V zajímavém článku dr. Goldham, ředitel Institutu konzervativní terapie a člen společnosti amerických dietologů popisuje, jak pomoci lidem změnit jejich špatné životní návyky, změnit jejich myšlení a životní styl.

Uvádí: „Mnoho pacientů si myslelo, že s minimálním úsilím stane se zázrak. Moderní medicína jim s pomocí kosmetických změn jejich životního stylu umožní se omladit, ačkoliv doslova zneužívali svůj organizmus. Bez výrazných změn a bez nutnosti přestat kouřit či se vzdát své kávy nebo alkoholu se jejich zdravotní stav pomocí zázračných pilulek výrazně zlepší.”

Zároveň jejich informovanost byla na nízké úrovni ( jsem moc starý, stačí jíst bílé maso místo červeného apod.). Z tohoto důvodu Alan Goldhamer zjistil, že je nutné věnovat se svým pacientům více než předpokládal. Během své praxe pomohl tisícům pacientů a radí jak změnit své chování ( protože lidé kteří změnili svůj životní styl chtějí vědět nejen,CO, ale i PROČ a JAK).

Přežití

Lidé, jsou stejně jako zvířata geneticky naprogramovány přežít ( jíst a nebýt sněden). Oproti zvířatům ale disponujeme fantastickým nástrojem, kterým získáváme zkušenosti- lidskou řeč. Ta je příčinou našeho úspěchu. Pomocí řeči si můžeme z generace na generaci předávat zkušenosti a znalosti velice rychle, které bychom jinak získávaly jinak celý život. Matematický systém, jehož zákony jsou platné pro celý vesmír , na jehož základě pracuje věda a pomáhá nám odlišit realitu od fantazie, pomáhá též rozlišit, co je a není dobré pro naše zdraví.

Rozkoš a štěstí

Na rozdíl od zvířat, při dostatku jídla zbývá dost času věnovat se tomu co nás činí šťastnými. Lidé zaměňují štěstí a rozkoš. Potěšení můžeme mít z jídla, nového auta, z vydělaných peněz.Též drogy dávají krátkodobě pocit uspokojení a radosti. Bohužel toto „štěstí” je závislé na vnějších okolnostech. Štěstí je naproti tomu duševní stav, kdy můžeme být spokojení díky našemu životnímu postoji ( pozitivní myšlení, optimismus) s naším životem, protože víme že vnější okolnosti jsou výsledkem našeho myšlení a můžeme je změnit. Nejvyšší stav je blaženost – štěstí bez příčiny. Pomoci nám mohou relaxace, joga apod.

Životní plán

Jak dosáhnou štěstí? Nikoli náhodně. Drogy poskytují krátkodobé potěšení. Peníze a další materiální statky dávají štěstí, které je bohužel závislé na těchto okolnostech. Pomocí písekmného plánu můžeme změnit naše chování a myšlení a vytvořit si příležitosti jak být šťastný. Více najdete mapř v knihách Josepha Murphyho.

Jídlo

Dříve byli lidé nuceni jíst potraviny ( maso) vysoce kalorické, neboť potřebovaly dostatek energie v případě obrany, útoku ( jíst a nebýt snězen). Dnes, při dostatku jídla, jsme nuceni obratnou reklamou – účinným marketingem ( Mc Donald´s) jíst vysokokalorická smažená jídla. Je nám vnucován názor, že fast food je to nejlepší ( kolik času se ušetří na jídle!).

Už jste viděli hamburgery růst na stromech v přírodě? Mnoho lidí, kteří dělají nenáviděnou práci, s lidmi které nemají rádi, si dopřejou potěšení v tom, že si dají své oblíbené jídlo nebo si koupí něco co jim udělá krátkodobou radost.

Bolí mě hlava? Vezmu si analgetikum! Není mi dobře? Po 2 tabletách se vše upraví! Chce se mi spát? Uvařím si kávu!
Problémem mnoha lidí je setkat se s někým spokojeným, plným optimismu. Těm co zbývá při nedostatku spánku málo energie, se snaží místo pracovat na sobě ubrat energii těm ve svém okolí.

Být v dobré kondici, změnit svůj životní styl přináší spokojenost lidem, kteří ví co chtějí.

Správná strategie je následující:

– správná strava

– pravidelný pohyb

– příjemné domácí a pracovní prostředí

– dostatek spánku

– plánování a dosažení životního cíle a rozvíjení dobrých mezilidských vztahů

df

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.