Články

Pesticidy v potravinách

Pesticidy a bakterie se nalézají i pod slupkami stříkaného ovoce a zeleniny. Přehled některých druhů najdete v tomto článku.

 

Číst dále: Pesticidy v potravinách

 

Bio vs. nebio

Postavte vedle sebe dvě jablka: první bude vypadat dokonale, téměř jako z plastu, na druhém najdete skvrnky, nerovnosti a bude vypadat jako přímo utržené ze stromu. Kousnete do prvního a vnímat nebudete výraznou chuť ani šťávu. U druhého jablka si užijete sladkou lahodnou chuť jablka. První jablko je výtvorem průmyslu, postříkané pesticidy, vyleštěné a dohlazené voskem s dalšími chemikáliemi (až 150).

 

Číst dále: Bio vs. nebio

 

Biopotraviny - životní styl i móda

Marcel Secomte se otáčí za pultíkem v útrobách dodávky, jíž objíždí svět s nákladem sýrů, tvarohů, jogurtů, ale i uzenin a pečiva. Vše zaručeně bio. Tvrdnoucí kozí sýrec se hlásí čichovým buňkám zdaleka. Jako zamlada, jako u babičky.

Číst dále: Biopotraviny - životní styl i móda

 

Koření a byliny pro letní období

Některé druhy potravin a koření se hodí spíše pro chladné části roku, některé spíše příjemně vnitřně ochlazují  v létě. O těch se dozvíte v tomto článku.

 

Číst dále: Koření a byliny pro letní období

 

Rady pro letní dny

Léto je časové období, kdy se těšíme na slunce, opalování, koupání a dlouhé teplé letní večery. Teplé počasí má ale i své stinné stránky na organismus a zdravotní stav, pokud nevíme, jak se chránit před větším horkem. V létě podle východní medicíny zvyšuje slunečné a teplé počasí vnitřní horkou energii, a tedy tendenci k některým zdravotním potížím spojeným s horkem.

Číst dále: Rady pro letní dny

 

Orient-sauna, koupele a napařování

Potní terapie orient saunou je spolu s olejovými masážemi částí kompletní očistné kúry, kterou provádíme v našem centru. Pocení, kterým se rozvolňují toxiny, se provádí většinou po olejové masáži. Tato přípravná fáze, která předchází detoxikaci, trvá od čtyř do sedmi dnů. Pocením se toxiny dostávají do zažívacího ústrojí, odkud se vylučují různými procedurami z těla ven.

Číst dále: Orient-sauna, koupele a napařování

 

Meditace a relaxace

„Meditace je nepřetržitý tok vnímání nebo myšlenek, jako tok vody v řece", řekl Swami Vishnu Devananda. Meditace je starodávná technika k obnovení sil, nalezení vnitřního klidu a ochraně proti stresu. Podle výzkumu se zklidnění mozkových vln na úrovni alfa a theta vln dostáváte do stavu zklidnění a celkové relaxace.

Číst dále: Meditace a relaxace

 

Olivový olej v naší kuchyni

Zdravé tuky tvoří součást správné stravy. Do tuků, vhodných k vaření, patří potravina, která má své nezastupitelné místo ve středomořské stravě. Olivovník se považuje za jeden z nejstarších stromů na světě. Na Krétě rostly olivy již v době 4000 let př. Kr. Z oliv se vyrábí olivový olej.

Číst dále: Olivový olej v naší kuchyni

 

Kojení - nejlepší výživa pro kojence

Ve východní medicíně bylo mateřské mléko samozřejmě již před mnoha tisíci lety ceněno jako nenahraditelná potrava pro kojence. Vycházelo se z názoru, že má miminko v prvních šesti měsících žít a růst pouze z mateřského mléka. Potom se postupně přidává jiná potrava, až miminko - asi v jedenácti měsících - přejde na normální potravu a mateřskému mléku si odvykne.

Číst dále: Kojení - nejlepší výživa pro kojence

 

Káva a kofein

Lidé nejsou dostatečně seznámeni s dlouhodobými účinky kofeinu. Naopak, firmy v masivních reklamách kofeinové nápoje doporučují. Kofein patří mezi alkaloidy rostlinného původu, stejně jako strychnin, kokain, nikotin. Je obsažen v kávě, čaji (theofylin), kakau (theobromin) a čokoládě. Stává se jednou z příčin mnoha onemocnění a poruch, např. strachu, nespavosti, srdečně cévních nemocí, cukrovky, potratů, onemocnění zažívacího traktu.

Číst dále: Káva a kofein

 

Strana 24 z 28

«ZačátekPředchozí2122232425262728DalšíKonec»