V souladu s měnícím se ročním obdobím a přechodem ze zimy na jaro je vhodné provést očistu jak fyzickou, tak psychickou. Zde je sedm užitečných nápadů, jak začít.

1) Ráno začněte s bílkovinami. Jaro je symbolem obnovy a růstu, a je vhodné začít každý den s bílkovinami. Vejce, hemenex, ovčí jogurt apod. jsou mnohem životodárnější než mnoho “mrtvých” potravin (polotovarů), které lidé běžně jedí k snídani.

2) Detoxikujte své myšlenky. Fyzická detoxikace je důležitá, ale stejně tak i duševní detoxikace. Jeden způsob, jak můžete pomoci mentální očistě, je vést si deník. Zapisujte všechny myšlenky v hlavě, když se dostanete do určitého problému nebo nastane překážka, a pak se k ní vraťte později během dne nebo týdne. Tím, že provádíte revize svých vlastních myšlenkových procesů, můžete postupně odstranit ty věci, které vás ve vašem životě brzdí.

3) Vyčistěte své životní prostředí. Říká se, že čistota je vedle zbožnosti to hlavní, ale jedna věc je jistá – chaotický životní prostor vede k chaotickému, nezdravému životnímu stylu. Udělejte si čas na vytřídění vašeho šatníku, a úklid psacího stolu a kuchyně, například zbavte se věcí, které již nepotřebujete. Nejenom, že tato detoxikace prostředí přinese klid do vaší mysli, ale také vám poskytne příležitost zjednodušit a zkvalitnit život.

4) Přátelství a společenství. Lidé byli stvořeni jako společenský druh, a je důležité v tomto životě udržovat přátelství. Udělejte si čas na komunikaci s lidmi, kterým na vás záleží, nebo i těmi, které máte zájem lépe poznat. Mluvte se svými přáteli a rodinnými příslušníky nejlépe osobně, případně telefonicky, pište dopisy, nejen sms nebo maily.

5) Proberte doma zásoby jídla. Změňte postupně stravovací návyky a vylučte to, co není zdravé, vykliďte spíže a reorganizujte svůj život kolem bydlení a zdravých potravin. Vyhoďte všechny chemické polotovary, margaríny, homogenizované mléčné výrobky, levné konzervy a rostlinné oleje a nahraďte je čerstvými potravinami.

6) Učte se z minulosti. Je snadné být zahlcen svou minulostí, zvláště okolnostmi, které způsobily bolest, pocity viny a stres. Zkuste svou minulost použít jako poučení pro budoucnost a odpustit sobě či někomu to špatné. Utřídění myšlenek pomůže vaší mysli přijímat nové myšlenky založené na odhodlání, odvaze, důvěře a lásce.

7) Věnujte více času venkovním aktivitám. Trávit více času venku je prospěšné pro tělo i mysl. Kromě toho, že pokožka dostává více vitaminu D prostřednictvím slunečních paprsků, věnujete-li se v přírodě turistice, cykloturistice, nebo jen dlouhé procházce, tak podpoříte krevní oběh, povzbudíte své tělo a zlepšíte si náladu. Studie prokázaly, že pobyt venku může pomoci zlepšit koncentraci, podporuje hojení ran, a navozuje pocit spokojenosti.

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.