Fyzická a duševní nečinnost není jediným důvodem pro nedostatečné okysličení mozkové tkáně. Další důvody spočívají v nízké funkci štítné žlázy (hypotyreóza) – což je lékaři často přehlížená diagnóza, ateroskleróze (kornatění tepen), chudokrevnosti (anémie) a nedostatku některých živin…

Věnujte své štítné žláze pozornost

Předtím, než u sebe vyloučíte možnost hypotyreózy, přečtěte si prosím následující řádky. Již bylo řečeno, že odborníci odhadují v populaci 40procentní výskyt snížené funkce štítné žlázy. Bohužel tento stav není vždy možné zjistit laboratorními testy. MUDr. Brod Barnes, jeden ze světových odborníků na štítnou žlázu konstatoval, že 40 % jeho pacientů trpí sníženou funkcí štítné žlázy s projevy tělesnými i psychickými. objevuje se slabá energie, chladné končetiny, deprese, obtížné myšlení a slabá paměť.
Většině z nich léčili lékaři spíše příznaky než pravou příčinu. Při užívání přírodních přípravků na štítnou žlázu se jejich fyzický a duševní stav neuvěřitelně zlepšil.

Proč štítná žláza tak ovlivňuje mysl a tělo? Z mnoha důvodů. Přestože jde o lehkou žlázu motýlkovitého tvaru, obtáčející průdušnici pod ohryzkem, velmi ovlivňuje naše zdraví.
Necelých 5 litrů krve protéká štítnou žlázou každou hodinu a přináší jodid, látku potřebnou k tvorbě hormonů štítné žlázy. Štítná žláza ukládá a vylučuje do krve hormony potřebné k činnosti buněk a mozku.

Hormony štítné žlázy podporují metabolismus. Při nedostatečné funkci nemohou buňky vytvářet dostatek energie. Je to stejné, jako byste chtěli zapalovat mokré dřevo; vznikne kouř bez ohně. Bez dostatku hormonů štítné žlázy se srdeční tep snižuje, klesá krevní tlak, zpomalený krevní oběh způsobuje pocit chladu v rukou a nohách. Energie a vytrvalost klesají, zažívání se stává méně účinné, třepí se nehty, rány se hojí pomalu, sexuální výkonnost je slabá, myšlení vysiluje a paměť se stává nespolehlivou.

MUDr. Louis Berman, významný endokrinolog říká: „Bez správné funkce štítné žlázy není myšlení, učení, vzdělání, návyků, reakcí na různé situace, ani projevu talentu a tělesných funkcí. Neexistují známky dospělosti v daném věku ani sexuální projevy.“

Vyzkoušejte test

Bez hormonů štítné žlázy lidé není možný život. Jak píše dr. Langer ve své knize: Tato znalost mi dopomohla pomoci novému pacientovi, který přišel do mé ordinace. Čtyřicátník, počítačový odborník mi sdělil:
„Nyní jsem v neschopnosti a pochybuji, zda se budu moci ještě vrátit do práce. Nemohu vůbec myslet. Musím nutit myšlenky, aby se objevily a paměť mám děravou jak síto.“
Jeho příznaky byly pro hypotyreózu typické: zimomřivost, větší únava ráno než večer, smutek, ztráta sebedůvěry a hluboká deprese. Vzpomínám si, že jeho pravá ruka byla při podání ledově chladná.
Nedůvěřoval provedení domácího bezplatného Barnesova testu bazální teploty na štítnou žlázu. „Prošel jsem snad veškerými možnými laboratorními testy s normálními výsledky. Lékaři mě považují za hypochondra.“ „Udělejte mi laskavost,“ opakoval jsem, „test vyzkoušejte a za tři dny ke mně přijďte s výsledkem. Garantuji vám, že během několika týdnů se vám vrátí zdraví.“ Provedení testu jsem mu vysvětlil takto: „Večer, než půjdete spát, setřeste teploměr a položte ho na noční stolek. Ráno po probuzení – před cestou na toaletu – si vleže změřte teplotu v podpaží po dobu 10 minut. Pokud je vaše štítná žláza v pořádku, naměříte teplotu v rozmezí 36.5 až 36.7 st. C. Nižší teplota značí pravděpodobnou hypotyreózu. Funkce štítné žlázy je snížená a to způsobilo nebo alespoň ovlivnilo vaše duševní i fyzické problémy. Test by měl být proveden dva dny po sobě.“
Výsledek testu u programátora mě nepřekvapil-byl 35.1 st.C. Krevní testy však byly v pořádku. Předepsal jsem mu čtvrtinu jedné dávky přírodního přípravku na štítnou žlázu a doporučil jej užívat dva týdny. Již v té době se jeho energie začala zvyšovat.
Brzy jsem dávku zvýšil na jednu celou dávku. Po měsíci byl jako znovuzrozený a připraven vrátit se do práce. S úsměvem mi děkoval: „Díky, doktore, že jste mě přivedl zpátky k životu!“ Jeho stisk ruky byl mnohem vřelejší.“ U ženy v premenopauzálním věku lze provést test druhý a třetí den menstruačního krvácení.

Zdroj: Stephen langer, Zvyšte si své IQ

Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.

Doplňky stravy pro imunitu

Pestrá strava je základem, jak získat různé mikronutrienty, ale byliny jsou dalším nástrojem pro naši imunitu. Nejsou nutné, pokud žijeme relativně zdravě, ale výrazně nám pomáhají. Podle současných doporučení je základem nutričně bohatá strava, ale v případě větší fyzické zátěže, stresu, epidemie a prevence patří doplňky a byliny k praktickým prostředkům, jak podpořit imunitu.