Lidé se ptají: jak meditovat. Jaký je nejlepší způsob, jak se zklidnit a meditovat? Lze meditaci použít k tomu, aby se splnily sny?

Tajemství #1: Meditace není rychlé řešení

Pro opravdovou a účinnou změnu v myšlení neexistuje žádný rychlý a bezpracný způsob, jak dosáhnout štěstí a bohatství. Jako většina dovedností v životě, meditace vyžaduje trénink a návyk. Bez pravidelné praxe a opakování nelze dosáhnout výrazných změn.
Řešení: každý den si vyhjraďte nějaký čas, na začátku 10 minut. Nesmíte se ale k tomu nutit, musíte to brát jako něco, na co se těšíte.

Tajemství #2: Důležité pro meditaci je správná pozice

U meditace existuje mnoho poloh, jako lotosový sed, sed na patách, sezení na židli apod. Vždy však musíte mít rovnou páteř, a musíte se cítit uvolněně. Pak i životní energie proudí jednoduše.

Tajemství #3: Nejlepší druh meditace

Existuje mnoho způsobů a učitelů meditace. Vždy si metodu vyzkoušejte dříve, než jí budete považovat za tu pravou. Vyberte si jednu až dvě metody, které považujete za vhodné, ale nepodávejte se příliš technice. To znamená, naslouchejte tělu a dělejte je to, co vám dělá dobře a prospívá vám. Jakmile budete se nebude cítíte při meditaci dobře, je to znamení toho, že je něco špatně. Meditaci nelze vynutit, musí nastat bez násilného ovlivňování. V první řadě vnímejte, co vám tělo říká. Musíte se cítit uvolněně a dobře.

Tajemství #4: Účel meditace

Mnozí lidé očekávají mystické vize, posílení intuice a výjimečné schopnosti. Ačkoliv i těchto schopností lze dosáhnout, hlavním účelem meditace je zklidnění mysli a návrat ke svému Já. Posílením zdraví, sebevědomí a pocitu štěstí přicházejí další projevy meditace, lepší mentální schopnosti, intuice, přístup k svému podvědomí. Zlůepší se i fyzické zdraví.

Tajemství #5: Nesoustředěnost při meditaci neznamená selhání

Meditace neznamená, že se musíte přinutit soustředit na dlouhou dob. Zaměřit se na potlačení myšlenek má negativní vliv na meditaci. Meditace musí probíhat přirozeně. Jakmile se objeví myšlenky, vnímejte je, a následně se vraťte k meditaci dýchání, vizualizace atd.). Myšlenky a pocity patří k meditaci. Praxí se mysl zklidňuje a rušivé myšlenky zmizí. Klidná mysl není dosažena násilnou koncentrací, ale nenásilným zklidněním. Pžed medotací lze též užívat některé byliny, jako Brahmi či směsi bylin na podporu mysli.

Tajemství #6: Samotný vhled do nitra není vše

Naše životy nezmění pohled do nitra. Meditace zvyšuje jasnost mysli a přináší větší obzor vnímání. K opravdovým změnám dojde jen tehdy, pokud se naučíme komunikovat s podvědomím a jednat podle pravidel. Ve vnějším světě to znamená například nemít dluhy a jednat čestně. V komunikaci s podvědomím to znamená dávat mu jasné příkazy.

Tajemství #7: Nechat volný průběh

Jakmile si něco přejete, je nutné nechat všemu volný průběh. Nezabývejte se tím, jak dostanete to co si přejete. Věřte svému podvědomí. Ke změnám dochází automaticky. Mnoho škodlivých návyků může zmizet s minimálním úsilím.
Ke všemu pozitivnímu dojde nikoli jen úsilím a vůlí, ale také tím, že necháme všemu volný průběh. Duchovní růst je přirozeným procesem a správnou komunikací s podvědomí. Důvěřujte svému podvědomí, že jste ve správných rukách a v životě očekávejte, že co si přejete a je reálné, se splní.

df

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.

Doplňky stravy pro imunitu

Pestrá strava je základem, jak získat různé mikronutrienty, ale byliny jsou dalším nástrojem pro naši imunitu. Nejsou nutné, pokud žijeme relativně zdravě, ale výrazně nám pomáhají. Podle současných doporučení je základem nutričně bohatá strava, ale v případě větší fyzické zátěže, stresu, epidemie a prevence patří doplňky a byliny k praktickým prostředkům, jak podpořit imunitu.
Pšenice a škodlivý účinek na zdraví

Pšenice a škodlivý účinek na zdraví

Obilniny jsou semena z trávy Poaceae. Kromě toho existují pseudoobilniny, jako pohanka, quinoa, amarant a chia. Některé studie se snaží vzbudit dojem, že obilovny jsou nezbytnou součástí vyvážené stravy.
Lockdown jako hloupé opatření

Lockdown jako hloupé opatření

Lockdown je panické opatření, a historie ukáže, že lockdown je fatálním selháním a omylem v opatřeních proti Covidu i jiným virovým pandemiím. Důsledky lockdownu jsou závažnější než samotný COVID-19. Prof. Woolhouse.

Prodělání nemoci poskytuje lepší imunitu než očkování

O tom, že kolektivní imunita a prodělání nemoci poskytuje větší ochranu než očkování, a riziku očkování mladých lidí a dětí.
Omega-6 mastné kyseliny v potravinách a zánět

Omega-6 mastné kyseliny v potravinách a zánět

Klinické studie a vědecký výzkum prokazuje, že pro zdraví je zásadní vyvážený poměr mezi omega-6 a omega-3 tuky. Jak zmiňuji v mnoha článcích a knihách, výrazný nepoměr mezi omega-3 a omega-6 podporuje zánět.