Už je to zase tady. Miminko křičí, mladá matka je vynervovaná a unavená. Dříve by člověk v takové situaci zařadil klidný víkend, ale s kojeným miminkem?

Pro rychlou regeneraci o víkendu ale potřebujete asi čtyři až šest hodin, jakožto i milého člověka, kterému můžete zcela uvolněně miminko svěřit.

1. Začněte nejlépe večer předtím: jděte co možná nejdříve do postele, osm hodin večer či trochu později by bylo ideální. Ráno miminko nakojte a předejte je syté a spokojené svému manželovi nebo chůvě.

2. Udělejte si s požitkem domácí masáž – třeba přemluvíte svého muže, aby vám provedl masáž zad (20 až 30 minut).

3. S naolejovaným tělem několikrát proveďte pozdrav slunci – k 50 procentům své výkonnosti (10 až 15 minut).

4. Proveďte teplou koupel ve vaně (20 minut).

5. Odpočiňte si v posteli ( v prvních šesti týdnech se zahřívací lahví na břiše; 10 až 20 minut).

6. Oblékněte si volný, pohodlný oblek a proveďte protahovací cviky. Dbejte na velmi pomalé, klidné pohyby (20 až 30 minut).

7. Meditace nebo relaxace ( 20 minut až hodina).

8. Klid v posteli se zavřenýma očima, přitom poslouchat relaxační hudbu (20 minut).

9. Teď je na řadě zase miminko – hezky si užijte!

Jestliže se to dá zařídit, pokuste se provádět tuto rychlo-regeneraci v době kojení pravidelně jednou týdně – tak se můžete opětovně intenzivně postavit na nohy. Jestliže jste v počáteční obtížné době vyčerpaná, zkuste někdy dodatečně jeden „spací týden”. Z důvodu důkladného zotavení klademe velký důraz na spánek před půlnocí. U lidí typu sova většinou dělá ze začátku problém jít neustále brzy do postele. Jeden týden se ale dá vydržet.

Jděte jeden týden velmi brzy spát, nejpozději ve 21 hodin. Již po čtyřech až pěti dnech pozoruje většina lidí znatelné zlepšení metabolismu: problémy už nejsou tak velké, cítí se silnější, zlepšila se pokožka a cítí větší radost ze života.

z knihy Karin Pirc, Matka a dítě

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.