Blíží se chřipkové období a můžeme se těšit opět na agresivní kampaň očkování proti chřipce. V příbalovém letáku vakcíny proti chřipce Vaxigrip Tetra se uvádí: “Tento přípravek podléhá dalšímu sledování. To umožní rychlé získání nových informací o bezpečnosti. Můžete přispět tím, že nahlásíte jakékoli nežádoucí účinky, které se u Vás vyskytnou….”

Zatímco EU a státní orgány pronásledují každého, kdo se pokusí prodávat bylinné přípravky s bylinami, zakázanými podle jakési černé listiny EU, kterou vytváří jistí odborníci navázaní na farmaceutické firmy, protože údajně není dost informací o bezpečnosti (například list stevie je zřejmě vlivem výrobců umělých sladidel v EU zakázaný, zatímco v Japonsku nebo na americkém kontinentě jí domorodci užívají celá staletí), studiemi neověřené vakcíny se propagují jako zachraňující život.

Vakcíny bez studií

U vakcín nejsou prováděny standardní klinické studie jako u léků. Nejspíše by se neukázal žádný účinek. Některé firmy dokonce falšovaly výsledky krevních testů s uměle navýšenými protilátkami ze zvířat, jak uvedli dva bývalí virologové.

Vakcíny jsou jedinými léky, kde se nevyžadují striktně studie na bezpečnost a účinnost. Citace od výrobce: Bezpečnost trivalentních inaktivovaných vakcín proti chřipce je hodnocena v otevřených, nekontrolovaných klinických studiích, které jsou prováděny při každoroční aktualizaci složení.

Tyto studie zahrnují nejméně 50 dospělých jedinců ve věku 18-60 let a nejméně 50 starších jedinců ve věku 61 let nebo starších. (Komentář: Studie na 50 lidech?? Ve vědě se takové studie vůbec nepovažují za věrohodné.) Bezpečnost se hodnotí během prvních tří dnů po vakcinaci. (Komentář: Pouze 3 dny po očkování.)

Očkování proti chřipce, starší lidé a děti

Nedávná studie publikovaná v časopise Vaccine uvádí, že vakcíny účinkují v závislosti na věku. Výzkum měl podpořit účinnost chřipkových vakcín, namísto toho ukázal, stejně jako analýzy, že nejsou vhodné pro starší populaci. Státní Centers for Disease Control (CDC) uvádí, že ” Starší lidé s oslabeným imunitním systémem mají nižší imunitní ochranu po očkování proti chřipce ve srovnání s mladšími, zdravějšími jedinci. Očkování tak může mít menší účinnost než se předpokládá.”

Studie prováděná vědci z University of Nottingham ukazuje, že u jedinců starší 50 let bývá účinek vakcín nižší. Podle vědců tato snížená účinnost vakcín koresponduje s protilátkami, které tito lidé již v krvi mají proti podobným kmenům viru. Závěry podobných výzkumů ukazují, že pro starší lidi navzdory tomu, co se uvádí, často očkování není vhodné.

Sharyl Attkisson uvádí podobné informace v roce 2015. Attkisson uvádí, že studie neprokazují prospěšnost vakcín pro starší jedince. Ale namísto toho, aby zastánci uvedli fakta, a to že se mýlí, obvinili studie, že jsou špatně provedené.

Ani studie z National Institutes of Health (NIH) neprokazují efekt u starších lidí. naopak, studie poukazují na zvýšenou úmrtnost po celoplošném očkování starší populace.
Meta-analýza studií tvrdí, že očkování proti chřipce zabrání polovině úmrtí během zimy. Data ale ukazují, že 5 % starších lidí umírá během zimy na chřipku – kde se tedy vzalo 50%? Studie ohledně účinnosti vakcín zahrnují tzv. efekt zdravého jedince. Nemocní a oslabení lidé zpravidla nejsou do studií zařazeni, protože riziko je příliš velké. Ti, co jsou očkováni, jsou zdraví a odolní i bez očkování.

Studie ukazují i na to, že ani u dětí to není s očkováním slavné. Analýza z roku 2012 ukazuje, že očkování u dětí pod 2 roky se neliší od placeba. U dětí nad 2 roky snížila riziko chřipky o 3.6%!

Některé vakcíny obsahují neurotoxin formaldehyd, podívejte se na nežádoucí účinky vakcín, a s vědomím, že klinické studie neprokázaly bezpečnost u dětí, ani těhotných žen (Viz oficiální informace: Ve srovnání s prvním trimestrem existuje pro druhý a třetí trimestr větší soubor dat o bezpečnosti), ani vliv na plodnost (Data o vlivu na fertilitu nejsou k dispozici) a posuďte, zda se vám vyplatí vůbec uvažovat o očkování proti chřipce.

Přečtěte si 2 články o očkování proti chřipce:

1. díl

2. díl

MUDr.David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.