou snížit horečku, zklidňují bolesti v krku, a snižují bolesti břicha. Pijte několik šálků bylinkového čaje denně k vyléčení a prevenci chřipky.

Číst dále: Bylinná terapie u chřipky

 

Zdraví nebo nemoc

Deset základních faktorů často rozhoduje o tom, zda budeme zdraví nebo nemocní.

 

Číst dále: Zdraví nebo nemoc

 

Deprese

Deprese je změna nálady a chování, trvající několik týdnů, doprovázená příznaky. Může být endogenní ( bez zjevné příčiny) nebo exogenní, jako reakce na určitou událost ( úmrtí partnera, rozvod atd.).

Číst dále: Deprese

 

Očkování proti chřipce, 2.část

Historie chřipky odhaluje některé velké mezery v současné teorii o očkování a v podstatě dokazuje, že nefunguje...

 

Číst dále: Očkování proti chřipce, 2.část

 

Očkování proti chřipce: ano nebo ne?, 1.část

V tomto článku najdete málo známé informace, které podle autorů prokazují, proč očkování proti chřipce je naprosto bezcenné a proč je jejich obliba zcela založena na smyšlených studiích a lékařské mytologii. Pokud by se lidé dozvěděli, co se zde píše, tak se byznys s očkováním proti chřipce zhroutí přes noc. Informace vyšly v článku publikovaném v The Atlantic a Natural News.

Číst dále: Očkování proti chřipce: ano nebo ne?, 1.část

 

Volné radikály, antioxidanty

V současné době se stále častěji mezi lékaři, ale i laiky, hovoří o působení tzv. volných radikálů, případně tzv. oxidačního stresu v rozvoji nejrůznějších onemocnění a o významu tzv. antioxidantů v jejich prevenci.

Číst dále: Volné radikály, antioxidanty

 

Strana 21 z 28

«ZačátekPředchozí2122232425262728DalšíKonec»