Jednou z možností, jak posílit své zdraví, je pravidelná denní životospráva, jedná se o výborný prostředek, je zůstat v rovnováze, zabránit nemocem a vyléčit mnohé choroby. Podle starověkých mistrů má silnější léčebný účinek než jakákoliv medicína.

Základní principy denního režimu

V denním režimu se doporučuje vstávat ještě před východem slunce, nejpozději do 6 hodin. V tuto dobu se probouzí Příroda a získáte do nového dne mnoho energie. Ideální meditací je pohled na vycházející slunce, neboť jeho barva působí harmonicky na celý organismus. Jinou možnost skýtá představa zlatého slunečního kotouče v naší mysli. Meditací může být také procházka lesem nebo poslech relaxační hudby.

Ranní hygiena

Ranní hygiena začíná tak, že si omyjte si obličej a oči několikrát studenou vodou. Jemně promasírujte víčka a procvičte oči pohyby očních bulv do stran, nahoru a dolů, po směru a proti směru hodinových ručiček. Pak si několikrát očistěte jazyk škrabkou na jazyk jemně od kořene jazyka ke špičce. Nalačno, vypijte vodu ze sklenice o pokojové teplotě s aloe vera nebo limetkou a trochou medu. Voda pročistí ledviny a střeva a podpoří střevní pohyby. Pokuste se vyprázdnit hned ráno ve stejnou dobu. Po vypití teplé vody se pravidelností dostaví návyk na stolici. Dvakrát týdně je vhodné kloktat teplý sezamový olej.

Domácí masáž celého těla

Velmi vhodným prostředkem na vylučování toxických látek, zlepšení krevního oběhu a posílení imunity je masáž hlavy, těla, končetin a chodidel teplým sezamovým olejem dvakrát až třikrát týdně. Celotělovou masáž lze při nedostatku času nahradit ranní nebo večerní minimasáží hlavy a chodidel.

Pohyb

Pravidelné cvičení či pohyb zdraví velmi prospívá. Zlepšuje prokrvení, posiluje činnost orgánů a životní sílu, přispívá k udržení přiměřené váhy, k relaxaci a vydatnému spánku. Nejvhodnějším pohybem je rychlá chůze, plavání nebo jízda na kole, a musíme posilovat.
Po cvičení se vysprchujte teplou vodou, nikoli studenou.

Dýchání

Správné dýchání, to znamená pomalé, hluboké dýchání nosem, prodlužuje život.

Stravování

Co se týká stravování, dávejte přednost vařené živočišné stravě, přiměřeně kořeněné (zázvorem, fenyklem, římským kmínem), nepijte před a po jídle, jen během jídla po douškách teplý čaj. Snažte se snídat do 8 hodin, obědvat největší jídlo dne mezi 11 až 13 hodinou a večeřet nejpozději do 19 hodin.

Sex

Nejlepší dobou pro sex je večer, 22–23 hodina. Ráno a odpoledne se sex nedoporučuje.

Spánek

Choďte spát do 23 hodin, před spaním nejezte, proveďte minimasáž chodidel vhodným teplým kokosovým olejem a případně vypijte šálek horkého mléka se špetkou skořice a muškátového oříšku.

Tip

V rámci prevence zdraví se doporučuje pravidelné kapání 5 kapek speciálních bylinných kapek Nasja do každého nosního otvoru ráno nebo večer nalačno.

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.