Jednou z možností, jak posílit své zdraví, je více než 5000 doporučovaná denní životospráva nazývá dinačarja (din=den; ašarja=následovat). Dinačarja je výborným prostředkem, je zůstat v rovnováze, zabránit nemocem a vyléčit mnohé choroby. Podle starověkých mistrů má dinačarja silnější léčebný účinek než jakákoliv medicína.

Základní principy denního režimu

V denním režimu se doporučuje vstávat ještě před východem slunce, nejpozději do 6 hodin. V tuto dobu se probouzí Příroda a získáte do nového dne mnoho energie. Ideální meditací je pohled na vycházející slunce, neboť jeho barva působí harmonicky na celý organismus. Jinou možnost skýtá představa zlatého slunečního kotouče v naší mysli. Meditací může být také procházka lesem nebo poslech relaxační hudby.

Ranní hygiena

Ranní hygiena začíná tak, že si omyjte si obličej a oči několikrát studenou vodou. Jemně promasírujte víčka a procvičte oči pohyby očních bulv do stran, nahoru a dolů, po směru a proti směru hodinových ručiček. Pak si několikrát očistěte jazyk škrabkou na jazyk jemně od kořene jazyka ke špičce. Nalačno, vypijte vodu ze sklenice o pokojové teplotě s aloe vera nebo limetkou a trochou medu. Voda pročistí ledviny a střeva a podpoří střevní pohyby. Pokuste se vyprázdnit hned ráno ve stejnou dobu. Po vypití teplé vody se pravidelností dostaví návyk na stolici. Dvakrát týdně je vhodné kloktat teplý sezamový olej.

Domácí masáž celého těla

Velmi vhodným prostředkem na vylučování toxinů, zlepšení krevního oběhu a posílení imunity je masáž hlavy, těla, končetin a chodidel teplým sezamovým olejem dvakrát až třikrát týdně. Celotělovou masáž lze při nedostatku času nahradit ranní nebo večerní minimasáží hlavy a chodidel.

Pohyb

Pravidelné cvičení či pohyb zdraví velmi prospívá. Zlepšuje prokrvení, posiluje činnost orgánů a životní sílu, přispívá k udržení přiměřené váhy, k relaxaci a vydatnému spánku. Nejvhodnějším pohybem je rychlá chůze, plavání nebo jízda na kole.
Po cvičení se vysprchujte teplou vodou, nikoli studenou.

Dýchání

Správné dýchání, to znamená pomalé, hluboké dýchání nosem, prodlužuje život.

Stravování

Co se týká stravování, dávejte přednost vařené stravě, přiměřeně kořeněné (zázvorem, fenyklem, římským kmínem), nepijte před a po jídle, jen během jídla po douškách teplý čaj. Snažte se snídat do 8 hodin, obědvat největší jídlo dne mezi 11 až 13 hodinou a večeřet nejpozději do 19 hodin. Jezte převážně vařenou stravu, která se snáze tráví.

Sex

Nejlepší dobou pro sex je večer, 22–23 hodina. Ráno a odpoledne se sex nedoporučuje.

Spánek

Choďte spát do 23 hodin, před spaním nejezte, proveďte minimasáž chodidel vhodným teplým kokosovým olejem a případně vypijte šálek horkého mléka se špetkou skořice a muškátového oříšku.

Tip

V rámci prevence zdraví se doporučuje pravidelné kapání 5 kapek speciálních bylinných kapek Nasja do každého nosního otvoru ráno nebo večer nalačno.

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.