Na léto přinášíme několik tipů, jak chrání a ošetřovat pokožku, zejména pro ženy.

1. Hydratace. Nejvíce vlhkosti ztrácí organismus v létě, je třeba pít více vody než jiných nápojů. Nestačí tedy pít čaje či šťávy, ale zejména čistou vodu nejen pro pokožku, případně ochucenou mírně limetkou.

2. Ochrana před sluncem. Na slunce nechoďte mezi 11 až 15 hodinou. V tuto dobu mají sluneční paprsky nejškodlivější účinek. Před tím, než půjdete na slunce, asi 30 minut, ochranný krém, nejlépe přírodní.

3. Tonikum. Tonika ochlazují vhodně pokožku a brání otevřeným pórům. Jedním z nejlepších tonik je růžová voda. V létě tonizuje a zároveň ochlazuje.

4. Používejte hydratační krémy a přípravky na bázi vody. Velmi vhodné jsou hydratační přípravky na bázi vody, pokud jsou pro váš příliš mastné.

5. Vyhněte se syceným a studeným nápojům. V horkém letní dni lidé zahání žízeň ledovou, vychlazenou limonádou nebo minerálkou. Slazené nápoje vyvolávají následně větší žízeň, stejně tak ledové nápoje. Vhodnější jsou čistá voda, ředěné ovocné šťávy, kokosová voda, voda s linetkou apod. v létě by se měl omezovat nápoje s kofeinem, které odvodňují organismus.

6. Čistěte pleť 2xdenně. Je to velmi vhodné i když nejdete ven. Důležité je čistit a hydratovat pleť zejména před spaním.

7. Kartáčujte pokožku a odstraňte chloupky na tváři. Zejména letní období je pro kartáčování důležitým obdobím. Odstraňuje se mrtvá tkáň a odumřelé kožní buňky, zlepšuje se prokrvení kůže a pleti. Pro odstranění chloupků na pleti použijte tento recept: 4 – 5 lžic gram dálu (luštěnina), špetka kurkumy, 5 kapek růžové vody a jogurt. Smícháním vznikne kašovitá hmota, kterou odstraníte chloupky na tváři. Pak si dejte pleťovou masku a hydratační krém.

9. Letní pleťová maska. Pro přípravu letní masku rozmíchejte 2 lžíce papáji se lžičkou medu a 1 vaječným bílkem. Nechejte působit na obličeji 15 minut.

10. Ochlazující maska. Směs z polovina okurky a 1 lžíce jogurtu naneste na pleť a nechejte působit 15 minut. příjemně ochlazuje a zklidňuje pleť po slunečném dni.

11. Pokud nemáte příliš suchou pleť, tak vyzkoušejte himalájskou masku Tarika Akné.

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.