Pestrá strava je základem, jak získat různé mikronutrienty, ale byliny jsou dalším nástrojem pro naši imunitu. Nejsou nutné, pokud žijeme relativně zdravě, ale výrazně nám pomáhají. Podle současných doporučení je základem nutričně bohatá živočišná strava, ale v případě větší fyzické zátěže, stresu, epidemie a prevence patří doplňky a byliny k praktickým prostředkům, jak podpořit imunitu.

Již stovky let víme o tom, že mikronutrienty ovlivňují imunitní systém. První klinická studie je z roku 1753, kdy James Lind sledoval, že ti, co konzumovali vitamin C, netrpěli kurdějemi. Mikronutrienty jsou pro imunitu zásadní a často reagují synergicky.

Mnohé látky se účastní různých fází imunity a různým způsobem se podílejí na vrozené a získané imunitě. Studie ukazují, že dávka některých živin, které bychom měli konzumovat, je vyšší než současná doporučená denní dávka pro udržení silné imunity se zachováním tolerance k vlastním tkáním. 
Mnohé produkty v lékárnách uvádějí, že podporují imunitu. Ale koncept posilování imunity je složitý, v těle je mnoho různých specializovaných buněk, které reagují rozdílně a na různé antigeny. Víme, že tělo neustále generuje nové imunitní buňky a ve větším počtu. Nikdo neví, jaký počet a kombinace je optimální.

Nicméně víme, že nedostatek některých látek, jako zinku, železa, selenu, mědi, kyseliny listové a vitaminů A, B6, C a E narušuje imunitní odpověď.
Infekce následně zvyšuje nedostatek mikronutrientů snížením příjmu, zvýšením ztrát nebo aktivací různých metabolických cest. Poruchy imunity a nedostatek mikronutrientů se pak zejména týkají starších osob, dětí, veganů, kuřáků, osob s narušeným biologickým rytmem například při cestování nebo nočních směnách, nebo nemocných.

Ve studii z Indonésie se během 3 měsíců podával multivitamin s hlavními mikronutrienty pro imunitní systém. Mnozí účastníci studie neměli dostatečný příjem některých látek, jako vitaminu C a zinku, navíc do hlavního města, Jakarty, které je jedním z nejvíce znečištěných měst na světě, dojížděli nebo pracovali v kancelářích s kopírkami a chemickými látkami, jako v prádelnách nebo tiskárnách.

Lidé užívající multivitamin měli až o 50 % nižší rýmu a o 27 % méně bolestí v krku a o 40-50 % nižší výskyt bolestí hlavy, pálení oči, únavy a bolesti. Podstatné je, že se jim zvýšila imunita a výrazně snížily příznaky spojené s infekcemi horních cest dýchacích, průjmy a syndrom nemocných budov.

I jen menší nedostatek antioxidantů a mikronutrientů narušuje rovnováhu ve prospěch reaktivních molekul kyslíku, zvyšuje náchylnost k oxidačnímu stresu a oslabuje imunitu, způsobuje zánět a zvyšuje riziko infekce.

Téměř 30 vitaminů a minerálů tělo nevyrábí v dostatečném množství. Nedostatek mnohých látek způsobuje civilizační nemoci nebo k nim přispívá.

Pro optimální funkci a rezistenci k infekcím je ale často nutné užívat látky ve vyšších dávkách. Například doporučená dávka vitaminu C je 100 mg, ale pro dostatečnou funkci imunitního systému a metabolickou aktivitu by to neměla být dávka nižší než 1 g denně.

Na nedostatek mikronutrientů má vliv nutričně chudá strava a nedostatek některých potravinových skupin, např. u veganství, snížené vstřebávání u nemocí, u starších osob bývá nedostatek vitaminu C, D a zinku, a v době zvýšeného stresu, nedostatku spánku a nedostatku pohybu, nebo genetické predispozice ke snížení vstřebávání nám chybí vitaminy jako D, stejně tak pro klima jako nedostatek slunce nebo vysoká ochrana proti slunci. Některé nemoci jako obezita nebo cukrovka též buď zvyšují potřebu, nebo snižují vstřebávání. Znečištěné prostředí klade nároky na imunitu a potřebu antioxidačních vitaminů C, E a také vitaminu D.

Blíže se o doplňcích a životosprávě pro silnou imunitu dozvíte z mé knihy Tvoje imunita je tvůj nejlepší lékař a v Kuchařce pro dokonalou imunitu najdete mnoho originálních jednoduchých receptů.

David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.