Výzkum z Athlone Institute of Technology (AIT) v Irsku zjistil, že kokosový olej účinně brání růstu škodlivých bakterií, které mohou způsobit záněty dutin a ústní infekci, a to bez jakýchkoliv škodlivých vedlejších účinků.

Tým přidáním enzymů z kokosu a několik dalších olejů simulovali proces trávení těchto olejů, a natrávené části oleje pak přidali k několika kmenům bakterií, včetně Streptococcus mutans, bakterie produkující kyselinu uvnitř úst, a Candida albicans, velmi častý kvasinkový kmen, který může způsobovat časté afty.

Výsledky ukázaly, že pouze kokosový olej vykazovaly jasné antibakteriální a protikvasinkový účinek, když jsou vystaveny různým bakteriálním kmenům. Kokosový olej ve skutečnosti působil proti všem druhům bakteriálních kmenů bez vyvolání negativních vedlejších účinků, nebo toho, aby podpořil rozvoj kmenů rezistentních na antibiotika jako u antibiotik.

Začlenění enzymaticky modifikovaného kokosového oleje do dentální hygieny by měl být neškodlivou a účinnější alternativou chemických přísad (jako fluorid), zejména proto, že funguje při relativně nízkých koncentracích. U zvyšujících se rezistencí na antibiotika je důležité, že obrátíme pozornost na nové způsoby, jak bojovat proti mikrobiální infekci.

Lidský trávicí systém přirozeně vykazuje antimikrobiální aktivitu, alespoň v případě, že konzumujeme správné potraviny a živiny. Tím, že budeme jíst kokosový olej, účinně posílíme imunitu a zabráníme přerůstání škodlivých, choroby způsobujících patogenů v ústech a zbytku těla.

Kokosový olej je účinnější v prevenci zubního kazu než fluorid
Je zajímavé, že kokosový olej působí konkrétně v boji proti škodlivým bakteriím a v prevenci zubního kazu. U fluoridu, ingredience v zubních pastách, nikdy nebylo prokázáno, že působí proti zubnímu kazu. A nejenže u fluoridů nikdy nebylo prokázáno, že chrání před zubním kazem, nedávné studie dokonce prokázaly, že fluorid poškozuje zuby.

Fluoridové sloučeniny po konzumaci zaútočí na strukturální integritu našich vnitřností, prokazují chemici. Kolagen, látka v podobě sítě spojující náš kosterní systém a svalstvo, je působením fluoridu poškozen. Cítíme to jako ztuhlost a bolesti kloubů, vazů, poškození a bolavé kosti. Tento stejný mechanismus vede ke zhnědnutí zubů, což je výsledek známý jako fluoróza.

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.