Chcete mít zdravé srdce, udržet si normální váhu, nezapomínat jména přátel? Pak jsem pro vás připravil ty potraviny, které by ještě před několika lety byly zakázané výživovými poradci a lékaři. Kvalitní a zdravé tuky jsou spolu s bílkovinami nejdůležitější živinou, v minulosti vychvalovanou i haněnou, doporučenou i zakázanou.

Chcete-li se řídit zdravým rozumem a informacemi, které máte v této knize, pak pro zdravé srdce a cévy, klouby, mozek jezte zdravé tuky ve větší míře než se doporučuje.  Kromě některých výživových poradců, kteří stále straší tuky, dnes nikdo nemůže vážně myslet, že tuky způsobují ukládání tuku v těle a tuky máme omezovat. Tuky jsou klíčovou živinou pro hormonální rovnováhu, stabilní hladinu krevního cukru a přiměřenou váhu.

Naše strava se za posledních 50 let změnila natolik výrazně ve srovnání s uplynulými staletími až tisíciletími v obdobích sběračů a lovců. Konzervy, polotovary, konzervanty a pesticidy jíme denně, aniž víme, jak se navzájem tyto většinou chemické látky projevují. Potravinářské firmy a řetězce fast foodů zaměstnávají chemiky, vytvářející chuťové kombinace, vyvolávající závislost na jídle. Kombinace kyselé, slané, sladké chuti s nezdravými tuky stimuluje receptory v mozku, stejně jako drogy. Cukry, oleje a sůl v kombinaci s oleji vyvolává závislost a podporuje přejídání, jak ví každý, kdo si otevře sáček slaných oříšků či chipsů.

Na výběr přitom máme mnoho tisíc potravin v různých kombinacích, které bychom měli střídat. Čerstvá, přírodní strava znamená harmonii zdravých tuků, zeleniny, masa, vajec, ořechů, semínek, některého ovoce či luštěnin. I když ale jíme pokrmy uvařené z potravin chemicky neupravených, stále můžeme bojovat se zdravotními obtížemi, které jsou odrazem alergenů v potravinách, které způsobují v těle zánět a poruchy imunity. Kromě konzervantů, pesticidů a těžkých kovů mohou alergie způsobovat i potraviny z přírody jako lepek, sója či kukuřice.

Je nutné se vyhnout některým potravinám, které se staly součástí naší západní stravy, což opakuji, protože ovlivňují zásadně naše zdraví: polotovarům, toxickým stolním olejům, jako je sójový, řepkový, slunečnicový, kukuřičný, margarínům, částečně Ztuženým tukům v pečivu a sušenkách, obilovinám, luštěninám, slazeným nápojům a džusům.

Celkové množství kalorií a energetická hodnota potravin byla hodnocena jako důležitější než nutriční hodnota. Je zásadní připomenout, že nikoli kalorie, ale kvalita a konzumace nutričně bohatých potravin ovlivňuje naše zdraví. Strava je důležitá nikoli jen jako zdroj energie, ale informace, také řídí hormonální systém, ovlivňuje střevní mikrobiom, imunitu, metabolismus.

Jezte vyváženou stravu s dostatkem živočišných potravin, protože pokud máte dostatek živin, zejména bílkovin a antioxidantů, které potřebují naše buňky, chuť k jídlu a přejídání je podstatně menší. Důkazy jsou jasné: Strava je důležitou součástí zdraví anebo nejpomalejším jedem.

Nejdůležitější živinou jsou bílkoviny a tuky: avokádo, kakao, vejce, ryby, zvěřina, kvalitní maso, ořechy, semena, sádlo, bio máslo a ghí…

Více najdete v knize Tučné superpotraviny a oleje.

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.