V letním období zejména s návštěvou koupališť a bazénů se často objevují kvasinková onemocnění.

Z hlediska léčby je v první řadě nutné odstranit z organismu toxiny které vznikají při poruše metabolismu a trávení, a následně posílit imunitní systém. K tvorbě toxinů a kvasinek kromě špatné hygieny vedou nesprávné životní návyky.

Strava proti kvasinkám

1. V rámci detoxikace dodržujte denní režim a pravidelnou stravu, proti kvasinkám.

Strava
Jezte oběd mezi 12-13 hodinou, zatímco večeře by měla být do 19 hod, celkově s vyloučením sacharidových potravin (sladkosti, ovocný jogurt, pečivo, těstoviny, brambory, ovoce ). Potraviny, které u mykóz pomáhají, patří petržel, bazalka, čerstvě nastrouhaný zázvor. Omezit polotovary a ohřívání jídel.

Koření
Zároveň posílíme trávení, neboť nedostatečně strávené jídlo je příčino tvorby toxinů a kvasinek. Kvasinky odstraňují směs koření zvaná Trikatu, dále kurkuma, kardamom, černý pepř, hřebíček, zázvor a kamenná sůl (mořská sůl není vhodná).

Nápoje
Na ranní pročištění vypijte ráno teplou převařenou vodu se lžičkou bio jablečného octa nebo limetkové šťávy nebo 2 lžícemi aloe vera dochucené případně trochou medu.
Trávení a vyloučení toxinů podpoříme pitím odstáté vody během dne, po 1 – 2 hodinách v množství 1-2 dl. Rozhodně se vyhněte pití čehokoliv studeného (s ledem, z lednice). Lze pít zázvorový čaj s kurkumou, který kvasinky likviduje (1/4 lžičky mletého zázvoru a ½ lžičkou kurkumy zalijte vroucí vodou a pijte 2xdenně).

Bylinky proti kvasinkám (mykózám)

Bylinami také podpoříme imunitní systém. Vhodné jsou Indický ženšen Ašvaganda, antioxidant Grapin, také jalovec obecný (sušené plody), Tulsi kapsle nebo čaj ze svaté bazalky Ocimum sanctum ve směsi se zázvorem 1xdenně. S přímým působením na kvasinky je na trhu účinné Kubra s protikvasinkovou a protizánětlivou kurkumou přírodní antibiotikum Kalmegh (které působí cíleně na kvasinky), stejně tak starodávná směs Triphala, 3 kapsle večer před spaním zapít teplou vodou. Proti kvasinkám působí též kaprylová kyselina.

Lokálně u žen, v případě vaginálních kvasinek, lze provádět výplachy vaginy bylinným odvarem z lékořice nebo prášku Triphala (1 lžíci povařte pět minut v 500 ml vody, přeceďte a omývejte nebo vyplachujte např. injekční stříkačkou pochvu.

Kvasinky na nohou odstraníme koupelí v octu.

MUDr. Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.