Ženám před menopauzou a v perimenopauze (ve věku 30 až 40 let), nedoporučuje FDA (Americký úřad pro kontrolu léčiv a potravin) žádnou z dostupných metod západní medicíny, zejména ne léky  a hormony na osteoporózu jako Fosamax a syntetické hormony, protože pro ně nejsou vhodné, i když se mnoho žen v tomto věku dozví, že trpí osteopenií (stavem snížené hustoty kostí; ne osteoporózou). 

Nízká hustota kostí-nepanikařte

Podle nedávné studie byla v USA zjištěna osteopenie u 28 až 45 % žen středního věku – podle toho, jaké metody bylo užito při diagnóze. Jde o padesátileté ženy, kterým jsou předepisovány léky na zvýšení hustoty kostí. Ve studii Mercku se uvádí léčba osteopenie u třetiny žen trpících touto poruchou.Vzhledem k tomu, že není dost věrohodných informací o dlouhodobém účinku léků, nedoporučují odborníci ženám mladšího věku, aby braly léky nebo hormonální terapii. Vzhledem k věkovému omezení, doporučenému FDA, a pochybnostem odborníků je bezpochyby nutné nabídnout jim novou alternativu.

Tak tedy – především nepanikařte. Nízkou hustotu kostí můžete vylepšit změnou stravy a cvičením víc, než dokáže hormonákní terapie nebo užívání léků! Zítra si nohu ještě nezlomíte, a na nové životní návyky pro zdravější a silné kosti máte dost času. Ale dlouho to neodkládejte!
Léky nebo hormony nechrání bezpečně před zlomeninami v pozdějším věku. Estrogeny nezabrání dvěma třetinám zlomenin a Fosamax pravděpodobně neochrání před žádnou zlomeninou ve vyšším věku. Účinnost léků, předepsaných lékařem na sníženou hustotu kostí nebo „osteopenii”, není prokázána výzkumem, a odborníci, jako je například dr. Bruce Ettinger z Kaiser Permanente Medical Program v severní Kalifornii, užívání těchto léků nedoporučují. Co ženám ve věku 40 – 50 let s diagnostikovanou osteopenií doporučují, je přírodní léčba bez léků a hormonů.
MUDr. Ettinger uvádí: „Léky na osteoporózu by měly být předepisovány ženám ohroženým nejvyšším rizikem, a ne zdravým padesátiletým ženám s osteopenií”. Alendronát (genetický název pro Fosamax, hlavní lék v této skupině) se hromadí v kostech a zůstává tam navždy. Jedná se o pozitivní nebo negativní záležitost? – Nevíme. Pěti až sedmileté studie s alendronátem jsou varovné: „Mladé ženy v rizikové skupině by se měly léčit bez chemických léků.”

Přírodní léčba kostí

Bez ohledu na věk nabízí přírodní léčba potraviny obsahující sóju, dostatek vápníku, vitaminu D, a patří k ní i cvičení. Nabízí preventivní zlepšování hustoty kostí o mnoho let dřív, než budou hrozit zlomeniny z osteoporózy. Tato doporučení můžete navíc dodržovat po celý život bez nežádoucích účinků.

Vápník v přípravcích

Dostatečný přísun vápníku je pro zdravé kosti důležitý a měli bychom ho přijímat v potravinách, a přírodních přípravcích. Příjem vápníku vyžaduje rovnováhu mezi tím co jíte, a co vylučujete. Při stravě bohaté na bílkoviny, zejména živočišné, dochází k posilování kostí.

Zásadní je konzumovat dostatek živočišných potravin. Nadměrný kofein v kávě a černém čaji, fosfor ve slazených limonádách a sodík (v soli nebo skrytý v průmyslově upravovaných potravinách) způsobují vylučování vápníku a oslabují pevnost kostí. Omezení potravin podporujících oslabování pevnosti kostí jako soja přispívají k přirozené ochraně zdravých kostí.

Jaké množství vápníku je dostačující?
V současné době je celkové doporučené množství vápníku 1500 mg denně. To znamená celkové množství vápníku, obsažené v potravě a potravních doplňcích. Ženy se domnívají, že by měly užívat 1500 mg v přípravcích ke stravě, což může být spíš nebezpečné. Po menopauze ani těch 1500 mg vápníku denně – při dobrém trávení a vstřebávání – nebudete potřebovat. Studie ukázaly, že čínské a argentinské ženy z venkova, u nichž je osteoporóza vzácností, konzumují kolem 400 mg vápníku denně. Aktivní životní styl a dobrý metabolizmus přispívají ke zdraví kostí.

U žen, které na radu lékaře konzumují 1500 mg vápníku denně, se zvyšuje nebezpečí předávkování vápníkovými přípravky. Během tří měsíců lze cítit únavu, zvláštní kovovou příchuť v ústech a nutkání ke zvracení. Krevní testy ukázaly zvýšenou hodnotu vápníku. Hrozí arytmie a porucha ledvin. Naštěstí se vápník rychle vyplavuje vysokým příjmem vody. Je to sice extrémní případ, ale ukazuje, jak nebezpečné mohou být vápníkové přípravky, a jak nepřirozené je konzumovat vysoké dávky izolované látky. Lepší je zajistit si přísun potřebných látek z potravy.

Vitamin D – sluneční vitamin

Další látkou důležitou pro normální metabolizmus kostí je vitamin D. Potřebné denní množství si zajistíte z živočišné stravy nebo z přípravků, které budete užívat velmi opatrně. Vystavte pokožku slunečním paprskům, například obličej a paže, asi na 20 minut denně. Vitamin D je rozpustný v tuku a tělo si ho ukládá na několik měsíců, takže dostatek slunce v teplých měsících zabezpečí dostatek vitaminu i pro zimní měsíce.

Bojíte-li se vystavovat kůži slunci bez ochrany, pak vězte, že filtry snižují tvorbu vitaminu D v kůži. Přijatelným řešením je užívání přípravku v dávce 2000-4000 (IU) vitaminu D denně. Mnoha ženám postačuje procházka před 9 nebo 10 hodinou ráno, kdy slunce ještě tak nepálí. Hodně vitaminu D je v rybím tuku, vejcích, mase.

Zdroj: dr.Nancy Lonsdorf, Nestránoucí žena, nakl. Triton

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.