V zajímavém článku dr. Goldham, ředitel Institutu konzervativní terapie a člen společnosti amerických dietologů popisuje, jak pomoci lidem změnit jejich špatné životní návyky, změnit jejich myšlení a životní styl.

Uvádí: „Mnoho pacientů si myslelo, že s minimálním úsilím stane se zázrak. Moderní medicína jim s pomocí kosmetických změn jejich životního stylu umožní se omladit, ačkoliv doslova zneužívali svůj organizmus.”

Zároveň jejich informovanost byla na nízké úrovni. Z tohoto důvodu Alan Goldhamer zjistil, že je nutné věnovat se svým pacientům více než předpokládal. Během své praxe pomohl tisícům pacientů a radí jak změnit své chování ( protože lidé kteří změnili svůj životní styl chtějí vědět nejen,CO, ale i PROČ a JAK).

Přežití

Lidé, jsou stejně jako zvířata geneticky naprogramovány přežít ( jíst a nebýt sněden). Oproti zvířatům ale disponujeme fantastickým nástrojem, kterým získáváme zkušenosti- lidskou řeč. Ta je příčinou našeho úspěchu. Pomocí řeči si můžeme z generace na generaci předávat zkušenosti a znalosti velice rychle, které bychom jinak získávaly jinak celý život. Matematický systém, jehož zákony jsou platné pro celý vesmír , na jehož základě pracuje věda a pomáhá nám odlišit realitu od fantazie, pomáhá též rozlišit, co je a není dobré pro naše zdraví.

Rozkoš a štěstí

Na rozdíl od zvířat, při dostatku jídla zbývá dost času věnovat se tomu co nás činí šťastnými. Lidé zaměňují štěstí a rozkoš. Potěšení můžeme mít z jídla, nového auta, z vydělaných peněz.Též drogy dávají krátkodobě pocit uspokojení a radosti. Bohužel toto „štěstí” je závislé na vnějších okolnostech. Štěstí je naproti tomu duševní stav, kdy můžeme být spokojení díky našemu životnímu postoji ( pozitivní myšlení, optimismus) s naším životem, protože víme že vnější okolnosti jsou výsledkem našeho myšlení a můžeme je změnit. Nejvyšší stav je blaženost – štěstí bez příčiny. Pomoci nám mohou relaxace, joga apod.

Životní plán

Jak dosáhnou štěstí? Nikoli náhodně. Drogy poskytují krátkodobé potěšení. Peníze a další materiální statky dávají štěstí, které je bohužel závislé na těchto okolnostech. Pomocí písekmného plánu můžeme změnit naše chování a myšlení a vytvořit si příležitosti jak být šťastný. Více najdete mapř v knihách Josepha Murphyho.

Jídlo

Vždy jsme jedli potraviny jako maso neboť obsahují dostatek energie v případě obrany, útoku ( jíst a nebýt snězen). Dnes, při dostatku jídla, jsme nuceni obratnou reklamou – účinným marketingem ( Mc Donald´s) jíst vysokokalorická smažená jídla. Je nám vnucován názor, že polotovary a fast food je to nejlepší ( kolik času se ušetří na jídle!).

Už jste viděli cereálie růst na stromech v přírodě? Mnoho lidí, kteří dělají nenáviděnou práci, s lidmi které nemají rádi, si dopřejí potěšení v tom, že si dají své oblíbené jídlo nebo si koupí něco co jim udělá krátkodobou radost.

Bolí mě hlava? Vezmu si analgetikum! Není mi dobře? Po 2 tabletách se vše upraví! Chce se mi spát? Uvařím si kávu!
Problémem mnoha lidí je setkat se s někým spokojeným, plným optimismu. Těm co zbývá při nedostatku spánku málo energie, se snaží místo pracovat na sobě ubrat energii těm ve svém okolí.

Být v dobré kondici, změnit svůj životní styl přináší spokojenost lidem, kteří ví co chtějí.

Správná strategie je následující:

– správná strava s dostatkem bílkovin

– pravidelný pohyb s posilováním

– příjemné domácí a pracovní prostředí

– dostatek spánku

– plánování a dosažení životního cíle a rozvíjení dobrých mezilidských vztahů

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.