Podzim je obdobím přechodu z léta na zimu, kdy listy ztrácejí chlorofyl a opadávají, aby snížily ztráty vody. Kromě snížení teplot nastává též větrné období, jež paradoxně přináší přes svou sílu a nestálost čas pro nás se v teple domova zklidnit a relaxovat. Protože na podzim převažuje suché, chladné, větrné počasí, základem pro rovnováhu a detoxikaci je strava, režim, relaxační cvičení a byliny…

Strava

Po letních měsících plných aktivity tělo přivítá podzimní výživné jídlo s proteiny a tuky, potřebnými pro tvorbu a udržení zásob na zimu. Dieta uzavírá kruh na jaře, kdy se tělo zbavuje zásob ze zimy.

Více o podzimní stravě zde.

Režim

Pro naši rovnováhu je důležitým principem režim nejen denní, ale i roční. Životospráva v souladu s místními klimatickými podmínkami jednoduše a preventivně brání nerovnováze dané ročním obdobím. Některé změny provádíme přirozeně, aniž si jich jsme vědomi. Málokdo bude v zimě jíst melouny, které výrazně ochlazují tělo v horkém letním období. Na podzim máme menší chuť na cokoli syrového, ať se jedná o ovocný neb o zeleninový salát. Pravdou je, že znám lidi, co jí saláty po celý rok bez ohledu na počasí, což dle principů, které popisuji, není příliš vhodné. Na podzim si tedy raději uvařte dýňovou polévku a dušenou zeleninou s rýží nebo grilovanou rybou na olivovém oleji, pokrmy které uzemňují, a mají opačné vlastnosti než suchý, větrný podzim.

Na podzim bychom měli více než v jiném ročním osobní dodržovat pravidelný režim, kdy většinu aktivit (spánek, vstávání, strava, pohyb, práce) provádíte v přibližně stejnou dobu. Vstávejte ráno s předstihem, kdy si provedete ranní olejovou masáž na zklidnění nervového systému a snížení stresu. Po masáži se vysprchujte teplejší vodou bez mýdla, čímž necháte zbylý olej působit na pokožce. Vhodná je i sauna, nejlépe vodní pára. K ranní józe nebo protahovacími cvičení se hodí esenciální oleje v aromalampě, například citrusy, geranium (kakost), vetiver. Z barev vybírejte živější jako červená, oranžová, případně bílá,a noste již čepici, hlavou uniká nejvíce tepla. Vyhněte se příliš hlasité hudbě, nadměrnému sexu, agresivnímu řízení auta. Zkuste chodit spát mezi 22-23 hod.

Cvičení

Pro podzimní cvičení se vyhraďte nejlépe ranní nebo večerní hodiny (6-10 h. a 18-20 h.) příliš intenzivní pohyb může způsobovat nerovnováhu, vhodnější je pomalejší, méně intenzivní případně posilovací cviky. Chůze, treking, plavání, jóga a tai-chi jsou vhodnější v případě přiměřené intenzity, ideálně do 70% kapacity za podmínky, že dýcháte nosem. Pohyb musíte spojit s pravidelnou relaxací a spánkem.

Jóga a dýchání

Základem dýchání je pránajáma, jogínský dech, střídavě dýchání levou a pravou nosní dírkou. Zařaďte po úvodní rozcvičené a rozehřátí provádějte jednoduché ásany, bez větších přesunů a skoků. Například klidně prováděný pozdrav Slunci je vhodnou ranní rozvičkou. Také pozice pro udržení rovnováhy jako strom či bojovník, kobra, kráva, kočka, zkldněte mysl při předklonu. Také regenerační pozice jako nohy vdenuté a opřené o zeď. Cvičení zakončete relaxací v šavásan.

Byliny

Pro imunitu, energii a posílení užívejte regenerační byliny a směsi. Nutrijam ráno nalačno posiluje imunitu a dodává energii během podzimního chladného období. Bylinný čaj KKF (kumín, koriandr, fenykl), lahodný Váta čaj, Vrcholák (Haritaki), Ašvaganda (Withanie somnifera), svatá bazalka Tulsi (Ocimum sanctum) v kapslích a čajích, například Tulsi skořice s růží či Tulsi se zázvorem uahřeje a posílí trávení. Proti podzimnímu splínu působí pupečník (Centella asiatica).

df

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.