Na léto přinášíme několik tipů, jak chrání a ošetřovat pokožku, zejména pro ženy.

1. Hydratace. Nejvíce vlhkosti ztrácí organismus v létě, je třeba pít více vody než jiných nápojů. Nestačí tedy pít čaje či šťávy, ale zejména čistou vodu nejen pro pokožku, případně ochucenou mírně limetkou.

2. Ochrana před sluncem. Na slunce nechoďte mezi 11 až 15 hodinou. V tuto dobu mají sluneční paprsky nejškodlivější účinek. Před tím, než půjdete na slunce, asi 30 minut, ochranný krém, nejlépe přírodní.

3. Tonikum. Tonika ochlazují vhodně pokožku a brání otevřeným pórům. Jedním z nejlepších tonik je růžová voda. V létě tonizuje a zároveň ochlazuje.

4. Používejte hydratační krémy a přípravky na bázi vody. Velmi vhodné jsou hydratační přípravky na bázi vody, pokud jsou pro váš příliš mastné.

5. Vyhněte se syceným a studeným nápojům. V horkém letní dni lidé zahání žízeň ledovou, vychlazenou limonádou nebo minerálkou. Slazené nápoje vyvolávají následně větší žízeň, stejně tak ledové nápoje. Vhodnější jsou čistá voda, ředěné ovocné šťávy, kokosová voda, voda s linetkou apod. v létě by se měl omezovat nápoje s kofeinem, které odvodňují organismus.

6. Čistěte pleť 2xdenně. Je to velmi vhodné i když nejdete ven. Důležité je čistit a hydratovat pleť zejména před spaním.

7. Kartáčujte pokožku a odstraňte chloupky na tváři. Zejména letní období je pro kartáčování důležitým obdobím. Odstraňuje se mrtvá tkáň a odumřelé kožní buňky, zlepšuje se prokrvení kůže a pleti. Pro odstranění chloupků na pleti použijte tento recept: 4 – 5 lžic gram dálu (luštěnina), špetka kurkumy, 5 kapek růžové vody a jogurt. Smícháním vznikne kašovitá hmota, kterou odstraníte chloupky na tváři. Pak si dejte pleťovou masku a hydratační krém.

9. Letní pleťová maska. Pro přípravu letní masku rozmíchejte 2 lžíce papáji se lžičkou medu a 1 vaječným bílkem. Nechejte působit na obličeji 15 minut.

10. Ochlazující maska. Směs z polovina okurky a 1 lžíce jogurtu naneste na pleť a nechejte působit 15 minut. příjemně ochlazuje a zklidňuje pleť po slunečném dni.

11. Pokud nemáte příliš suchou pleť, tak vyzkoušejte himalájskou masku Tarika Akné.

Veganská strava je extrém a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.

Doplňky stravy pro imunitu

Pestrá strava je základem, jak získat různé mikronutrienty, ale byliny jsou dalším nástrojem pro naši imunitu. Nejsou nutné, pokud žijeme relativně zdravě, ale výrazně nám pomáhají. Podle současných doporučení je základem nutričně bohatá strava, ale v případě větší fyzické zátěže, stresu, epidemie a prevence patří doplňky a byliny k praktickým prostředkům, jak podpořit imunitu.
Pšenice a škodlivý účinek na zdraví

Pšenice a škodlivý účinek na zdraví

Obilniny jsou semena z trávy Poaceae. Kromě toho existují pseudoobilniny, jako pohanka, quinoa, amarant a chia. Některé studie se snaží vzbudit dojem, že obilovny jsou nezbytnou součástí vyvážené stravy.
Lockdown jako hloupé opatření

Lockdown jako hloupé opatření

Lockdown je panické opatření, a historie ukáže, že lockdown je fatálním selháním a omylem v opatřeních proti Covidu i jiným virovým pandemiím. Důsledky lockdownu jsou závažnější než samotný COVID-19. Prof. Woolhouse.

Prodělání nemoci poskytuje lepší imunitu než očkování

O tom, že kolektivní imunita a prodělání nemoci poskytuje větší ochranu než očkování, a riziku očkování mladých lidí a dětí.
Omega-6 mastné kyseliny v potravinách a zánět

Omega-6 mastné kyseliny v potravinách a zánět

Klinické studie a vědecký výzkum prokazuje, že pro zdraví je zásadní vyvážený poměr mezi omega-6 a omega-3 tuky. Jak zmiňuji v mnoha článcích a knihách, výrazný nepoměr mezi omega-3 a omega-6 podporuje zánět.