Celou historií lidstva provází diskuze ohledně propojení těla a mysli. Naši předci o tomto propojení nepochybovali, a ve staré rituálech se léčilo tělo a mysl dohromady. Rozvoj vědy směřoval opačně, k oddělení těla a duše. Vědci se zaměřili na buňky, chemické látky, ultrazvuk a další měřící přístroje. Nedávno se opět dostává do popředí přístup holistický, spojení těla a mysli. Čemu tedy máme věřit?

Meditace a vizualizace

Na základní úrovni nelze pochybovat o tom, že tělo a duše spolu souvisí. Zčervenání při stydlivosti nebo nervozita projevující se v žaludku potvrzuje tuto teorii. Strach vyvolává husí kůži. Výzkum jasně potvrdil vztah mezi A typem osobnosti a srdečním onemocněním. Tělo a mysl pracují společně, ale mechanismus není znám a mnozí lidé nechápou, že negativní myšlenky ovlivňují tělo stejně jako pozitivní, protože podvědomí nerozlišuje špaté a dobrě, pouze vykonává příkazy rozumu. Nebezpečí spočívá v tom, že člověk například prožívá vinu z vyvolání nemoci a cítí nutnost se vyléčit. Samozřejmě šťastný, nekonfliktní život s pozitivním myšlením lze ocenit, ale to se snadněji řekne než dělá. Často pociťujete nutnost udělat v životě věci, které jsou nereálné a neproveditelné.

Někteří vědci tvrdí, že mysl může léčivě působit na některé části těla, ale pouhým myšlením se nelze zcela nemoci zbavit. Mysl kontroluje tělo do určité míry, nikoliv úplně. To ale není pravda. Znám případy mnoha lidí, kteří jen vizualizací odstranili nemoc jako žlučníkový kámen, nádor, zánět. Dokonce lze ovlivnit i laboratorní výsledky, je známo, že emoční stres může zvýšit hladinu cholesterolu až o 40% během 30 minut!

Proto je meditace tak důležitá, neboť působí proti stresu a probouzí čisté, ničím neohraničené podvědomí. Měli byste se věnovat pravidelné jednoduché relaxaci (například stačí denně pouze sedět v klidu a pozorovat svůj dech po dobu 10 minut), pak dosáhnete bez úsilí zklidnění, kdy vnímáte jen klid a mír. Přidat můžete pak vizualizaci.
Někdy nám připadá, že všude kolem nás vládne chaos. Ve vesmíru však existuje nádherný a dokonalý řád. Přírodní principy existují od počátku vzniku vesmíru a nejsou naštěstí závislé na posudcích vědců a politiků. Chaos nemá vedle řádu místo. Zemětřesení nám připadá jako náhodný chaos, ale jedná se o součást vesmírného řádu, stejně tak nemoc je nemocí pouze tehdy, pokud s ní začínáme bojovat. Příroda nebojuje s přírodními jevy, jakými jsou zemětřesení a jiné přírodní úkazy. Plyne s proudem. Změny v našem těle jsou také součástí řádu přírody, a my máme volbu: buď bojovat, nebo tento úděl přijmout. Náš boj (například s nemocí) je velkou ztrátou energie. Přijetí a splynutí s řádem kolem nás přináší harmonii – a ta znamená vyléčení.

Věnujeme příliš málo pozornosti svému tělu. Pro své zdraví musíme věnovat pozornost svým reakcím na změny kolem nás. Vnímáme-li, co se děje v našem organismu, můžeme zabránit opakovanému nevhodnému chování a škodlivým volbám.

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.