Nevíme, co se skutečně stane v příštích letech ohledně epidemie nějaké infekční choroby, a proto je lépe se včas připravit. Nejde o vyvolávání paniky, ale preventivní opatření, pokud by náhodou k takové pandemii došlo. Již nyní odborníci uvádějí, že rezistence na antibiotika způsobují, že během 20 let nás mohou začít zabíjet infekce jako ve středověku…

#1) Posilujte imunitní systém bylinami a přírodním prostředky

Všichni, kdo přežili infekci Ebola virem nebo jinou infekcí, mohou vděčit za život svému imunitnímu systému.
Přírodní prostředky jako byliny a potraviny umožní imunitnímu systému vypořádat se s infekcí. Je třeba se vyhnout všemu, co oslabuje imunitu.

#2) Zásobte se jídlem

Během propuknutí epidemie dojde k nedostatku potravin. A to ze tří důvodů

1) karanténa omezuje dovoz potravin do infekčních oblastí.

2) řidiči odmítají jezdit do zamořených míst.

3) v ohrožených oblastech dochází k panice, rabování a vykupování zásob.

Oblasti, kde se vyskytuje karanténa a infekce, kolabují ekonomicky.

#3) Připravte se na nedostatek vody, elektřiny, nefungující služby atd.

V oblastech, kde se nachází karanténa a infekce, negungují banky, policie, lékařská péče, nefungují elektrárny ani neteče voda.

#4) Nakupte základní prostředky-léky a ochranné pomůcky jako rukavice.

Při vypuknutí epidemie budou mnohé prostředky nedostupné. Nemocnice posílají nemocné domů, porotce budou přeplněné. Též ochranné obleky v případě, že budete v kontaktu s nemocnými, se budou hodit.

#5) Připravte se odjet z budoucí karanténní zóny

Pokud dojte k epidemii či uzavření a zavedení karantény , kde žijete, máte možnost z tohoto místa odjet? Po zavedení karantény nikdo neopustí místo, dokud nedojde k ohlášení konce šíření infekce, což ale nastane jen pokud budete imunní. Možností je odjet z velkých měst a přelidněných míst do oblastí málo zalidněných. Karanténa nastává bez ohlášení, a případně nakažení lidé odchodem ze zamořeného místa nešířili dále infekci. Pokud neodjedete včas, již se z dané karanténní zóny nedostanete.

#5) Mějte nějakou finanční hotovost a stále plnou nádrž v autě

Pro zakoupení nutných potravin, vody a produkty na imunitu budou velmi drahé. Bankomaty a banky nebudou fungovat. Pokud si něco budete chtít koupit, tak jen za hotové.

#6) Zabezpečte si vlastní zdroj pitné vody

Kde seženete vodu, pokud nepůjde elektřina a vodovod? Jednou z možností je speciální sada, kterou dáte do vany a naplní se pitnou vodou, udrží vodu čerstvou až 12 týdnů. Další možností je osobní filtr, který používají cestovní expedice na přeměnu nepitné vody např. z řeky, potoků, louží na pitnou.

#7) Plán na ochranu domova a rodiny

Jak se ubránit před rabováním a tlupami lidí, hledajících vodu, jídlo a další zdroje k přežití? Ideálně je mít doma k obraně legálně drženou zbraň. Jiné možnosti moc nejdou, stát bude mít jiné starosti než bránit obyvatele.

#8) V případě šíření infekce zvažte dočasné odstěhování z přelidněných oblastí

Cestování a lidská destruktivní aktivita ničící ekosystém planety způsobuje nestabilitu a vědci očekávají infekční pandemie po celém světě. infekce se rychle šíří v místech, kde žije mnoho lidí-města, aglomerace. Venkovská místa jsou bezpečnější, protože přenos infekce je méně častý. Pokud jste přemýšleli o přestěhování na venkov z města, nyní je ta správná doba tento plán provést. Infekční choroby se mohou šířit několik měsíců až let. V době, kdy v budoucnu propukne nějaké epidemie či pandemie, bude lepší žit na venkově než ve městě.

#9) Nespoléhat se na zdravotnický systém

Během pandemie infekční choroby budou nemocni přeplněné, mnozí zdravotníci onemocní a zbytek personálu pracovně vytížený. Jediná možnost je začít se zajímat, jak se chránit před nemocemi a posilovat imunitu. Státní instituce doposud doporučují jen dvě věci: mýt si ruce a čekat na vakcínu.

#10) Léky, fast-food a toxické chemikálie snižují imunitu

Mnohé léky, čistící prostředky a nekvalitní strava oslabuje výrazně imunitní systém a způsobuje větší náchylnost k infekcím. Doposud je známo, že každý, kdo přežil nákazu Ebola virem měl silný imunitní systém. Stačí tedy posilovat, nikoli oslabovat svou imunitu.

Další články k tématu:

O Ebole zde a další článek zde, o imunitě, o prevenci

Zdroj: naturalnews.com

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.