V dnešní době stoupá výskyt tzv. civilizačních onemocnění, ke kterým se řadí nejen srdečně-cévní nemoci, nejčastější příčina úmrtí v současné době, ale také alergie, astma, obezita, cukrovka, zažívací obtíže ale též rakovina a psychické onemocnění jako jsou deprese.

Špatnou zprávou je, že se tyto nemoci mají v nejbližších letech ztrojnásobit a mnohými trpí už malé děti. Západní medicína se celkem neúspěšně snaží tuto epidemii nemocí z blahobytu zastavit, protože neřeší nejčastější příčinu těchto nemocí: špatnou životosprávu, nekvalitní stravu, nepravidelný režim a stres. Přírodní medicína se zaměřuje právě na nesprávný životní styl, úpravu stravy a protistresové techniky.

Strava

Ten, kdo se rozhodne pro úpravu životosprávy, musí tedy k léčbě přistupovat aktivně, nespoléhat jen na užívání pilulek a léčivých čajů, ale snažit se alespoň v rámci svých možností změnit a nejlépe postupně odstranit své špatné životní návyky. Ve stravě se jedná o omezení nezdravých a prozánětlivých potravin – pšenice a dalších obilovin, cukru, luštěnin, vepřového masa, brambor a rostlinných olejů.

Životospráva

V životosprávě se jedná zejména o pravidelný režim, kdy ve všední den i o víkendu se má chodit spát (nejlépe před půlnocí) a vstávat v podobnou dobu, jídla se mají konzumovat v podobnou dobu, kdy hlavní pokrm se doporučuje v době, kdy máme nejsilnější trávení tedy v poledne. Nedostatek pohybu, typický pro současný svět, vyžaduje alespoň půl hodiny se pravidelně hýbat, nestačí rychlá chůze nebo plavání, ale je nutné posilovat.

Protistresové techniky

Protistresových technik je celá řada, např. velmi účinným prostředkem proti stresu jsou dechová cvičení, jóga, autogenní trénink, ale také relaxační hudba a procházky v přírodě.

Bylinná léčba

V neposlední řadě jako součást změn v životosprávě v přírodní medicíně předepisujeme bylinné přípravky a čaje, které nemají, pokud se vhodně užívají, nežádoucí účinky.

Ve své praxe vím, že v případě, kdy se zaměříme na odstranění toho, co nám v životě škodí, zlepšíme stravu, zvýšíme mírně pohyb, doplníme pravidelnou relaxací a odpočinkem, pak se nemusíme vysokého krevního tlaku, obezity nebo cukrovky obávat.

MUDr David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.