Různí guru a lektoři získávají své studenty prostřednictvím působivých lží, aby ve velkém prodávali své kurzy. Tyto účinné nenápadné lži jsou účinné, protože využívají lidských tužeb a emocí. Dobrou zprávou je, že jakmile pochopíte některé triky, můžete si vybrat metodu, která je reálná a účinná.

Lež č. 1: Můžete mít cokoliv, chcete

Zní to tak dobře. Můžete dosáhnout čehokoliv, co vložíte do své mysli! Je tu jen jeden háček. Nemůžete mít cokoliv, co chcete v životě. Tato lež je tak do očí bijící, že je až vyloženě hloupá.

Na střední škole byl můj kamarád nadaný tenista a jediné, co kdy chtěl, bylo hrát profesionálně tenis. Pak došlo k poranění ramena natolik, že se jeho sen vytratil. Jeho tělo nebylo pro profesionální tenis určené.

Nebo se rozhodnete stát se prezidentem USA. Podle pravidel se ale prezidentem může stát jen člověk, narozený v USA. To je život. Nemusíte a nemůžete vždy dostat to, co chcete, mnoho z nich leží mimo sféru našich možností. Chci letět na Měsíc asi nebude možné, když mi bude 80 let. Ve 30 letech nikdy nebudu hrát basket jako Michael Jordan nebo hokej jako Jágr.

Vydáte-li se něčeho dosáhnout, musíte si stanovit zcela realisticky cíl, jako je např. zahájení nového podnikání nebo dosáhnout v práci povýšení nebo najít ideálního partnera, nebo se vyléčit z nemoci, budete mít mnohem větší šanci toho dosáhnout. A tam jsou reálné tužby, kterých lze dosáhnout. Na druhé straně, pokud zapojíte podvědomí, jak uvádím ve vizualizaci zde, a jak uvádí můj oblíbený Joseph Murphy, představy se stanou skutečností, pokud se jich neochvějně a z důvěrou držíte.

Lež č. 2: Změna je snadná

Netvrdím, že změna je nutně obtížná. Je jen třeba na ni nahlížet z jiného úhlu pohledu, jako je tento: každá změna vyžaduje oběti. Zkuste po mnoha letech negativního myšlení myslet hned pozitivně. Negativní myšlenky budou stále útočit a nevzdávají se lehce. Některá oběť je poměrně snadná, jindy je požadovaná oběť velká. Když chci zhubnout, musím se vzdát některých potravin, například sladkostí, brambor a příloh. Pokud se chci přestat hádat, musím se naučit ovládat. Pokud budu chtít zlepšit svou finanční situaci, kromě podvědomí, které mi pomůže získat peníze, pokud budu správně používat myšlení, budu muset utrácet méně, nebo lépe se snažím vydělat více peněz (obětovat svůj čas a energii, abych toho dosáhl).

I když změna je pouze otázkou učení se novým dovednostem, stále vyžaduje oběti. Pokud chci dostat zajímavou pracovní nabídku, která vyžaduje další školení, musím obětovat čas, peníze a úsilí potřebné k tomu, abych školení prošel. Čím více ochotně přinášíte oběti, tím větší šanci máte na úspěch. Tento přístup sice neprodává tolik knih, ale nabízí skutečný úspěch.

Lež č. 3: Dosáhnout potřebné úrovně jde rychle

Moje odbornost spočívá v poznávání toho, jak funguje lidská mysl a tělo. Strávil jsem mnoho roků studiem, jak funguje organismus, byliny a psychika. Znalosti se nabývají v průběhu let, bez rychlokurzů, ale na základě mnoha let studií a intenzivních kurzů. Lidem, kteří si chtějí zlepšit zdraví, vyléčit z nemoci nebo získat znalosti z oblasti výživy či léčby říkám, že potřebují nejméně rok studia a následně musí pravidelně své znalosti používat prakticky.

Lež č. 4: Mysl lze uměle a z vnějšku naprogramovat na úspěch

Nejste robot. Nikdo nemůže vytvořit duševní tlačítka, které po stisku mění fungování vašeho mozku. Neexistují žádné magické mentální kódy a přístroje. Můžete si nastavit sami to, co chcete dosáhnout, věci které provedete, to, co se naučíte a jak se v průběhu doby budete vyvíjet.

Co ale všechny ty techniky růstu, strategie? Jsou užitečné (například knihy Josepha Murphyho). Každý potřebuje nástroje. Není v nich ale vlastní energie. Nástroje jsou pouze užitečné. Přesto nejsou tak silné jako odhodlání, vytrvalost, upřímnost, sebevědomí a disciplína. Jedná se o prostředky, které vytvářejí všechny rozdíly, umožní překonat překážky a uspět. Nevkládejte svou víru v něčí protokol. Vložte víru v sebe sama a své podvědomí. Působením na popdvědomí mediotací, dýcháním, afirmací a vizualizací je jistou cestou,

Lež č. 5: Vše, co musíte udělat, je ….

My všichni toužíme po jistotě, za kterou jsme ochotni draze platit. Pojišťovny žijí z této touhy po bezpečí. Když vás guru svým charismatem ujistí, že se váš život, pokud právě postupujte podle jeho pokynů, změní, je to téměř neodolatelné. Vše, co potřebujete k úspěchu se nachází v jeho osobě!
Bohužel, tak to nefunguje. Neomezujte se na jednoho guru. Hledejte odpovědi v různých knihách a seminářích. Rozvíjejte svou intuici a duchovní sílu. Hledejte odpovědi nejvíce uvnitř sebe.

David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.