Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, pečivo, cereálie), které z hlediska delší trvanlivosti stojí méně peněz než zdravé potraviny s bílkovinami jako maso a ryby, které vyžadují chladicí boxy pro převoz a skladování.

Sacharidy a cukr ve stravě

Problém spočívá v tom, že lidský organismus nebyl stavěn na využívání cukrů jako primárního zdroje energie ze stravy – cukr představuje nárazový zdroj energie v krizových situacích. Jistě znáte mechanismus zvaný „bojuj, nebo uteč”, někdy nazývaný stresová odpověď. Jedná se o dávný mechanismus, jak se vyrovnat se stresem. Tento mechanismus umožnil našim předkům utéci ze spárů šavlozubého tygra, zabít mamuta a v dnešní době umožňuje babičce v neuvěřitelném stresu při dopravní nehodě vyprostit vnuka ležícího pod autem. Bez této reakce bychom nepřežili. Stresovou reakci reguluje sympatický nervový systém a vyvolá ji automaticky podle potřeby.


Při vystavení se stresové situaci nadledvinky uložené na vrcholu ledvin vylučují stresové hormony v době nebezpečí a při enormní zátěži. Zvyšuje se krevní tlak, srdce tluče rychleji, zvyšuje se krevní srážlivost v případě poranění a krevní oběh směruje ze zažívacího ústrojí ke svalům, které potřebují energii v případě útěku nebo boje. Stresové hormony adrenalin a kortikosteroidy zvyšují krevní cukr, který slouží jako okamžitý zdroj energie spalovaný anaerobně, bez přístupu kyslíku. Naštěstí, neboť ve stresu a při velké zátěži nelze rychle dýchat a dodávat dostatek kyslíku pro spalování tuku. Cukr spalujete velmi rychle, pokud si zachraňujete život před tygrem. Jakmile nebezpečí a stres odezní, buňky se vracejí ke spalování tuku a metabolismus se harmonizuje.

Co nastane, pokud spalujete cukr z jídla jako primární zdroj energie? Výsledná rezistence na leptin udržuje spalování cukrů, simulující stresovou reakci „bojuj nebo uteč”. Možná to nevíte, ale strava představuje jeden z největších stresových faktorů, stimulujících neustále sympatický nervový systém, přestože nehrozí žádné nebezpečí. Neustále žijete ve stavu „bojuj, nebo uteč” ve stresové situaci, která vás oslabuje. Tak jako motor trvale ve vysokých otáčkách stárnete.
Začarovaný kruh, který vzniká z rezistence na leptin, katastrofálně působí na všechny orgány a ohrožuje zdraví. Tuk se hromadí na nevhodných místech, například na břiše. Tento stav, známý jako centrální obezita nebo lidově „typ jablko”, je hlavní příčinou zánětu. Viditelný tuk představuje pouze špičku ledovce. Neviditelný tuk může být daleko nebezpečnější.

Proč se stát spalovačem tuků, a nikoli cukrů
Někteří z vás si pomyslí, že pokud jedí se sacharidy v jednom jídle spolu s bílkovinami a tukem, proč spalují jen cukry a ukládají tuk? Tato správná otázka se týká problému spojeného se začarovaným kruhem.
Předpokládejme, že dodržujete současná výživová doporučení, to znamená konzumujete více než polovinu denního množství kalorií v podobě sacharidů. Talíř zaplníte šálkem těstovin (sacharidy), se sekaným masem (bílkoviny a tuk), rajčatovou omáčkou a sýrem (více bílkovin a tuku). V momentě, kdy konzumujete těstoviny, se v ústech začínají štěpit sacharidy na jednoduché cukry. Tělo uloží jen malou část cukru ve formě glykogenu, který se skladuje ve svalech a játrech. Co se stane se zbylým množstvím? Cukr, který není ve formě glykogenu, se rychle spálí, ale buňky mohou spálit jen část cukrů. Co se stane se zbylým cukrem, který se neuloží nebo nepřemění v energii? Zvyšuje se v krvi, působí toxicky, způsobuje zánět, mění se v zásobní tuk, který se uloží tam, kam nechcete (na místech, kde jej nechcete mít – na stehnech, hýždích, břiše a horních částech paže), hrozí cukrovka a obezita..
Buňky spalují cukry na energii, ale co se zbylými bílkovinami a tukem v jídle? Část bílkovin spotřebují buňky na svou obnovu a provádění funkcí, ale jedná se jen o malou část. Nadbytek bílkovin se změní v cukr a uloží v podobě nasyceného tuku. (To znamená další tuk v oblasti břicha, hýždí, paží atd.) Buňky nemohou spalovat tuk na energii, neboť stále přeměňují cukr z těstovin.
Zbývá tuk (z masa a sýra). Buňky však spalují cukry, takže tuk z jídla se ukládá jako…DALŠÍ TUK.

Celkově je také u výše uvedené kombinace v pokrmu problém v Rendlově cyklu, kdy buď buňka využívá na energii cukr, nebo tuk. Navíc si buňky zvykly spalovat jen určitou živinu. V mládí je metabolismus pružnější a lze jej snáze změnit. Ve starším věku se buňky naučily spalovat jen cukr, nikoli tuk, pokud potřebují energii. Spálí nejdříve veškerý dostupný cukr, který jste předtím snědli, než začnou odbourávat tukové zásoby.

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.