Už je to zase tady. Miminko křičí, mladá matka je vynervovaná a unavená. Dříve by člověk v takové situaci zařadil klidný víkend, ale s kojeným miminkem?

Pro rychlou regeneraci o víkendu ale potřebujete asi čtyři až šest hodin, jakožto i milého člověka, kterému můžete zcela uvolněně miminko svěřit.

1. Začněte nejlépe večer předtím: jděte co možná nejdříve do postele, osm hodin večer či trochu později by bylo ideální. Ráno miminko nakojte a předejte je syté a spokojené svému manželovi nebo chůvě.

2. Udělejte si s požitkem domácí masáž – třeba přemluvíte svého muže, aby vám provedl masáž zad (20 až 30 minut).

3. S naolejovaným tělem několikrát proveďte pozdrav slunci – k 50 procentům své výkonnosti (10 až 15 minut).

4. Proveďte teplou koupel ve vaně (20 minut).

5. Odpočiňte si v posteli ( v prvních šesti týdnech se zahřívací lahví na břiše; 10 až 20 minut).

6. Oblékněte si volný, pohodlný oblek a proveďte protahovací cviky. Dbejte na velmi pomalé, klidné pohyby (20 až 30 minut).

7. Meditace nebo relaxace ( 20 minut až hodina).

8. Klid v posteli se zavřenýma očima, přitom poslouchat relaxační hudbu (20 minut).

9. Teď je na řadě zase miminko – hezky si užijte!

Jestliže se to dá zařídit, pokuste se provádět tuto rychlo-regeneraci v době kojení pravidelně jednou týdně – tak se můžete opětovně intenzivně postavit na nohy. Jestliže jste v počáteční obtížné době vyčerpaná, zkuste někdy dodatečně jeden „spací týden“. Z důvodu důkladného zotavení klademe velký důraz na spánek před půlnocí. U lidí typu sova většinou dělá ze začátku problém jít neustále brzy do postele. Jeden týden se ale dá vydržet.

Jděte jeden týden velmi brzy spát, nejpozději ve 21 hodin. Již po čtyřech až pěti dnech pozoruje většina lidí znatelné zlepšení metabolismu: problémy už nejsou tak velké, cítí se silnější, zlepšila se pokožka a cítí větší radost ze života.

z knihy Karin Pirc, Matka a dítě
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.

Doplňky stravy pro imunitu

Pestrá strava je základem, jak získat různé mikronutrienty, ale byliny jsou dalším nástrojem pro naši imunitu. Nejsou nutné, pokud žijeme relativně zdravě, ale výrazně nám pomáhají. Podle současných doporučení je základem nutričně bohatá strava, ale v případě větší fyzické zátěže, stresu, epidemie a prevence patří doplňky a byliny k praktickým prostředkům, jak podpořit imunitu.