Tipy na správnou podzimní stravu…

Strava a podzim

Zima vysušuje chladem a suchem půdu. Naše tělo se také vysušuje a cítíme to v krku a dutinách. Prvním příznakem ohlašujícím změnu a chladné období je škrábání v krku a suchost v dutinách. Na obranu proti podráždění způsobené alergeny a látkami znečišťujícími ovzduší tvoří organizmus hlen. Bohužel právě hlen poskytuje vhodné podmínky bakteriím a způsobují množení chřipkových virů. Přirozená strava s množstvím bílkovin a tuku chrání tělo proti zimní suchosti v podobě teplých, zemitých, mastných jídel, které zvlhčují organizmus. To znamená, že bychom měli jíst zemitější jídla jako jsou maso, avokádo, ořechy, ryby, vejce, ovčí produkty.

Vyhledáváme jídla slaná, sladká a kyselá. Proč zrovna tyto chuti? Za každých okolností příroda nabízí to, co tělo potřebuje ke zmírnění vlivu změny ročního období. Víme, jak sůl rozpouští v zimě zmrzlý sníh na chodnících a silnicích. Sůl také zahřívá tělo, proto můžeme zvýšit příjem slaných jídel.

Zahříváním organizmu sůl přenáší minerální látky a živiny hluboko do orgánů. Většina koření je na zimu též vhodná, neboť svou horkostí brání chladu. Sladké potraviny, zavařeniny nebo sladké brambory otevírají a vyživují tkáně, chrání před suchostí a lehkostí v zimě. Tyto potraviny zklidňují tělo, zvláště za zimního větrného počasí. Kyselá jídla zahřívají tělo a stimulují zažívání. Před jídlem podněcují trávicí proces nakládaným citrónem a zázvorem.

Co jíst na podzim?

Základem stravy je maso, vejce, ryby, některá zelenina, na podzim podušená, nejlépe nad párou.

Nejsem odpůrce mléčných výrobků, přestože lidský organizmus geneticky není (jak prokázáno) způsoben v dospělosti využívat laktázu, enzym trávící mléko. Mléčné výrobky v malé míře konzumovat můžeme, problém spočívá v procesu zvaném homogenizace měnící tuk v nestravitelný a ve způsobu, jakým mléko chladíme. V zimě lze, pokud chcete, pít kefír, se špetkou zázvoru nebo kardamomu, což uklidňuje nervový systém, hlavně před spaním (účinný lidový lék). Lepší z mléčných výrobků jsou ale kvalitní ovčí a kozí tvrdé sýry, jogurt, tvaroh, z kravských parmezán, buvolí mozzarella.

Ořechy a semena se sklízejí na podzim. Pro vysoký obsah minerálních látek, tuku a bílkovin patří k vynikajícím potravinám ke konzumaci na podzim a v zimě. Posilují nervový systém a rozmnožovací orgány podporují tvorbu svalů, kostí a krvetvorbu. Ořechy by se neměly jíst na noc.

Z masa lze jíst nejlépe hovězí, zvěřinu, krůtí maso, masové vývary, případně bio kuřecí a ryby, vejce.

Obiloviny nejezte, případně nejlépe jen bezlepkové. Čím méně sacharidů jíme, tím jsme zdravější.

Podzimní ochlazení

Lidé spojují jablka a hrušky s podzimem, protože se hojně objevují v obchodech. V tu samou dobu listy na stromech rudnou a žloutnou. Zvyšující se teplo hromadící se ve stromech během měsíců (proces „termální akumulace”) způsobuje hýřivou barvu listů. Ocitneme-li se v zimním období bez předchozího ochlazení, kombinace letního horka a suché zimy může způsobit velké zdravotní obtíže. Iluze, že ovoce na konci léta obsahuje velké množství vlákniny, která pomáhá čistit střeva a vylučovacími orgány, je iluzí. Ovoce není obecně příliš vhodné, kromě bobulí.

S blížící se zimou konzumujte na podzim více bílkovin a tuku, polévek, semen, ořechů a masa.

Obecně:

1. Dávejte přednost teplé, těžší a tučnější stravě, zejména živočišné potraviny.
2. Jezte více sladkých, kyselých a slaných potravin. Omezte hořká a trpká jídla, která jsou lehká, studená a zvyšují tyto vlastnosti.
3. Jezte větší porce, které ale lehce strávíte. Více jídla poskytne tělu horkost za chladného počasí.

David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.