Účelem toho článku věnované meditaci je přiblížit ji jednoduše těm, kteří pokládají za něco mystického a určené jen vyvoleným, schopným sedět na zemi s překříženýma nohama a zavřenýma očima bez hnutí. Vybrané techniky jsou velmi jednoduché a zvládne je každý, kdo má motivaci zlepšit kvalitu života, vytrvalost a pravidelnost.

Co znamená meditace

Spolu se stravou a pozitivním přístupem umožní meditace výrazné změny v životě. Již dávno je prokázané, že meditace odstraňuje nespavost, snižuje stres, krevní tlak nebo léčí astma. Definovat meditaci je velmi obtížné pro někoho, kdo stav zklidněné mysli nezažil, podobně jako byste chtěli pouze slovy vysvětlit lásku.Meditace pochází z latinského slova meditatio, přemýšlet, rozjímat, cvičit mysl.

Tato starodávná technika vede ke ztišení, k obnovení sil, seberealizaci, nalezení vnitřního klidu a ochraně proti stresu. Jóga, meditace nejsou východní nebo západní nauky, ale univerzální metody v prevenci a léčbě. Jedná se o mentální techniku snižující rušící vlivy zvenčí i z nitra zaměřením na jednu neměnnou nebo opakující se věc. V józe se definuje jako jeden z osmi kroků za cestě za osvobozením. Meditace se někdy označuje jako stav jiného vědomí se sníženým metabolismem. Je také studiem pozornosti, schopností zaměřit se bez jakéhokoliv úmyslu na konkrétní věc po určitou dobu. Nejedná se o modlitbu, neboť náboženství zkoumá naše nitro bez ohledu na rasu a národ; ani o zaměření na určitý cíl-při meditaci se o pozornost zaměřenou na konkrétní úkol nejedná; ani hypnózu nebo autohypnózu, kde se úmyslně kontroluje mysl – například na zpěv ptáků, poslouchání hudby, pozorování dechu.

Účinky meditace

Meditací se tak činnost stává tehdy, pokud není rušena jinými vlivy. Umožňuje fyzickou regeneraci, která nahrazuje i spánek. Uvádí se, že jedna hodina meditace odpovídá čtyřem hodinám spánku. Meditace prodlužuje život. Podle výzkumu se zklidněním mozkových vln na úrovni alfa a théta vln dostáváme do stavu zklidnění a celkové relaxace. Jednoduše se dá říci, že se nacházíme blíže své intuici. Meditací překračujeme hranice času a prostoru. Meditace se neučí, stejně jako se nenaučíte spánku. Jedná se o přirozený stav vědomí. Meditace znamená vnímání, pozornost bez posuzování. Tím, že jsme v daném okamžiku jednou částí, dochází k pročištění těla, mysli a vědomí. Pak se náš život může stát jednou spontánní meditací.

Také nestrávené, hluboko zasunuté negativní myšlenky, pochybnosti o vlastní existenci, sebepodceňování, neláska k vlastní osobě a obavy se stávají vlastním karcinogenem, mentálními toxiny. Každá buňka je obdařena vlastní inteligencí. Sebedůvěra a víra ovlivňuje každou buňku a podporuje její vlastní inteligenci, správnou funkci a imunitu.
Toxiny mohou napadat organismus také zvenčí, v podobě karcinogenních látek (znečištěné ovzduší, smažená strava). Také sladká těžká strava a přejídání přispívají k tvorbě toxinů.
Dalším faktorem ve vývoji rakoviny je beznaděj a zoufalství. Pocit beznaděje oslabuje pocit vlastního já, vlastní identitu. Osamělost se zdá charakteristikou lidí, kteří onemocněli rakovinou. Dr. Robert Svoboda uvádí, že rakovina častěji postihuje jedince, kteří nebyli kojeni. Chybějící láskyplné spojení s matkou projevuje podvědomý a zakořeněný pocit osamění.

Vizualizace

Vizualizace vás příjemně uvolní a zbaví stresu. V mysli se pohybujete svobodně, na jakékoliv vytoužené místo. Následující tři „útočiště” vám poskytnou představu o místech, kam se můžete vydat, aniž opustíte své místo. S malým tréninkem si vytvoříte vlastní „útočiště” pro hlubokou relaxaci.

Vizualizace – příklad
Při výstupu na horu je chladno a teprve se bude rozednívat. Hvězdy a měsíc vás provází podél tekoucího potoka. Pomalu stoupejte vzhůru cestou lemovanou květinami pokrytými ranní rosou. Nebe se zabarvuje do odstínu tmavé modři. Den bude teplý. Ptáci vás doprovázejí zpěvem, a před vámi se otevírá výhled na borovice a duby. Při chůzi cítíte radost ze života a touhu dostat se na vrchol hory za vycházejícím sluncem. Potok podél cesty se mění na malé vodopády. Rukou naberte čistou, studenou vodu. Tělo je lehké a plné síly. První sluneční paprsky začínají prosvítat mezi stromy po vaší levici, a vy již stojíte na vrcholu žulového pahorku. Vychází slunce, velký žlutý kotouč vás vítá, osvětluje a zahřívá. Sednete si na kámen, zhluboka vdechujete čistý, svěží vzduch. V údolí vidíte plout mlhový opar. Teplé, jasné slunce vás posiluje, stejně jako ptáky a květiny. Tam na vrcholu zaplavuje celé vaše tělo pocit bezpečí, klidu a míru.

Vizualizace ke splnění cílů
Mozek se dá ošálit jednoduše tím, že mu opakovaně vnuknete svou představu, kterou vydáváte za skutečnost. Podvědomí pak začne pracovat na tom, aby se představa vyplnila. Provádějte denně, před spaním a ráno hned po probuzení.
Večer před spaním a ráno po probuzení se posaďte tak, abyste měli páteř vzpřímenou nebo provádějte vleže.
Zavřete oči.
Chvíli pozorujte dýchání, nádech a výdech.
Představujte si svůj cíl (nový byt, nové zaměstnání, ideálního partnera) živě, jako by se událost již stala. Vnímejte zvuky, barvy, vůně, co nejvíce konkrétně. Emoce znásobují účinek vizualizace. Ve skutečnosti (během dne) splnění přání očekávejte.

Na závěr si řekněte pár afirmací (vět, které máte za cíl, aby se splnily). Musí být formulovány pozitivně, nikoli negativně, např. Jsem bohatý/á, zdravý/á; Mám svého ideálního partnera; Bydlím ve svém krásném velkém bytě atd.
Vizualizace by měla trvat kolem 5 minut.

df

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.