Základními principem v léčbě přírodní medicínou je nalezení příčiny a s jejím odstraněním následně navození rovnováhy. Přírodní principy platí v kterékoliv části světa bez ohledu na národnost a klima. Jen je třeba léčbu upravit individuálně podle metabolického typu každého člověka.

Bylinná léčba

Bylinná léčba je spolu s úpravou stravy základem. Mnohé bylinné přípravky navozují bez nežádoucích účinků harmonii. Pro své antioxidační, protistresové, regenerační a detoxikační účinky fungují na buněčné úrovni.

Používám byliny a směsi vyzkoušené tisíce let, zaměřené na pročištění střeva (Triphala, Alga Forte), jater a ledvin (LKC, ledvinový čaj), imunitu (Amrita, Imuhelp), určené pro ženský organizmus a hormonální rovnováhu (Šatavari, Zdraví pro ženu), nadváhu (Reslim), pro vitalitu (Ašvaganda), na stres a deprese (Brahmi, Klidná Mysl), na alergie a dýchací problémy (B-Free, Amalaki), vynikající je ájurvédské antibiotikum Neem nebo starodávná kombinace bylin B-Skin na pleť, štítnou žlázu a kožní nemoci atd.

Byliny mají v drtivé většině pozitivní účinky na zdraví a nežádoucí účinky jsou spíše výjimečné na základě nadměrného užívání.
Je vhodné užívat kapsle s celými nadrcenými bylinami, sirupy nebo prášek z bylin. Kapsle v rostlinné celulóze se rozpustí spolehlivě v trávícím traktu a tak mohou působit v organismu. Doporučuji kupovat přípravky, které obsahují certifikované organické byliny (uvedeno na etiketě), neboť takový bio výrobek daleko lépe působí v těle a koupí přípravku podporujete pěstování na biofarmách. Pro maximální účinek je nutné byliny užívat několik měsíců.

Detoxikace

Detoxikace navodí samoléčebné schopnosti organismu a s její pomocí docílíme pročištění celého těla a krve. Detoxikace podle postupů, které používám, se liší tím, že odstraňuje toxiny nejen z trávícího traktu, ale také z celého organismu (zejména hluboko usazené toxiny v tkáních). Individuální očistná a regenerační terapie je unikátní detoxikací celého těla. Po přípravě a vlastním odstranění toxinů, hluboce usazených v tkáních, následuje regenerace pomocí omlazujících prostředků. Provádím jak ambulantní detoxikaci, tak ozdravné  pobyty s klienty již dlouhou dobu s výbornými výsledky.

Jednoduchá detoxikace bylinným extraktem

Pro pozvolnou a jemnou detoxikaci používám směs vybraných bylin. K nejznámějším patří kombinace tří sušených ovocných plodů Haritaki, Amalaki a Bibhitaki, společně známých pod obecným názvem Triphala. Společně harmonizují celý organismus, a podporují trávení. Triphala také váže těžké kovy a pročišťuje tlusté střevo, a tak léčí chronickou zácpu.

Vybrané procedury

Masáž hlavy dokáže při jejím správném provedení nahradit masáž celého těla. Ideální při stresu, oslabené imunitě, migrénách, stimuluje nervový a lymfatický systém, stimuluje růst vlasů. Uvolňuje též bloky v ramenním vazivu, též u stresu, snížené imunity atd. Celkově působí revitalizačně.

Ájurvédská masáž chodidel s koupelí ve speciálním bylinném prášku. Po 10-minutové koupeli ve speciálním bylinném prášku následuje masáž chodidel. Využívá reflexní body na chodidlech. Dochází k přirozenému odtoku lymfy.

Pindasvédan, masáž rozvařenou směsí v sáčcích je léčebná terapie jako jedna z nejpoužívanějších omlazujících terapií na celé tělo pro doléčení za pomoci plátěných uzlíčků, které jsou naplněny teplou směsí (hustá rýžová kaše a bylinná směs).

Netrabasti je koupelí očí, kdy se obtíže zraku zmenší až odstraní, očím se uleví a dodá se jim svěžest a lesk. Snižuje stres, ovlivňuje oční nemoci, zlepšuje zrak, léčí záněty a suchost spojivek, zvyšuje vnímání, vhodné při únavě očí z televize, počítače, suchost očí, otok víček, pálení očí, nespavost.

Speciální aplikace oleje na záda, je aplikace speciálního oleje na oblast zad, které je bolestivé. Vhodné u ztuhlosti, revmatismu, spasmů, bolestí zad a v kříži.

U procedury Nasja se masáží obličeje, napařením a aplikací speciálních bylinných kapek léčí obtíže celé hlavy a krku.

Širodhara je neobyčejně účinnou relaxační techniku. Při této několik tisíc let staré léčebné metodě teče tenkým pramínkem tekutina (nejčastěji teplý léčivý olej) ze speciální nádoby na čelo. Považuje se za jednu z omlazovacích a pročišťovacích procedur, používá se k odstranění příčiny mnoha nemocí. Z těla se vylučují nahromaděné toxiny, způsobující nemoci a zároveň se vyživují tkáně. Širodhara posiluje organismus a prodlužuje věk.

MUDr. David Frej

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.