Elektronická cigareta se stala fenoménem, kdy výrobci tvrdí, že je zdravější alternativou k běžné cigaretě…

Není však ničím novým, vyskytuje se již 30 let a v na náš trh se dostala z Číny. Různými způsoby elektronická cigareta způsobuje jako cigarety závislost. Obsahují více nikotinu než cigarety a obtížně se lze závislosti zbavit.

Ačkoliv se tento druh cigaret uváděl jako pomůcka pro odvykání kouření, způsobují ještě větší závislost.Cigarety jsou založené na spalování tabáku a inhalaci kouře. Elektronická cigareta namísto spalování uvolňuje aerosol který se inhaluje jako kouř. Mnozí si myslí, že tento aerosol je neškodný jako vodní pára. Bohužel obsahuje malé částice obsahující toxické látky spojované s rakovinou, nemocemi dýchacího ústrojí a nemocemi srdce.

Pára se liší různými ovocnými aromaty, které budí zdání zdravějšího produktu než cigarety. Lidé se domnívají, že tato ovocná pára neobsahuje nikotin. Elektronická cigareta oživila zisky tabákového průmyslu, která namísto odvykání kouření způsobuje silnější nikotinovu závislost než cigarety.

Prodeje cigaret je 5 miliard dolarů ročně.

Existuje omyl, že nikotin samotný není nebezpečný. Výzkum ukazuje, že negativně ovlivňuje metabolismus a zvyšuje riziko rakoviny a nemocí plic. Analýza ukázala, že e-cigarety obsahují karcinogeny ze skupiny 1, nejsilnější karcinogen.

Některé e-cigarety obsahují mnoho nikotinu, který způsobuje remodelaci mozku a zvyšuje snadnější závislost na jiných látkách. Dospívající, které užívají e-cigarety, se stávají snáze závislí na drogách.

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.