Supermarkety jsou naplněny potravinami, které jsou nutričně zcela nedostatečné. Špatné půdní podmínky v kombinaci s průmyslovou úpravou a zpracováním nedodávají dostatečné živiny a látky. I když strava je zásadní v našem životě, pro optimální funkci těla potřebujeme proto potraviny, které tělu dodávají potřebné látky.

Aloe vera

Aloe vera obsahuje 20 minerálů, 12 vitamínů, 18 aminokyselin, 200 účinných rostlinných látek (fytonutrienty). Antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky v aloe zmírňují záněty a bolesti kloubů, léčí vředy a širokou škálu trávicích poruch, likvidují candidu a parazity, snižují riziko infarktů a mozkových příhod, zpomalují růst rakovinných buněk.

Triphala

Kombinace tří ovocných plodů tvoří z Triphaly jeden z nejsilnějších přípravků k pročištění a harmonizující účinek nejen na činnost tlustého střeva, ale celého těla. Je to jedna z nejznámějších a nejúčinnějších kombinací na vnitřní pročištění a také regeneraci či obnovu organismu. Podporuje činnost zažívacího, oběhového, močového a dýchacího ústrojí. Působí projímavě. Nejbohatší přírodní zdroj vitaminu C. Podporuje vstřebávání vitaminu B. Není návykový, proto se často užívá dlouhodobě při detoxikaci nebo preventivně jako denní doplněk zdravé životosprávy. Jako očistnou kůru lze zakoupit balíček na 80 dnů.

Maca

Maca je na živiny velmi bohatá potravina a kompletní zdroj aminokyselin. Maca obsahuje mnoho vitamínů skupiny B, vitaminy C a E, a je dobrým zdrojem mědi, železa, draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu a zinku. Maca zlepšuje anémii, snižuje chronickou únavu, zmírňuje stres a deprese, zlepšuje libido a plodnost, zlepšuje funkce nadledvin a posiluje paměť. Výborné kafe s macou najdete zde.

Reishi

Reishi je bohatým zdrojem antioxidantů. Je také dobrým zdrojem vitamínů B, stejně jako draslíku, niacinu, hořčíku, selenu, mědi a fosforu. Reishi posiluje imunitu a působí léčivě u poruch jako je alergie, artritida a rakovina. Snižuje fyzickou a psychickou zátěž, snižuje zánět, chrání játra a upravuje trávení.

Chlorella

Chlorella je zdrojem kompletní bílkoviny, jedná se o silný zdroj chlorofylu, a obsahuje celý komplex vitaminů. Je to také výjimečný zdroj železa a zinku, stejně jako hořčík, fosfor, vápník a draslík. Chlorella pomáhá detoxikovat organismus od cizorodých škodlivin, xenobiotik a těžkých kovů. Likviduje Candidu a brání přemnožení kvasinek. Působí preventivně proti cukrovce a zlepšuje inzulinovou rezistenci. Snižuje bolesti spojené s artritidou. Pomáhá regenerovat tkáně. Odstraňuje zažívací problémy. Je vhodnější užívat řasy v kombinaci: Chlorella je součástí kombinace Alga Forte.

Kokos

Kokos je vynikajícím zdrojem mastných kyselin, včetně kyseliny laurové a kyseliny kaprylové, které ničí bakterie, viry a houby. Je také dobrým zdrojem vitaminů B a velkým zdrojem mědi, vápníku, železa, manganu, hořčíku a zinku. Kokos se nejčastěji používá v kapslích nebo kvalitním kokosovém oleji. Podporuje spalování tuků a nezatěžuje játra, protože mastné kyseliny v kokosu se přeměňují na energii a neukládají se jako tuk. Kokos zlepšuje imunitní funkci, posiluje mozek, snižuje riziko vzniku diabetu, potlačuje zánět kloubů a svalů. Posiluje játra. Ničí bakterie a parazity. Má určité preventivné účinky proti rakovině. Usnadňuje tvorbu a vylučování žaludečních šťáv a podporuje správnou funkci trávicího traktu. Za studena lisovaný kvalitní kokosový olej najdete zde.

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.