Lidé se ptají: jak meditovat. Jaký je nejlepší způsob, jak se zklidnit a meditovat? Lze meditaci použít k tomu, aby se splnily sny?

Tajemství #1: Meditace není rychlé řešení

Pro opravdovou a účinnou změnu v myšlení neexistuje žádný rychlý a bezpracný způsob, jak dosáhnout štěstí a bohatství. Jako většina dovedností v životě, meditace vyžaduje trénink a návyk. Bez pravidelné praxe a opakování nelze dosáhnout výrazných změn.
Řešení: každý den si vyhjraďte nějaký čas, na začátku 10 minut. Nesmíte se ale k tomu nutit, musíte to brát jako něco, na co se těšíte.

Tajemství #2: Důležité pro meditaci je správná pozice

U meditace existuje mnoho poloh, jako lotosový sed, sed na patách, sezení na židli apod. Vždy však musíte mít rovnou páteř, a musíte se cítit uvolněně. Pak i životní energie proudí jednoduše.

Tajemství #3: Nejlepší druh meditace

Existuje mnoho způsobů a učitelů meditace. Vždy si metodu vyzkoušejte dříve, než jí budete považovat za tu pravou. Vyberte si jednu až dvě metody, které považujete za vhodné, ale nepodávejte se příliš technice. To znamená, naslouchejte tělu a dělejte je to, co vám dělá dobře a prospívá vám. Jakmile budete se nebude cítíte při meditaci dobře, je to znamení toho, že je něco špatně. Meditaci nelze vynutit, musí nastat bez násilného ovlivňování. V první řadě vnímejte, co vám tělo říká. Musíte se cítit uvolněně a dobře.

Tajemství #4: Účel meditace

Mnozí lidé očekávají mystické vize, posílení intuice a výjimečné schopnosti. Ačkoliv i těchto schopností lze dosáhnout, hlavním účelem meditace je zklidnění mysli a návrat ke svému Já. Posílením zdraví, sebevědomí a pocitu štěstí přicházejí další projevy meditace, lepší mentální schopnosti, intuice, přístup k svému podvědomí. Zlůepší se i fyzické zdraví.

Tajemství #5: Nesoustředěnost při meditaci neznamená selhání

Meditace neznamená, že se musíte přinutit soustředit na dlouhou dob. Zaměřit se na potlačení myšlenek má negativní vliv na meditaci. Meditace musí probíhat přirozeně. Jakmile se objeví myšlenky, vnímejte je, a následně se vraťte k meditaci dýchání, vizualizace atd.). Myšlenky a pocity patří k meditaci. Praxí se mysl zklidňuje a rušivé myšlenky zmizí. Klidná mysl není dosažena násilnou koncentrací, ale nenásilným zklidněním. Pžed medotací lze též užívat některé byliny, jako Brahmi či směsi bylin na podporu mysli.

Tajemství #6: Samotný vhled do nitra není vše

Naše životy nezmění pohled do nitra. Meditace zvyšuje jasnost mysli a přináší větší obzor vnímání. K opravdovým změnám dojde jen tehdy, pokud se naučíme komunikovat s podvědomím a jednat podle pravidel. Ve vnějším světě to znamená například nemít dluhy a jednat čestně. V komunikaci s podvědomím to znamená dávat mu jasné příkazy.

Tajemství #7: Nechat volný průběh

Jakmile si něco přejete, je nutné nechat všemu volný průběh. Nezabývejte se tím, jak dostanete to co si přejete. Věřte svému podvědomí. Ke změnám dochází automaticky. Mnoho škodlivých návyků může zmizet s minimálním úsilím.
Ke všemu pozitivnímu dojde nikoli jen úsilím a vůlí, ale také tím, že necháme všemu volný průběh. Duchovní růst je přirozeným procesem a správnou komunikací s podvědomí. Důvěřujte svému podvědomí, že jste ve správných rukách a v životě očekávejte, že co si přejete a je reálné, se splní.

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.