8 potravin pro zdravé tělo a mysl

Supermarkety jsou naplněny potravinami, které jsou nutričně zcela nedostatečné. Špatné půdní podmínky v kombinaci s průmyslovou úpravou a zpracováním nedodávají dostatečné živiny a látky. I když strava je zásadní v našem životě, pro optimální funkci těla potřebujeme proto potraviny, které tělu dodávají potřebné látky.

Aloe vera

Aloe vera obsahuje 20 minerálů, 12 vitamínů, 18 aminokyselin, 200 účinných rostlinných látek (fytonutrienty). Antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky v aloe zmírňují záněty a bolesti kloubů, léčí vředy a širokou škálu trávicích poruch, likvidují candidu a parazity, snižují riziko infarktů a mozkových příhod, zpomalují růst rakovinných buněk.

Triphala

Kombinace tří ovocných plodů tvoří z Triphaly jeden z nejsilnějších přípravků k pročištění a harmonizující účinek nejen na činnost tlustého střeva, ale celého těla. Je to jedna z nejznámějších a nejúčinnějších kombinací na vnitřní pročištění a také regeneraci či obnovu organismu. Podporuje činnost zažívacího, oběhového, močového a dýchacího ústrojí. Působí projímavě. Nejbohatší přírodní zdroj vitaminu C. Podporuje vstřebávání vitaminu B. Není návykový, proto se často užívá dlouhodobě při detoxikaci nebo preventivně jako denní doplněk zdravé životosprávy. Jako očistnou kůru lze zakoupit balíček na 80 dnů.

Maca

Maca je na živiny velmi bohatá potravina a kompletní zdroj aminokyselin. Maca obsahuje mnoho vitamínů skupiny B, vitaminy C a E, a je dobrým zdrojem mědi, železa, draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu a zinku. Maca zlepšuje anémii, snižuje chronickou únavu, zmírňuje stres a deprese, zlepšuje libido a plodnost, zlepšuje funkce nadledvin a posiluje paměť. Výborné kafe s macou najdete zde.

Reishi

Reishi je bohatým zdrojem antioxidantů. Je také dobrým zdrojem vitamínů B, stejně jako draslíku, niacinu, hořčíku, selenu, mědi a fosforu. Reishi posiluje imunitu a působí léčivě u poruch jako je alergie, artritida a rakovina. Snižuje fyzickou a psychickou zátěž, snižuje zánět, chrání játra a upravuje trávení.

Goji

Goji obsahují 18 aminokyselin, 21 stopových minerálů, vitaminy A, B-komplex, C a E, a velmi silný antioxidant. Goji zlepšuje imunitní funkce, chrání DNA, zlepšuje oči a játra, snižuje zánět, působí pozitivně srdce.

Chlorella

Chlorella je zdrojem kompletní bílkoviny, jedná se o silný zdroj chlorofylu, a obsahuje celý komplex vitaminů. Je to také výjimečný zdroj železa a zinku, stejně jako hořčík, fosfor, vápník a draslík. Chlorella pomáhá detoxikovat organismus od cizorodých škodlivin, xenobiotik a těžkých kovů. Likviduje Candidu a brání přemnožení kvasinek. Působí preventivně proti cukrovce a zlepšuje inzulinovou rezistenci. Snižuje bolesti spojené s artritidou. Pomáhá regenerovat tkáně. Odstraňuje zažívací problémy. Je vhodnější užívat řasy v kombinaci: Chlorella je součástí kombinace Alga Forte.

Konopný olej

Konopí obsahuje 20 aminokyselin, a je kompletní zdroj rostlinných bílkovin. Jako rostlinný zdroj je nejhojnějším zdrojem esenciálních mastných kyselin a má příznivý poměr omega-6 a omega-3 (3:1). Konopí posiluje imunitní systém, snižuje zánět, zlepšuje paměť a zabraňuje onemocnění mozku. Zlepšuje stav kožních onemocnění. Pomáhá udržovat zdravý trávicí trakt. Pomáhá předcházet rakovině. Snižuje riziko cukrovky.

Kokos

Kokos je vynikajícím zdrojem mastných kyselin, včetně kyseliny laurové a kyseliny kaprylové, které ničí bakterie, viry a houby. Je také dobrým zdrojem vitaminů B a velkým zdrojem mědi, vápníku, železa, manganu, hořčíku a zinku. Kokos se nejčastěji používá v kapslích nebo kvalitním kokosovém oleji. Podporuje spalování tuků a nezatěžuje játra, protože mastné kyseliny v kokosu se přeměňují na energii a neukládají se jako tuk. Kokos zlepšuje imunitní funkci, posiluje mozek, snižuje riziko vzniku diabetu, potlačuje zánět kloubů a svalů. Posiluje játra. Ničí bakterie a parazity. Má určité preventivné účinky proti rakovině. Usnadňuje tvorbu a vylučování žaludečních šťáv a podporuje správnou funkci trávicího traktu. Za studena lisovaný kvalitní kokosový olej najdete zde.

df