Pět osvědčených způsobů v prevenci a léčbě artritidy

Miliony lidí trpí nějakou formou artritidy. Vzhledem k tomu, že artritida se běžně považuje za nevyléčitelnou, lékaři jen předepisují léky na snížení příznaků, zejména bolest. To však neřeší skutečné kořeny tohoto problému, a pouze nemoc potlačují.
Dobrou zprávou je, že bolest a postižení způsobené artritidou lze zmírnit, a dokonce zastavit průběh nemoci prostřednictvím stravy a alternativní terapie.

1. Strava pro klouby a u artrózy

Strava výrazně ovlivňuje artritidu. Ve skutečnosti, pokud budete jíst typickou fast-foodovou nebo českou stravu, je pravděpodobné, že se vaše artritida zhorší. Mezi nejškodlivější faktory pro klouby patří:

- ztužené a trans tuky
- bílá mouka a bílý cukr
- lepek
- chemické přísady
- kvasnice
- mléko a mléčné výrobky
- kofein
- bílé víno a pivo 
- tabák
- kyselina fosforečná (velké množství zejména v limonádách)

Strava bohatá na čerstvé a organické ovoce, zeleniny, ořechy a celozrnné výrobky (z větší části bezlepkové) se doporučují, protože jsou bohatší na živiny potřebné k boji proti destruktivním volným radikálům, podporují kůži a tkáně, regenerují kosti, svaly a šlachy, a podporují pravidelnost stolice. Zkuste zásadité potraviny, jako je zelená listová zelenina, listová zelenina, aloe vera a třešňový džus.

2. Byliny u artrózy a nemocí kloubů

Kromě zásadního přístupu spočívající ve stravě a výživě, mohou byliny hrát významnou roli při snižování zánětu často spojeného s artritidou. K nejvíce doporučovaným bylinám pro léčbu artritidy patří:

- Kurkuma
- Yucca
- Vrba
- Boswellia
- Ginger
- Ženšen
- Reishi
- Šišák
- Kozlík
- Kopretina řimbaba
- Kopřiva dvoudomá

Vysoce kvalitní přípravky z těchto bylin užívané na denní bázi s správná strava mohou významně zmírnit příznaky artritidy.

3. Masáže

Masáž je jednou z nejdůležitějších terapií pro léčbu artritidy. Lidé s artritidou se často setkávají se špatným prokrvením svalové tkáně, což může způsobit bolesti kloubů.

Masáž pomáhá rozbít svalovou ztuhlost, které mohou způsobit bolest, stejně jako stimulovat krevní oběh v problémových oblastech v těle, který přivádí více kyslíku a další potřebné léčebné živiny do tkání a odstraňuje toxiny.

U artritidy by měl masážní program probíhat 2-3krát týdně v počátečních fázích, a pak jednou týdně po dobu několika měsíců, s udržovací terapií dvakrát měsíčně.

4. Chiropraxe u nemocí kloubů

Chiropraxe se stává populární, a v léčbě artritidy dosti účinná. Některé případy artritidy, zejména osteoartróza, jsou často falešnými diagnózami s příznaky ve skutečnosti způsobené nesprávným postavením nebo subluxací obratlů a kloubů.

Chiropraxe může obnovit plný rozsah pohybu a uvolnit tělo od bolesti. Terapie obnovuje správný pohyb a umístění kloubů. Vyvážený pohyb zabraňuje "opotřebení" a poškození kloubů, vazů a chrupavek.

5. Akupunktura u artrózy

Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění, který brání bílým krvinkám rozpoznávat kloubního povrchu jako vlastní tkáň. Akupunktura snižuje agresivitu těla proti vlastním tkáním. Udržuje proudění energie meridiány a silnou imunitu, která je hlavním faktorem pro léčbu revmatoidní artritidy.

Ostatní přírodní prostředky pro prevenci a léčbě artritidy jsou bromelin, glukosamin, chondroitin, kolagen, koloidní stříbro, arnika, čistá voda a astaxanthin.

O artróze též zde