Antibiotikum doslovně znamená “proti životu”. Každý lék, který stojí proti životu, nepochybně může způsobit různé stupně újmy na zdraví nebo dokonce smrt v některých případech. “Když jednou budete zasahovat do řádu přírody, neodhadnete, jak to dopadne”, řekl Herbert Spencer, britský filozof a biolog.

Margaret Riley, profesorka biologie na Massachusettské univerzitě v Amherstu přirovnává účinek antibiotik k vodíkové bombě, která bez rozdílu zabíjí vše, co jí stojí v cestě.

Riley říká, že antibiotika zabíjejí nejen špatné, ale také prospěšné mikroorganismy. Nejsou to chytré bomby nebo laserem naváděné střely, které pouze zničí určený cíl. Nezapomínejme, že jsou to dobré bakteriev našem těle, které špatným bakteriím brání v růstu.

Zní to podobně jako u léčby rakoviny. Chemoterapie i ozařování likviduje vše; nežádoucí účinky se očekávají, a mohou být dokonce smrtelné.

Zastánci chemické léčby chtěli dokázat, že alopatická medicína a jeho laboratoří vytvořené léky jsou lepší než léky rostlinného původu. Vyplývá z nich, že tyto léky odstranily infekční epidemie minulých staletí, jako je mor, cholera, spála, žlutá zimnice a tyfus.

Tento argument ale není přesvědčivý. Moderní medicína nebyla důvodem snížení smrtelných infekčních onemocnění v minulosti. Antibiotika nejsou široce dostupné do let 1940 až 1950.

Antibiotika se používají jako propaganda. “Počet úmrtí v důsledku běžných infekcí klesal dlouho předtím, než mohla fungovat alopatická medicína.”, píše MUDr. Thomas McKeown, autor knihy Role medicíny. To zahrnuje též úmrtnost na tuberkulózu, zápal plic, zánět průdušek, chřipku a černý kašel.

Ironií je, že kvůli nekontrolovatelnému užívání a předepisování antibiotik jsou onemocnění rezistentní na antibiotika, jako je tuberkulóza či stafylokoková onemocnění, nyní zodpovědné za řadu úmrtí, zejména v nemocnicích a domovech důchodců.

V roce 2013 jen v USA se asi 2 miliony lidí nakazí bakteriemi rezistentními vůči antibiotikům, a 23.000 lidí umírá každý rok na tyto infekce, zatímco jiní umírají na komplikace spojené s infekcí rezistentních na antibiotika.

Věda a historie nám říká, že pokud žijeme déle než naši předkové, není to výsledek moderní medicíny, ale lepší hygieny, čistší vody, kanalizace a kvalitnější výživy.

Rene Dubos, nositel Nobelovy ceny, mikrobiolog, uvedl: “Délka života dospělých se příliš neliší od předchozích generací, ani není delší v oblastech, kde jsou zdravotnické služby v méně vyspělých zemí na dobré úrovni.”
Je historickým faktem je, že homeopatie získala popularitu v USA a Evropě během 19. století, protože byla tak úspěšné v léčbě infekčních epidemií bez toxických nežádoucích účinků chemických léků.

V jedné studii, kde byl izolován virus chřipky a implantovaný přímo na sliznice zvířat, pouze 12% z nich dostalo chřipku. Studie jasně ukázala, že silný imunitní systém a rovnováha je klíčem ke zdraví a prevenci nemocí.

Éra mnoha antibiotik se rychle blíží ke konci. To je špatná zpráva pro 23 miliardový byznys, a pro ostatní? Dr. Tim O’Shea z TheDoctorWithin.com, to shrnuje pozitivně:

“Nejdůležitější v oblasti zdraví a přežití bude imunitní systém … Co budou lidé hledat v zájmu posílení imunitního systému? Odpověď: Alternativní medicínu, stejně jako předtím, než se prosadila alopatická medicína. . “

V naši nabídce jsou přírodní osvědčené přípravky a byliny na imunitu-Imuhelp, Kalmegh, Amalaki

Článek o imunitě najdete zde.

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.