Zánět dutin neboli sinusitida je zánětem vedoucím k rýmě, ucpanému nosu, bolestem hlavy, horečkám a bolesti tváře. Uvádí se, že až 15% populace trpí sinusitidami nejčastěji na podzim a počet neustále stoupá vzhledem ke znečištění, toxinům, slabé imunitě a nadužívání antibiotik.

V přírodě najdeme potraviny a byliny, které působí léčebně i preventivně proti zánětům dutin a bakteriím, které je způsobují.

Kajenský pepř

Starověká medicína obdvivoala kajenský pepř jako účinný lék. Lékaři v té době věděli, že chilli obsahuje látku, později známou jako kaposaicin působící proti infekcím. V jedné klinické studii publikované v časopise Annals of Allergy, Asthma & Immunology v srpnu 2011 prokíázla, že kapsaicin podporuje léčbu bolestí hlavy, dutin, a rýmy, která často vede k sinusitidě.

Kajenský pepř u zánětu dutin lze použít tak, že nejlépe bio pepř, jen špetku, vdechnete levou a pak další špetku pravou nosní dírkou. Pokud bude na vás pepř příliš silný a bude vás v nose pálit, pak můžete rozmíchat pepř ve vodě, namočit tamponekTo use cayenne pepp a vložit do nosu. Kajenský pepř můžete přidat do jídla, nebo užívat v doplňcích stravy.

Jablečný ocet

Léčba infekcí v oblasti hlavy, zejména dutin je spojena v historii s octem. Protizánětlivé, protibakteriální a protivirové účinky jsou spojeny s léčbou infekcí. Alkalické prostředí pomáhá rozkládat a hlen a bránit šíření nemoci. Kromě toho jablečný ocet podporuje imunitu, a tím brání vzniku sinusitid a rýmy.

Ocet lze použít při sinusitidě několika způsoby. 1 lžíci zamíchejte do šálku teplé vody a pijte každý den dostupu infekce. Případně lze rozmíchat dvě lžíce ve sklenici vody a každou lžíci vtáhnout do nosní dírky. Stékající tekutinu do hrdla vyplivněte.

Česnek

Česnek se od nepaměti považuje za přírodní antibiotikum. Jeho léčivé účinky způsobuje látka Allicin, organickou sírovou sloučeninu se silnými účinky proti bakteriím, virům, plísním, a antioxidačními účinky. Alicin je zásadní v léčbě sinusitidy.

Nakrájený či prolisovaný česnekl přidejte do jídla či inhalujte česnek. Pár stroužků namočíte do vody asi na 10 minut, rozmělníte na pastu a inhalujete aroma.

Nasja olej

Byliny a oleje se aplikují do nosu, nejčastěji brahmi, calamus (puškvorec), henna, různé druhy pepře, jasmín, zázvor atd. a další byliny podle doporučení.

Pro domácí použití jsou vhodné speciální olejové bylinné kapky. Směs bylin s oleji doporučuji pravidelně aplikovat před spaním, což má význam v prevenci nejen nachlazení, ale vhodné pro péči o nos, uvolnění nosních průduchů, při snížené imunitě a pro lepší spánek. Doporučuji aplikovat 3-5 kapek na tamponek a vetřít pod nos a kolem nosu nejlépe ráno nebo před spaním nebo lépe aplikovat 3 kapky přímo do každé nosní dírky.

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.