Hlavní výhoda cvičení nespočívá v kompenzaci nesprávných stravovacích návyků. Při stravování, kdy se škroby nebo nadbytek sacharidů změní v cukr, je třeba z důvodu prevence vysokých hladin inzulinu a hormonu regulující hlad, leptinu nutné cvičit. Tak pouze snížíte škodlivý dopad nezdravé stravy. Je vhodnější se vyhnout konzumaci špatných potravin jako obiloviny.

Mnozí pacienti mi vyprávěli, jak cvičili do úmoru, nezhubli ani deko a měli neforemnou postavu. Pro to existuje jednoduché vysvětlení. Cvičení bez metabolismu zaměřeného na spalování tuku a tvorby svalů přináší jen zklamání. Správná strava obnovuje citlivost na leptin a inzulin a navozuje metabolickou rovnováhu pro dosažení optimálních výsledků z pohybu.

Strava představuje základní kámen; pohyb je neméně důležitý. Cvičení a pohyb je samozřejmě vhodné zařadit do denního režimu. Pokud ho máte rádi, cvičte s rozumem a s mírnou intenzitou, abyste zabránili zranění nebo nepřiváděli tělo do stresu. Cvičení snižuje hladinu krevního cukru a leptin a zvyšuje citlivost na inzulin. Zlepšuje krevní oběh, který přenáší potřebné živiny do buněk. Navozuje pocit pohody. Pro tyto účinky cvičení doporučuji. Doplňuje stravu a usnadňuje hubnutí. Cvičení je výborný „doplněk”.

Pohyb dostačuje mírný

Nepřeceňuji cvičení také proto, aby lidé nepovažovali pohyb za základ hubnutí, který může nahradit správnou stravu. Navíc jen málo lidí se během cvičení bez správné stravy zlepšuje.
Cílem je usnadnit pohyb. Doporučení pro pohyb? 15 až 20 minut pohybu denně – což dostačuje – se zaměřením na to, co vás baví. Pamatujte, že byste neměli jíst nejméně tři hodiny před spaním. Tak se organismus může zaměřit na spalování tuků během spánku. Pokud si nenajdete čas večer, zařaďte 15 minut pohybu přes den. V žádném případě NEJEZTE večer velkou porci jídla s tím, že pak usnete. Tak bude tělo spalovat cukr přednostně a neodbourá tukové zásoby.

Jediný požadavek, který se vztahuje k cvičení , je zařadit posilování zahrnující velké svalové skupiny (nohy a břicho zejména). Toto cvičení zahrnuje i aerobní způsob, posilující srdce a srdečně-cévní systém. Například rychlá chůze v kopcovitém terénu zatěžuje vhodně velké svalové skupiny a patří k aerobnímu způsobu pohybu. Nebo si nastavte chůzi na stroji či rotoped s režimem do kopce na 15 minut nebo po tuto dobu provádějte před televizí posilování břicha, dřepy a zvedání lehkých činek. Každý den můžete měnit druh cvičení. Nerozhoduje druh cvičení, ale posilování mírné intenzity 15 minut denně.

Jak poznáte, že cvičíte přiměřeně? Měli byste dýchat rychleji, ale cítit se v pohodě a bez vyčerpání. Lehké pocení nevadí, ale nevhodný je pocit horka nebo pocení s vyčerpáním. Při rychlém tlukotu srdce, vyčerpání nebo pocitech závrati cvičíte příliš intenzivně. (Při bolesti na hrudi, nucení na zvracení nebo pocitu nemoci během cvičení ihned zavolejte lékaře.)

Pohyb bez stresu

Cvičení nesmí být stresující. Správné cvičení navozuje zklidnění. Mnoha pacientům doporučuji jógu, kde se spolu se strečinkem naučí relaxační techniky. Jóga vznikla před mnoha tisíci lety. Zahrnuje ásany, procvičující každou část těla, zejména protahuje a posiluje svaly a klouby. Jogínské dýchání, nazývané pránajáma, navozuje zklidnění a regeneraci organismu.

Existuje několik druhů jógy, včetně takzvané power jógy s intenzivním cvičením. Doporučuji vám věnovat se tradiční józe s mírným protahováním, relaxací a hlubokým dýcháním na rozdíl od agresivnějších druhů.

Jóga nabízí kromě pocitu pohody také zdravotní účinky. Nedávné studie potvrzují, že jóga snižuje krevní tlak, srdeční frekvenci a zlepšuje artritidu.

Pamatujte si, že nemusíte hodiny intenzivně cvičit v posilovně pro vypracování postavy. Nicméně, samotný aerobní pohyb bez posilování naprosto nedostačuje v  udržení dostatečné svalové hmoty.

Zdroj a literatura: Ron Rosedale, Rosedale diet

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.