V očkovacích látkách, které se používají u nás, se nachází nebezpečná látka-hliník, přinášíme názor jednoho badatele a též postřehy paní Hany o hexavakcíně a proč dál nechce syna očkovat.

Hlíník-toxická látka

Pro začátek citujme z stránky http://ockovani-a-zdravi.webnode.cz: “Vo vakcínach sa vyskytuje vo forme ťažko rozpustných zlúčenín, nie ako samostatný prvok – hliník, ktorý by sa priamo vo veľkých množstvách dostal bezprostredne po podaní vakcíny do krvného obehu. Pri fyziologickej kyslosti prostredia (pH) vytvára hliník ťažko rozpustný hydroxid hlinitý (Al(OH)3), ten však možno ľahko rozpustiť po malej zmene kyslosti prostredia. Stačí teda malá zmena kyslosti prostredia, a hydroxid hlinitý sa rozpustí. Okrem hydroxidu hlinitého sa používa v očkovacích látkach aj fosforečnan hlinitý, ten však naší “odborníci” nejak opomenuli. Jednak naši “odborníci” necitujú pri svojich tvrdeniach vôbec nijaké zdroje (štúdie) potvrdzujúce pravdivosť ich tvrdení. Jednak tvrdiť, že množstvo hliníka v očkovacích látkach je v pohode, je veľmi odvážne, ak to rovno nemám nazvať vedomým klamstvom.

Podľa stanovenej hladiny liekovou agentúrou to nemôže byť viac ako 1,25 mg hliníka/dávku, inak by nemohli povoliť registráciu takej vakcíny v rozpore so svojím vlastným predpisom.” cituje autor MUDr. Urančíkovou v jedné diskuzi. Ja som našiel podstatne nižšiu cifru, a to 0,85 mg na dávku. Odhliadnuc od toho, že táto norma tak-či-tak vysoko prekračuje hranicu otravy hliníkom u 5 kg bábätka, Infanrix Hexa ju spĺňa len veľmi tesne (0,82 mg na dávku) a keď sa k tomu priráta Prevenar 13 podaný súbežne s Infanrixom Hexa, už je tá hranica prekročená o takmer 0,1 mg. Navyše, keby sa namiesto Prevenaru 13 použil Synflorix, hranica by bola prekročená aj pri oveľa benevolentnejšej norme, ktorú uvádza pani doktorka (1,32 mg hliníka v Synflorixe + Infanrix Hexa > 1,25 mg hliníka).

A prečo je tá norma v mg hliníka na dávku, keď sa hliník údajne nedokáže z hydroxidu či fosforečnanu hlinitého uvoľniť??? Ďalej sa dozvieme zaujímavú novinku:
” Podľa môjho názoru sa pomaly vďaka modernejším technológiám podarí eliminovať z vakcín aj hliník, pretože vývoj sa orientuje na nové adjuvanciá – nosiče. Čoho dôkazom je, že máme dostupné vakcíny, ktoré už neobsahujú zlúčeniny hliníka, ale iný nosič.”
Zvláštne. Prečo to tí výrobcovia vakcín vôbec robia, keď hliník (fosforečnan či hydroxid hlinitý) v súčasných vakcínach je tak veľmi účinný a tak veľmi bezpečný, ako sa nám Dr. Urančíková snaží nahovoriť? Však to sú potom z ich strany zbytočne vyhodené peniaze – na výskum modernej technológie, ktorá nie je vôbec potrebná, keďže tá súčasná úplne dokonale spĺňa naše potreby.”

Hexavakcína – je bezpečná?

Vakcíny se navíc podávají v kombinacích a velkých dávkách současně až nyní, v posledních letech. Před 30 lety dostávaly děti jednu, maximálně dvě vakcíny během jedné návštěvy pediatra, dnes existují hexavakcíny, aplikované během jedné návštěvy, čímž obdrží až šestinásobek toxických příměsí ve vakcínách. Hexavakcína obsahuje očkování proti nemocem: záškrt, tetanus, černý kašel, Haemophilus influenzae typu B, hepatitis B + dětská obrna.

Přečtěme si příspěvek paní Hany, který názorně ukazuje, jak bychom měli při očkování přemýšlet:
Opravdu jsem nechápala, kde neočkovačky berou tu jistotu, že se vakcíny pěstují na rakovinových buňkách nebo buňkách nějaké opice? Že obsahují škodlivé látky jako hliník, formaldehyd a tak? Až mi někdo poradil, abych si přečetla příbalové letáky. V souvislosti s tím jsem pak pátrala po možnosti šetrnějšího schématu a jak je to s českou legislativou.
Když jsem chtěla po pediatře příbalový leták (ještě před samotným očkováním), tak se mě zeptala: „A na co vám to jako bude?” Tehdy jsem na ni chvíli zůstala zírat, sama jsem pořádně nevěděla na co, ale věřte mi, teď to považuji za docela normální, si ten leták přečíst. Víte o tom, že když necháváte své dítě očkovat, dáváte pediatrovi informovaný souhlas? Jakože jste poučené o všech rizicích, nežádoucích účincích a že se vším souhlasíte? Je to sice „jen” ústní, ale je! Bez tohoto souhlasu vaše dítě naočkovat nesmí. Vy říkáte kdy a jak bude vaše dítě očkováno. Zpátky k věci – pediatře bych teď vysvětlila, že se v něm dozvím plno užitečných informací, jako na co vlastně své dítě očkuji, jaké reakce mohou po očkování nastat a o čem bych měla dopředu vědět.

Příbalový leták hexavakcíny

Doma jsem si ho v klidu rozbalila, začala číst a docela jsem koukala. Pediatra mi tvrdila, jak je to bezpečná vakcína a že hrozí maximálně teplota a otok v místě vpichu. Aha, tak proč je přehled nežádoucích účinků tak dlouhý? No vraťme se na začátek. Dočetla jsem se, že Infanrix hexa nemusí plně ochránit všechny očkované osoby (toto je ne všem známo). Že pozor by se mělo dávat, pokud je dítě alergické na antibiotika, neomycin nebo polymyxin (aha, tady se vzalo to, že obsahuje antibiotika). Další věta mi vyrazila dech – nepodávejte hexu, pokud se u vašeho dítěte do 7 dnů po očkování vakcínou proti černému kašli (obsahuje ho i hexa) projevily nežádoucí účinky postihující nervový systém. Sakra – co to ta pediatra mlela pouze o teplotce a otoku? Pak čtu dále a přestávám jí „jen” tu teplotku věřit úplně:
*Zvláštní opatrnosti při použití hexy je zapotřebí (později jsem se dozvěděla, že dříve to bylo kontraindikací, cituji):
pokud vaše dítě mělo již dříve zdravotní problémy po předchozím očkování vakcínou Infanrix hexa nebo jinou vakcínou proti černému (dávivému) kašli, jako jsou zejména:*
• vysoká teplota (přes 40°C) během 48 hodin po očkování
• kolaps nebo šokový stav během 48 hodin po očkování
• neustupující pláč trvající déle než 3 hodiny během 48 hodin po očkování
• záchvaty s vysokou teplotou nebo bez teploty během 3 dnů po očkování

To, že je potřeba informovat pediatra o všech! lécích, které dítě užívá či v nedávné době užívalo a to i o těch bez lékařského předpisu mně taky neřekla.
Následoval docela dlouhý seznam nežádoucích účinků, které nemá smysl vypisovat. Kdo má zájem vědět, na co by se měl teoreticky připravit, může si příbalový leták stáhnout zde.

Po nežádoucích účincích jsem se dočetla, co ta vakcína obsahuje, a pak jsem pochopila, že v tomhle holky nekecaly: celkem 0,82 miligramů Al3+, vyrobeno pomocí rekombinantní DNA technologie na kultuře kvasinkových buněk, pomnoženo na VERO buňkách (buňky ledvin kočkodana afrického). Sakra – mají tu někde přílohu o bezpečnostních testech? Nemají? Laickým pohledem je pro mě ten obsah humus. Zajímavé je, že tento pohled mají i někteří odborníci. Většina jich popírá, že by třeba to docela velké množství hliníku ve vakcínách vadilo. Ovšem hliník je tam proto, aby vakcína vůbec fungovala (jeho účelem je nabudit imunitní reakci).

Po 5. měsíci věku jsem byla donucena naočkovat malého první dávku. Ano, jsem blbá, že jsem se nechala donutit. Ale je to přeci povinné, ne? Nejdřív hodně řval, pak usnul na delší dobu než obvykle. Probudilo se jiné dítě. Nebroukal, neotáčel se, ležel jak miminko. Slova pediatry? To se stává. Souvislost s očkem? Malá nebo žádná. Stále častěji tady na eMiminu čtu, jak se po očkování děti vracejí ve vývoji, jak křičí několik hodin v kuse. Opravdu mi to nepřipadá normální.

2+1

Začala jsem se tedy pídit jak je to s šetrnějším schématem, o kterém jsem slyšela. Šlo o to, že se dají jenom dvě dávky místo tří (úplně té stejné vakcíny!) a potom klasicky posilující po půl roce. Zní to jako sci-fi a absurdně, že? Existuje šetrnější schéma té stejné vakcíny, ale ne v ČR! Jak je to možné? Opravdu je to tak? Opět se to dočtete v příbalovém letáku. Ten říká, že dítě dostane celkem dvě nebo tři injekce. Zde se hovoří o jednotlivých dávkách, neřeší booster (přeočkování). Tudíž připouští schémata 2+1 nebo 3+1.
Podle RNDr. Marka Petráše (podílel se na přípravě, výrobě a vývoji některých očkovacích látek) jsou tato schémata rovnocenná, což dokazuje i fakt, že se hexou očkuje v různých zemích různými schématy.

Proč se u nás očkuje třemi dávkami a třeba u sousedů Slováků jen dvěma? Není lepší pro to malé tělíčko dostat o jednu dávku míň? Bezpochyby je. Co s tím?
Z mé soukromé korespondence s M. Petrášem: (cituji) Schéma 2+1 není sice legislativní, ale je doporučené výrobcem této vakcíny (viz příbalová informace nebo SPC), proto pediatr má možnost toto schéma použít, ale zase závisí na dohodě s vámi. Takže je na vás domluvit se s pediatrem, zda je ochotný akceptovat 2+1 a to i s razítkem pro přijetí do školky.

Jak se očkuje? Nejdřív po ukončeném třetím měsíci (lépe až po půl roce) první dávka, poté po 2 měsících další, booster klasicky po dalším půlroce. Rozestupy mezi prvními dvěma dávkami musí být 2 měsíce a déle.

Česká legislativa u hexavakcíny

Vzhledem k tomu, že 2+1 není legislativní, tak jsem se začala pídit i po tom, jak že to s těmi našimi zákony a očkováním hexy vůbec je. Povinnost očkovat u nás stanovuje zákon o ochraně veřejného zdraví 258/2000Sb, konkrétně §46, který odkazuje na prováděcí vyhlášku (537/2006Sb). Ta určuje, co se má očkovat. O hexe se dočteme v §4 (1).

Co z ní plyne? Že očkování má proběhnout hexavalentní látkou – konkrétně o Infanrixu hexa zde není ani zmínky. Dle § 47 zákona o ochraně veřejného zdraví má pacient právo na volbu vakcíny. Hexavalentní látka má být naočkována od 9. týdne do 18. měsíce. Není tu přesná specifikace, kdy máte očkovat, jen, že to má být od do. Tudíž abyste stihli naplnit vyhlášku, můžete klidně odložit očkování do pozdějšího věku. Pokud vám na naplnění vyhlášky opravdu záleží, a chcete očkovat v normě, můžete začít AŽ mezi 6-10. měsícem věku dítěte. (starší děti vakcínu lépe snášejí) Pediatr vás musí poslechnout, spíše vás bude ale zastrašovat, až vás zastraší. Už při hledání pediatra je dobré si s ním popovídat o jeho postoji k očkování, zda nemá problémy s vámi na toto téma komunikovat bez vyhrožování.

Očkování-co dál?

Já jsem dospěla k tomu, že nemám odvahu dál očkovat. Mám o syna strach. Tímto deníčkem jsem vás chtěla informovat o možnosti očkovat šetrněji a zároveň stejně účinně a hlavně o tom, že vy jste rodiče. Doktor není bůh, který když řekne a dneska naočkujeme, tak ho musíte poslechnout. On vám dává jen doporučení, kterým máte naslouchat, ale konečné rozhodnutí je jen na vás. Po naší zkušenosti říkám – hodně štěstí ať zrovna vaše dítě není to jedno „z mála” kdy vaše pediatra řekne: „To se stává.”

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.