V nové kanadské studii se poprvé sledoval vliv fluoridu sledovaný během těhotenství. Fluorid v pitné vodě se považoval za lék a prevenci zubních kazů od 50.let minulého století, a přitom to byl nepodařený experiment s toxickou látkou.

Fluorid a voda

V této prospektivní studii zahrnující 601 žen, ty, které konzumovaly během těhotenství nejvíce fluoridu měly u svých 3-4leých dětí nižší IQ, jednalo se ale jen o chlapce. Již dřívější studie ukázaly souvislost mezi fluoridem a inteligencí, ale neměřily fluorid během doby před porodem.

Pokles IQ u fluoridu ve vodě byl 1.5 až 3 body v hodnocení IQ. A výsledky se nezměnily ani po korekci k těžkým kovům. Pokles IQ (3,7 bodu) byl znatelný na každý 1mg/l. Většinou bylo množství fluoridu ve vodě nižší než 0,7 mg /l, hodnocené množství institucemi jako optimální. Výsledky studie odpovídají ekologickým studím, které odpovídají souvislosti mezi fluoridem a nižším IQ. Proč chlapci a nikoli dívky reagují na fluorid neurokognitivní poruchou, není dořešeno, chlapci ale mívají větší tendenci k poruchám jako autismus a poruchy intelektu. Největší paradox ale je, že fluorid působí na zuby až v době, kdy se prořezávají, takže fluorid v těhotenství jako prevence je naprostý nesmysl.

Fluorid a zubní pasty

Fluorid ve vodě je špatné řešení, ale ten se v mnoha zemích již nepoužívá. Ale jak to je s fluoridem v zubních pastách?
Klinické studie převážně ukazují, že fluorid podporuje mineralizaci zubů, a snižuje tvorbu zubního plaku. Nicméně, rozhovor s odborníkem (parodontologie) z University of Utah Health ukazuje, že ohledně zubního kazu potřebujete zuby čistit zejména dobře mechanicky. Jak odpověděl v rozhovoru, nepotřebujete zubní pastu k odstranění zubního plaku, vedoucího k zubnímu kameni. Jen samotné správné čistění a dentální niť narušují plak, který vede ke kazu a zánětu dásní. Takže zubní pasta není nutná. Například zubní pasta s bělícími účinky narušuje zubní sklovinu. Mechanické čistění a dentální niť jsou tedy proti zubními kazu nejdůležitější, nikoli zubní pasta.

Zubní pasta s fluoridem pomáhá remineralizovat zub s náběhem na zubní kaz, ale hrozí fluoróza, porucha vývoje skloviny či větším příjmu fluoridů. Podle amerických průzkumů v roce 2012, 68% dospívajících mělo mírnou nebo větší fluorózu skloviny.

Co je podstatné, používat jen velmi malé množství zubní pasty, nikoli to, co ukazují firmy v reklamách. Maximálně nanášíme na kartáček pastu o velikosti rýžového zrna. Zubní pasty s fluoridem jsou problém u dětí, které používají větší množství pasty a část z ní polykají i s fluoridem. Dalším probléme jsou syntetické látky v pastách včetně pěnícího potenciálě karcinogenního sodium lauryl sulfátu.

Celkově ale používáme doma zubní pastu bez syntetických látek a bez fluoridu mnoho let, a zuby máme zdravé.

DF

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.