V předchozím článku jsem psal o tom, co nejíst, pokud si nechceme zkazit romantický večer. Existují ale také potraviny, které naopak můžou působit jako vhodná večeře a správná předehra.

1 KVALITNÍ MASO
Před sexem je ideální jíst potraviny, které podporují krevní oběh zejména v pohlavních orgánech. Ideálně s červeným vínem a trochou salátu nebo pečené zeleniny.

2 CANDÁT
Vhodný je protein v grilované rybě jako losos, candát či pstruh se zeleninou. Omega-3 tuky v rybě podporuje srdce a krevní oběh.

3 HOŘKÁ ČOKOLÁDA
Přírodní látky, antioxidanty v kakau zvané flavanoly podporují krevní oběh a následně sexuální vzrušivost a erekci. V jedné studii publikované v časopise the American Journal of Clinical Nutrition z roku 2016 uvádí, že vysoký příjem flavanolů ve stravě snižuje riziko erektilní dysfunkce. Jezte nejméně 70% hořkou čokoládu.

4 ANANAS a KOKOS
Čerstvý, sladký ananas působí na sex pozitivně, stejně tak bobulovité ovoce. Lze je rozmixovat do smoothie, s dostatkem vody, a snížením bolestí hlavy nebo dehydratace. Kokos obsahuje mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, které dodávají energii přímo tím, že se vstřebávají a putují do jater a následně po metabolismu vznikají látky, nahrazující v mozku jako zdroj energie cukry.

5 ČERVENÉ VÍNO
Červené víno se hodí k romantické večeři a mírné množství alkoholu podporuje dobrou náladu. Ve výzkumu publikovaném v the Journal of Sexual Medicine z roku 2009 se tvrdí, že existuje souvislost mezi mírným množstvím červeného vína u žen a sexuální vzrušivostí a orgasmem. Na rozdíl od jiných alkoholických nápojů obsahuje červené víno flavonoly, podporující krevní oběh. Alkohol potlačuje fungování nervového systému a pokud vypijete vína moc, nejspíše vás uspí.

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.