Historie chřipky odhaluje některé velké mezery v současné teorii o očkování a v podstatě dokazuje, že nefunguje…

Očkování proti chřipce nefunguje jako hlavní faktor

Několik fakt- v  roce 2004, kdy výroba vakcín byla nízká, a byl nedostatek vakcín, kleslo o 40 procent očkování. A přesto úmrtnost se během chřipkové sezóny nezvýšila. Pokud by vakcíny skutečně fungovaly, pak rok, kdy očkování kleslo o 40%, by logicky mělo za následek statisticky významné zvýšení úmrtnosti. Ale to se nestalo. Proč? Vzhledem k tomu, chřipkové vakcíny nefungují na prvním místě.

– v historii chřipkových vakcín byly dva roky 1968 a 1997, kdy vytvořená vakcína proti chřipce neodpovídala cirkulujícím virům. V obou těchto letech tak ve skutečnosti nebyl očkován nikdo! Pokud samotná vakcína je účinná při snižování úmrtnosti, pak bychom měli opět vidět obrovský nárůst v úmrtnosti během těchto dvou let, ne? Jestli vakcína snižuje úmrtnost o 50%, jak tvrdí výrobci vakcín, pak tyto dva roky, ve kterých vakcína zcela minula v účinnosti druh viru, měly nastat obrovské výkyvy v úmrtí. Ale co se opravdu stalo … nic. Procento úmrtnosti se nezvýšilo.

– pokud vakcíny opravdu zachraňují lidské životy, pak tím, jak se více lidí nechá očkovat, by se měla snižovat úmrtnost. V roce 1989 jen 15 procent osob starších 65 let bylo očkováno proti chřipce. Ale dnes je to přes 65 procent. A přesto, kupodivu, úmrtnost mezi seniory se během chřipkové sezóny nesnížila. Ve skutečnosti se zvýšila!

– pokud firmy a lékaři jsou dotazováni na vysvětlení ohledně 50 procentního snížení úmrtnosti, reakce jsou hysterické. Zastánci očkování nejsou ochotni zvážit možnost, že chřipkové vakcíny prostě nefungují.

Vědci, kteří zkoumají vakcinační mytologii jsou osočováni. Tom Jefferson z Cochrane Collaboration je epidemiolog, který zpochybňuje účinnost očkování proti chřipce. Reakce proti němu byly hysterické. Jefferson je jedním z největších odborníků na vakcíny proti chřipce. Vede tým výzkumníků, kteří zkoumá stovky studií. „Naprostá většina studií byla špatně provedena, a to říkám velmi mírně,” říká Jefferson.

Chřipkové vakcíny účinkují jen u lidí, kteří je nepotřebují

Očkovací látky údajně fungují aplikací oslabeného virového kmene do organismu, který způsobuje, že imunitní systém reaguje tvorbou protilátek. Nicméně, jak Jefferson zdůrazňuje, pouze zdraví lidé produkují očekávanou protilátkovou odpověď na vakcínu. A přesto jsou to právě nezdraví lidé – ti, co mají oslabený imunitní systém, kteří jsou nejvíce ohroženi chřipkou. Ale vakcíny u nich nefungují! Jinými slovy: chřipkové vakcíny účinkují jen u lidí, kteří je nepotřebují.

Jefferson vyzval výrobce k randomizovaným, placebem kontrolovaným studiím. Firmy namítají, že tyto studie jsou “neetické”. Ve skutečnosti vědí, že randomizované, dvojitě slepé, placebem kontrolované studie by odhalily kompletní selhání očkovacích látek proti chřipce, Nezdá se zajímavé, že ti, co obhajují léky a očkování a tvrdí, že mají “vědu” na své straně, nechtějí své vakcíny poskytnout skutečné vědě? Žádné placebem kontrolované studie nebyly provedeny na očkovacích látkách proti chřipce, protože průmysl říká, že by bylo “neetické.” Jak tito lidé mohou prohlašovat, že jejich vakcíny vůbec fungují? Jen na statistikách, které jsou prokazatelně falešné.

Proč protivirové léky nefungují

Neprokázané účinky se týkají i protivirových preparátů Tamiflu a Relenza. Obavy rostou ze vzniku rezistentních kmenů prasečí chřipky. “Chřipka se může stát rezistentní vůči Tamiflu v průběhu několika dnů …” říká jeden odborník. Též o nežádoucích účiních Tamiflu je vhodné se zmínit: jedno z pěti dětí má psychické nežádoucí účinky, včetně halucinací a sebevražedného chování. Tamiflu je již spojena s 50 úmrtími dětí v Japonsku. Důkazy na podporu Tamiflu je založený na kohortové studii, stejně jako u očkovacích látek. Dokonce i příznivci Tamiflu přiznávají, že nikdy nebylo prokázáno, že tyto léky pomáhají. Ani vakcíny ani anti-virové léky mají žádné spolehlivé důkazy o tom, že účinkují proti chřipce.

Rekapitulace o očkování proti chřipce

Ze zkoumání stávajících studií, které se snaží podporovat očkovací látky vyplývá, že chřipkové vakcíny prostě nefungují. A když vakcíny nejsou k dispozici, nezvyšuje se úmrtnost, což naznačuje poměrně přesvědčivě, že tyto vakcíny nabízejí žádné snížení úmrtnosti.Chřipkové vakcíny pouze stimulují tvorbu protilátek u lidí, kteří nepotřebují vakcínu. Naopak nedokážou produkovat protilátky u lidí, kteří jsou nejvíce zranitelní chřipkou. Vakcíny tak fungují pouze u lidí, kteří je nepotřebují.

Očkování proti chřipce je provozováno jako kult, dogmaticky. Každý, kdo žádá jasné odpovědi na vědecké otázky je okamžitě označen za kacíře. Nikdo nemá právo zpochybňovat status quo.

Autoři uvádějí, že vakcína proti chřipce je čisté šarlatánství. Zastánci účinků vakcíny proti chřipce tvrdí, že vycházejí z vědeckého myšlení, přesto prokazují: budou věřit téměř čemukoliv, pokud je to zveřejněno v lékařském časopise, i když je to úplné šarlatánství.

Proč se nechávají lidé očkovat? Chytrá propaganda je velmi účinná. Je to rituál, který může nebo nemusí fungovat. Co se může horšího stát než že nebude fungovat? (Jak si mnozí myslí …)
Osobně si vezmu spíše přírodní vitaminy a udržuji si zdravý, fungující imunitní systém. Ale pro ty, kteří s oblibou sází, mají rádi ruletu nebo chtějí vsadit své zdraví na lékařské pověry, je očkování proti chřipce snadno dostupné.

Zdroje: The Atlantic, Shannon Brownlee: http://www.theatlantic.com/doc/200911/brownlee-h1n1; Flu vaccines revealed as the greatest quackery ever pushed in the history of medicine,
http://www.naturalnews.com/027239_vaccine_flu_vaccines.html#ixzz2ImPhkm5i

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.