Dvě nové studie přinášejí potvrzení toho, že lepek u kojenců zatěžuje imunitu a doporučení pediatrů dávat lepek už od 4 měsíců, aby se předešlo celiakii nemá význam.

Pediatři doporučují kojit nejméně do 6 měsíců a před 5 měsícem nedávat žádnou pevnou stravu nebo přikrmovat. Doporučení podávat lepek už od 4 -6 měsíců nedává smysl, posunutí konzumace lepku od 1 roku naopak celiakii může oddálit, a alespoň zbytečně nezatěžuje nezralý imunitní systém kojence.

Nejde ale jen o celiakii. Celiakie, zánětlivé autoimunitní onemocnění, je reakcí imunitního systému na lepek, bílkovinu nacházející se v pšenici, ječmeni, žitu a ovsu. Imunitní systém se následně obrátí proti vlastním tkáním. Dochází k zánětlivým změnám střevní sliznice vedoucím k propustnosti střevní sliznice pro toxické látky, které přecházejí do krve a způsobují další poškození. Celiakie se na rozdíl od dřívějších názorů a tvrzení ale může projevovat bez střevních příznaků jako poruchy stolice, zejména průjem, bolesti břicha, nadýmání i jinde, například v mozku.

Diagnostika se provádí z krevních testů (např. protilátky antitransglutamináza typ 2 -TG2A, biopsie ze sliznice tenkého střeva atd.). Tato diagnostika není spolehlivá, nejvhodnější metodou jsou genetické testy.

Dosavadní přístup doporučoval v rámci snížení rizika celiakie zejména u geneticky rizikových dětí nasazovat lepek mezi 4-6 měsícem kojence, ještě v době, kdy je kojený, čímž údajně v organismu nastává tolerance na lepek. Tyto studie byly ale hodnoceny jen zpětně, často založeny jen na tom, co sdělili rodiče dětí. Tyto studie ani nehodnotily množství lepku.

Nové dvě studie ukazují, že doporučení zařazovat lepek v časném věku u dítěte nemá význam a zatěžuje imunitní systém.

V obou studiích zkoumající dobu podávání lepku v souvislosti se snížením rizika celiakie u dětí s rodinnou zátěží se lepek podával téměř 1700 kojencůmv jendé studii kojencům v 6 a 12 měsících, v druhé studii malé množství lepku nebo placebo podávaného od 16 měsíce věku. V pozdějším věku se celiakie objevila dokonce více u dětí, které lepek nejedly. Kojení a ani délka kojení výskyt celiakie též neovlivnilo.

Podle autorů studie je třeba změnit doporučení, která dávají pediatři. Podávání lepku kojencům ve 4-6 měsících jako ochrana proti intoleranci lepku či celiakii nedává žádný smysl, naopak zatěžuje imunitu a přispívá k chronickému zánětu.

K rozvoji celiakie či intolerance (nesnášenlivost lepku) přispívá mnoho různých faktorů a jedním z nich je zhoršující se kvalita potravin, zejména lepku a pšeničné mouky. Nejlepší je dětem nedávat vůbec žádnou pšenici případně lepek, obiloviny co nejméně.

David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.