Na léto přinášíme několik tipů, jak chrání a ošetřovat pokožku, zejména pro ženy.

1. Hydratace. Nejvíce vlhkosti ztrácí organismus v létě, je třeba pít více vody než jiných nápojů. Nestačí tedy pít čaje či šťávy, ale zejména čistou vodu nejen pro pokožku, případně ochucenou mírně limetkou.

2. Ochrana před sluncem. Na slunce nechoďte mezi 11 až 15 hodinou. V tuto dobu mají sluneční paprsky nejškodlivější účinek. Na 30 minut lze jít na slunce v době, kdy náš stín je delší než naše postava. Vhodné je používat přírodní ochranné krémy.

3. Tonikum. Tonika ochlazují vhodně pokožku a brání otevřeným pórům. Jedním z nejlepších tonik je růžová voda. V létě tonizuje a zároveň ochlazuje.

4. Používejte hydratační krémy a přípravky na bázi vody. Velmi vhodné jsou hydratační přípravky na bázi vody, pokud jsou pro váš příliš mastné.

5. Vyhněte se syceným a studeným nápojům. V horkém letní dni lidé zahání žízeň ledovou, vychlazenou limonádou nebo minerálkou. Slazené nápoje vyvolávají následně větší žízeň, stejně tak ledové nápoje. Vhodnější jsou čistá voda, kokosová voda, voda s limetkou apod. V létě by se měl omezovat nápoje s kofeinem, které odvodňují organismus.

6. Čistěte pleť 2xdenně. Je to velmi vhodné i když nejdete ven. Důležité je čistit a hydratovat pleť zejména před spaním.

7. Kartáčujte pokožku a odstraňte chloupky na tváři. Zejména letní období je pro kartáčování důležitým obdobím. Odstraňuje se mrtvá tkáň a odumřelé kožní buňky, zlepšuje se prokrvení kůže a pleti. Pro odstranění chloupků na pleti použijte tento recept: 4 – 5 lžic gram dálu (luštěnina), špetka kurkumy, 5 kapek růžové vody a jogurt. Smícháním vznikne kašovitá hmota, kterou odstraníte chloupky na tváři. Pak si dejte pleťovou masku a hydratační krém.

9. Letní pleťová maska. Pro přípravu letní masku rozmíchejte 2 lžíce papáji se lžičkou medu a 1 vaječným bílkem. Nechejte působit na obličeji 15 minut.

10. Ochlazující maska. Směs z polovina okurky a 1 lžíce jogurtu naneste na pleť a nechejte působit 15 minut. příjemně ochlazuje a zklidňuje pleť po slunečném dni.

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.