Naše zdraví začíná ve střevech. Lidé v dřívějších dobách konzumovali živiny v půdě a mikrobi v jídle. Pesticidy a herbicidy v posledních 60 letech narušily rovnováhu mikroorganismů, stejně tak průmyslově zpracované potraviny.

Zažívací trakt ovlivňuje zdravotní stav a rovnováhu, a proto jsou probiotika vhodnou alternativou zejména pro ty, co nejí pravidelně fermentované potraviny.

Ve střevech nám žije 1500 bakterií, a prozkoumaných druhů je jen asi 200. Množství prospěšných střevních bakterií se snižuje při užívání antibiotik, některých léků (analgetika, na překyselení žaludku), hormonální léčbě, stresu, vyčerpání, nadměrné konzumaci alkoholu, přejídání, špatné kombinaci potravin, nesprávném časovém rozložení jídel, večeři pozdě večer a před spaním, časté konzumaci potravin s konzervanty apod.

Probiotika a jejich účinky

Jako probiotika se označují živé mikroorganizmy, které se v různém množství dostávají do těla společně s potravou, a předpokládá se o nich, že jsou schopny příznivě ovlivnit naše zdraví zlepšením rovnováhy střevní mikroflóry.

Probiotika jsou součástí zdravé střevní mikroflory, které brání množení škodlivých bakterií ve střevech, podporují trávení, posilují imunitní systém a organismus proti infekcím. Obnovují střevní mikroflóru při užívání antibiotik. Zvyšují příjem živin, vitaminů, minerálů a stopových prvků, trávících enzymů. Blokují účinek zánětlivých cytokinů, které urychlují zanikání buněk střevní výstelky.

Hlavní indikace probiotik:
pro správnou činnost trávení

pro odstranění zažívacích obtíží

po užívání ATB k obnově střevní mikroflory

ke stimulaci imunity

při detoxikaci-brání množení patogenních bakterií

při očistných kůrách

Druhy bakterií

Nejznámějšími probiotickými bakteriemi jsou bifidobakterie a laktobacily produkující látky jako kyselinu mléčnou, peroxid vodíku a zastavují růst bakterií. Všechny známé bakterie, které mají probiotický účinek, nepatří ale jen do skupiny bakterií mléčného kvašení, která v tomto smyslu zahrnuje druhy (v abecedním pořadí) Bifidobacterium, Enterococcus, Lactobacillus, Lactococcus, Leuconostoc, Pediococcus a Streptococcus. K nim se ještě řadí kvasinky rodů Saccharomyces a Torulopsis a také velmi důležité bakterie přímo žijící v půdě, odrážející mikroflóru bakterií vyskytující se v přírodní a paleolitické stravě, například skupinu kmenů bakterií Bacillus: B. brevis, B. macerans, B. pumilus, B. polymyxa, B. subtilis.

Vědci objevili, že mikroorganismy kolem nás podporují dozrávání imunitního systému. Studie ukazují, že příliš sterilní prostředí a malá trénovanost imunity při nedostatečném vlivu mikrobů způsobuje epidemii alergií, nemocí střev, chronické únavy. Podle studií z Wisconsinu, neznámé mikroorganismy tvoří až 99.9% mikrobů v půdě, gram půdy obsahuje 10 000 kmenů, které věda ani neprozkoumala. Podle některých odborníků mohou tyto mikroorganismy pomáhat v léčbě mnoha nemocí, a  National Cancer Institute sponzoruje výzkum zvaný Homeostatic Soil Organisms, zaměřený na půdní mikroorganismy.

Některé z probiotických mikroorganismů, které jsou komerčně dostupné, se nacházejí v půdě. V angličtině se nazývají soil-based organisms (SBO), vyskytující se v půdě, a jsou mnohdy účinnější kombinací mikroorganismů, odolnější vůči nepříznivým, pro mnohé bakterie doslova drsným podmínkám v kyselém prostředí ve střevech. Výhodou těchto bakterií je, že vytvářejí směs, která odpovídá přirozenému výskytu bakterií ve střevech a jejich rozmanitosti.

Přirozeně se vyskytující komplexní cukry neumí naše enzymy rozložit, a kvalitní probiotika mají obsahovat fruktooligosacharidy (FOS) s insulinem, které patří mezi prebiotika, a slouží jako strava pro bakterie ve střevech. Podle analýzy z časopisu Journal of Nutrition zvyšují inulin a FOS vstřebávání vápníku ze střev. Metabolizací FOS se tvoří kyselejší prostředí ve střevech, kde se vápník stává rozpustnější a probiotika tak zvyšují jeho vstřebávání. Prebiotika je ideálně vhodné konzumovat s probiotiky či kvašenou zeleninou. Prebiotika způsobují diskomfort u lidí s dráždivým tračníkem, stavem zvaným SIBO, ankylozující spondylitidou či intolerancí na sacharidy.

Jaká probiotika vybrat

Probiotika najdeme v potravinách, zejména v jogurtech, které mohou být hůře stravitelné a zhoršují imunitu. Často jsou v nich probiotika jen v mizivém množství. Další možností se nabízí kvašená zelenina, jako kysané zelí, kvašáky a kimchi. Živočišná strava podporuje mikrobiom zase jiným způsobem, např. přes beta-hydroxybutyrát.

Vědci prokazují, že dlouhodobé užívání probiotik několik let je bezpečné. Jedná se o přírodní léčbu a prevenci která posiluje protektivní schopnosti organismu bez nežádoucích účinků.

Probiotika musí obsahovat mnoho kmenů, nejméně 8, v dávce přes 20 miliard na jednu kapsli, a musí bát testována, že bakterie přežijí skladování. Nová probiotika Probiomix v kapslích, s mnoha kmeny jako bifidobakterie, laktobacily, Streptococcus thermophilus, a zejména cenné půdní bakterie, které se v probioticích na našem trhu vyskytují výjimečně, v dávce 30 miliard v jedné dávce, jsme vyvinuli pro Ecce Vita jako standardizovaný přípravek ve spolupráci s francouzskou laboratoří.

David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.