Jaro je údajně vhodnou dobou na úpravu životosprávy. V tomto jarním období prý lze přistupovat k odlehčovacím dnům, které zároveň podporují činnost jater a ledvin. Náš organismus ale provádí detoxikaci (biotransformaci) nepřetržitě každou sekundu.

Strava před a během detoxikace

Z jídelníčku je třeba vyloučit rafinované a průmyslově upravované potraviny a naopak se doporučuje konzumovat potraviny, které podporují detoxikace a regeneraci celého organismu. Po dobu podpory detoxikace je nutné vyloučit potraviny jako smažené pokrmy, margaríny ( z tuků lze používat ghí -přepuštěné máslo, kokosový olej a extra panenský olivový olej), sladkosti, mléčné výrobky, maso, vejce, pšenici a další obiloviny…

V pitném režimu vylučte kofein (káva, kakao, čokoláda, káva, zelený a černý čaj, maté) a alkohol. Lze pít teplejší přefiltrovanou a převařenou vodu, Tulsi a další bylinné čaje jako např. pampeliškový nebo řepíkový čaj a bylinnou kávu. Kromě vyloučení výše uvedených potravin je důležité jíst pomalu a v klidu, s odpočinkem před a po jídle. Důležité je dodržování pravidelného denního režimu.

Při vaření je dobré používat jen extra panenský olivový olej a ghí, a koření jako je římský kmín, fenykl, zázvor, koriandr, skořice, kardamom, černý pepř nebo kombinace čerstvý nebo mletý zázvor (1/4 lžičky) s kurkumou /1/2 lžičky). Mořskou nebo běžnou sůl nahraďte himalájskou kamennou solí. Tradiční směsi koření známá pod názvem Trikatu podporuje spalování toxinů.

Účinky detoxikace

Správně provedená podpora detoxikace harmonizuje celý systém, navozuje pocit zdraví, zvyšuje energii a projasňuje mysl. Detoxikace urychluje novotvorbu buněk, regeneruje celý organismus, zvyšuje detoxikační schopnosti orgánů, pročišťuje krev a zejména navodí samoléčebné schopnosti organismu, čímž je tělo schopno se vypořádat s mnohými zdravotními obtížemi.

Komplexní detoxikace (opakované a 3-5denní očistné dny bez pevné stravy) zpomaluje stárnutí. Výsledkem je výrazné zlepšení na fyzické i mentální úrovni, a nabízí cestu k vyléčení většiny chronických zdravotních potíží a nemocí (nadváha, migréna, cukrovka, bolesti zad, kožní nemoci, vysoký krevní tlak, nespavost, menstruační potíže, zažívací obtíže, neplodnost atd.).

Pro koho je detoxikace organismu vhodná?

Existují čtyři základní kategorie, kde se detoxikace uplatňuje nejvíce:

A/ jako prevence pro zdravé lidi (prevence je vždy lepší než léčení)

B/ pro celkovou regeneraci a omlazení organismu zejména ve středním věku;

C/ jako léčba pro zvýšení potence a plodnosti;

D/ Při léčbě chronických onemocnění jako např. chronická horečka, záněty kloubů, revmatismus, dna, bolesti zad, hemeroidy, nemoci srdce, anorexie, gynekologické poruchy, cukrovka, nemoci jater, kožní vyrážky, ekzémy a lupenka, chronické průjmy, krční, nosní, ušní a oční onemocnění, otoky, únava, vyčerpání, nadváha, časté nachlazení, astma, nervová onemocnění, sexuální poruchy, bolesti hlavy a migréna, nadýmání, zažívací obtíže, močové a žlučníkové kameny, deprese, nespavost….
Nehodná je detoxikace pro malé děti, staré osoby, těhotné a kojící ženy , při akutním infekčním onemocnění, velkém oslabení organismu (podvýživa, rakovina spojená s hubnutím) a u psychicky labilních osob.

Kontraindikace detoxikace

Existují jedinci, kteří nejsou vhodnými adepty pro léčebný půst. Ale samo o sobě existuje jen málo takových překážek.
Největší kontraindikací půstu je strach. Nedostatečné znalosti o průběhu půstu sebou přináší nepřekonatelné problémy. Extrémní oslabení u různých chorob provázené úbytkem svalové hmoty či podváha může být rovněž kontraindikací půstu.

Nevhodný je půst pro těhotné a kojící ženy, děti do 10 let, velmi staré lidi a u akutního infekčního onemocnění.

Určité typy rakoviny a těžkých onemocnění ledvin mohou způsobit, že pacient se stane pro půst nevhodným kandidátem. V některých případech u rakoviny, kdy není nemocný příliš oslaben, může mít hladovění několik dnů pod dohledem lékaře dobrý účinek. Bylo zjištěno, že když po takovém půstu člověk přejde na plnohodnotnou stravu, významně mu stoupne imunita. Znám mnoho lidí, kteří mají u rakoviny nadváhu a tam je půst jednoznačně vhodný.

MUDr. David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.