Kolagen je jednou z nejvíce zastoupených bílkovin v našem těle (tvoří 30% všech bílkovin a 70% kloubních chrupavek). S vyšším věkem se kolagen stává stále důležitějším, protože přirozená tvorba kolagenu se stárnutím snižuje.

Kolagen pro naše buňky

Stárnutí se spojuje s degenerativními procesy jako vrásky, bolesti v kloubech, svraštělá kůže oslabující nebo snižující množství chrupavky. Kolagen najdeme jej ve svalech, kostech, kůži, šlachách, zažívacím ústrojí. Pokožka poskytuje pružnost a sílu, nahrazuje staré buňky novými. Kolagen v souvislosti s klouby připomíná lepidlo, držící tělo pohromadě. Kolagen je snižován vyšší konzumací cukrů, kouřením a nadměrným sluněním. Nedostatek kolagenu ovlivňuje špatná strava, nedostatek potravin bohatých na kolagen, genetická predispozice, trávící poruchy ovlivňující tvorbu kolagenu.

Jednou z možností je konzumace potravin bohatých na kolagen jako vývar z kostí a kolagen v doplňcích stravy.

Proč kolagen potřebujeme

1. Podporuje zdravou pokožku a vlasy

Jedním z viditelných známek stárnutí je stav pokožky a vlasů. Jak stárneme, naše kožní buňky se neobnovují jako když jste mladí. Ztrácí se kožní pružnost, objevujíc se vrásky, zejména kolem očí a úst.
Přestože jsou projevy stárnutí součástí našeho života, urychlují se například opalováním, kdy se narušuje regenerace pokožky.
Zpomalení stárnutí a obnovení přirozené regenerace pokožky ovlivníme snížením slunění, zlepšením stravy a užíváním kolagenu.
Pro pokožku můžeme kolagen považovat za nejdůležitější látku.

2. Podporuje zdravé klouby

Silné kosti a svaly jsou důležité, ale Klouby nám umožňují se hýbat. Zdravé klouby jsou zásadní pro naše flexibilitu. Pravidelný pohyb, vyvážená strava, správné držení těla a vhodná obuv snižuje opotřebování kloubů.
Kolagen je důležitou látkou pro zdravé klouby. Glycin v kolagenu se mění na kreatin, pro zdravé svaly a tvorbu energie v buňkách během cvičení.

3. Propustné střevo a kolagen

Potraviny a molekuly jako lepek a kasein dráždí sliznici střeva. Sliznice střeva vlivem alergenů a  následkem zánětu ztrácí těsná spojení a propouští toxické molekuly. Kolagen posiluje střevní sliznici. Uvařený kolagen se stává želatinou, obnovující zdravou střevní sliznici. Kolagen obsahuje aminokyseliny prolin a glycin, podporující zdravé střevo.

4. Zdravý metabolismus, svaly a energii

Konzumace kolagenu podporuje správou funkci metabolismus, zejména vlivem aminokyseliny glycin. Glycin je hlavním komponentem kolagenu, malá molekula s mnoha důležitými účinky v metabolismu. Zejména reguluje jako glukogenní aminokyselina hladinu krevního cukru, a podporuje vychytávání glukózy do buněk, kde se mění na energii. Glycin takto zvyšuje tvorbu neuropřenašečů v mozku.

5. Zdravý spánek

Aminokyselina glycin podporuje zdravý spánek. Kvalitní pravidelný spánek je zásadní pro regeneraci organismu, přesto většina lidí má spánku nedostatek. Deficit spánku znamená, že spíme méně než 7.5 hodiny, většinou v průměru 6 a méně hodin. 30 % lidí uvádí, že se dobře vyspali jen několikrát za měsíc. Během spánku se regeneruje svalová tkáň, tkáně, tvoří se bílkoviny, uvolňuje růstový hormon, regeneruje pokožka.

Ideálním zdrojem kolagenu jsou vývar z kostí, kde se kolagen uvolňuje z hovězích kostí do tekutiny, kterou konzumujete. Protože příprava vývaru je na čas náročný proces, lze koupit kvalitní, vstřebatelný kolagen.

Vysoce kvalitní kolagen z Japonska

Proto jsemse rozhodl s výrobcem v Japonsku sestavit pro firmu Ecce Vita kombinaci kvalitního kolagenu s dalšími látkami, které budou účinek kolagenu podporovat. Kolagen se vyrábí z čerstvých ryb enzymatickou hydrolýzou přírodního kolagenu šetrným způsobem bez použití chemických látek, konzervantů a barviv. Japonský kolagen se považuje za nejkvalitnější na světě a vyrábí se ze surovin od prověřených dodavatelů a řídí se nejvyššími standardy technologické výroby a kvalitou.

Výsledkem naší roční práce je 100% čistý hydrolyzovaný kolagen (ve formě kolagenních peptidů) s vysokou koncentrací aminokyselin o ideální stálé nízké molekulové hmotnosti (3000 Daltonů) s 15% obsahem kolagenu velmi nízké molekulové hmotnosti (200 Daltonů) o třech peptidech.

V nabídce máme nyní kolagen, který je vysoce účinný (na regeneraci chrupavky a pohybového aparátu než kolagen nehydrolyzovaný), snadno stravitelný (kolagen který není hydrolyzován není příliš účinný a je špatně stravitelný), s rychlou rozpustností a s velkou biologickou dostupnosti (kolagen je peptid, bílkovina, a vstřebatelnost více než 90%).

Jeden sáček našeho kolagenu z Ecce Vita obsahuje kromě kolagenu z ryb také další látky na klouby, šlachy a pokožku: glukosamin, Boswelia serrata (pomáhá udržovat normální stav kostí, kloubů, dýchacího systému a duševního zdraví), antioxidant extrakt ze zeleného čaje, vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní,kůže a zubů, důležitý antioxidant glutathion, kyselinu hyaluronovou pro kloubní chrupavku, chondroitin, a vitaminy kyanokobalamin a riboflavin.

MUDr. David Frej

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.