Lidé nejsou dostatečně seznámeni s  dlouhodobými účinky kofeinu. Naopak, firmy v masivních reklamách kofeinové nápoje doporučují. Kofein patří mezi alkaloidy rostlinného původu, stejně jako strychnin, kokain, nikotin. Je obsažen v kávě, čaji (theofylin), kakau (theobromin) a čokoládě. Stává se jednou z příčin mnoha onemocnění a poruch, např. strachu, nespavosti, srdečně cévních nemocí, cukrovky, potratů, onemocnění zažívacího traktu.

Na druhou stranu je nutné zmínit, že vypití kávy po obědě zlepšuje trávení a zažívání. Pokud pijete kávu, raději zvolte bio, která je bez plísní a šetří životní prostředí. Následující účinky se vztahují ke kávě, protože obsahuje nejvíce kofeinu.

Kofein neposkytuje energii

Jde o jeden z velkých mýtů. Po vypití nápoje s kofeinem nenásleduje žádný vzestup energie, pouze zaznamenáme rychlé vyplavení stresových hormonů, vzestup krevního tlaku a zrychlený tep. Kofein také brzdí účinek adenosinu, tlumícího mozek; nervový systém je tedy ve stavu zlepšení nálady. Kofein ale zlepšuje paměť nebo učení. Šálek kávy obsahuje 50-150 mg kofeinu. Záleží také na druhu (Robusta obsahuje kofeinu nejvíce), přípravě (espresso ztrácí při přípravě velkou část  kofeinu).

Uvádí se, že opakovaná stimulace některých orgánů při pití kávy, např. nadledvin při produkci stresových hormonů (adrenalin) vyčerpává tyto orgány (játra, nadledviny, slinivka), což není pravda. Neexistuje adrenální vyčerpání.

Káva a trávení

Kofein zejména nalačno dráždí žaludeční sliznici a podněcuje tvorbu žaludeční šťávy (nebezpečí žaludečních vředů). V žaludku se kombinací s kyselinou chlorovodíkovou vzniká kofein hydrochlorid. Po vstřebání se krví dostává do jater, kde stimuluje produkci žluči, která se snaží kofein z těla vypudit. To podněcuje k činnosti střevo a střevní stěnu k pohybům. Kávu lze proto nejlépe pít po jídle, po snídani, obědě, nikdy nalačno.

Káva bez kofeinu

Káva bez kofeinu není zdravější než běžná káva. Obsahuje trichloretylen, který se používá například v saponátech a čistírnách (trichloretylen je podobný vinylchloridu spojeného s některými druhy rakoviny jater). Bezkofeinová káva podporuje zvýšenou kyselost žaludku jako běžná káva.

Kávová zrna jsou promořena pesticidy (Heptachlor, Aldrin), užívanými k postřikům kávových plantáží.V kávových zrnech můžeme dále najít škodlivou kyselinu chlorogenovou.

Kofein je návykový, pozor u dětí

Kofein se řadí k látkám povzbuzujícím, zlepšujícím náladu. Pokud se podá kofein někomu, kdo na něj není zvyklý, kofein zapůsobí nepříznivě a náladu nezlepší. U lidí pijících kofein změnu nálady a snížení únavy způsobí, kofein má u nich též antidepresivní účinky.

Kofein může způsobit návyk již u dětí, které pijí hodně nápojů obsahujících kofein. Přetížení organizmu kofeinem (návyk na kofein se jmenuje kofeinismus) způsobuje podrážděnost, nervozitu, nucení na zvracení, bolesti hlavy, nespavost, křeče, nebezpečné mohou být nepravidelnost srdečního rytmu.

Kofein působí nepříznivě u kojení

Kofein přechází při pojení do mateřského mléka. Nápojům obsahujícím kofein se mají vyhnout těhotné a kojící ženy.

Zdravé náhražky kávy

Káva je relativně zdravý nápoj, studie uvádí do 5 šálků denně, kdo ale nechce pít kávu, může jí vhodně nahradit některými nápoji, které mají stimulační účinek bez kofeinu nežádoucích účinků kofeinu.

Náhrady kávy:
– bylinné čaje
– tulsi čaje
– kávovina z kořene čekanky nebo pampelišky

dr.Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.