Zima je tady. Svět kolem nás ustupuje do pozadí, a přechází ve všeobjímající dlouhou sezónu spánku. Zvláštní klid charakterizuje zimu, a spolu s ní přichází potřeba přesměrovat vlastní energii.

Se zkracováním dne a přicházející zimou se u mnoha lidé objevuje podzimní a zimní melancholie, někdy až deprese. Zatímco sluneční dny řídí Eros, ty dlouhé chladné zimní večery spíše řecký bůh smrti Thanatos. Řecký lékař Galén přirovnal zimní apatii svých pacientů k hibernaci zvířat. V Ecclestiastes se píše, že vše v životě má svou příčinu. Využijme proto zimní období k vzpomínkám, rodinnému posezení, duchovnímu rozjímání a mějme rádi i toto roční období. Pokud se nenajdeme čas na naši „duševní hygienu“, relaxaci a zklidnění, pak se zákonitě může dostavit splín nebo vážnější deprese. Mírnější melancholie může být spojena se zimou při vzpomínce na někoho blízkého. Vážnější poruchu psychiky, i když jen dočasnou, spojenou se zimním obdobím nazývanou od 80. let sezonní afektivní poruchou lze diagnostikovat u 2-10 % populace, zejména tam, kde je méně slunečního světla. Světlo může ovlivnit natolik závažnou nemoc, jako je deprese. Světlo totiž působí na chemické procesy v mozku, jež ovlivňují, zda se cítíme spokojení nebo skleslí. Nedostatek světla v uměle osvětlených místnostech, kancelářích a bytech spolu se sedavým způsobem života bez dostatku denního světla způsobuje poruchu činnosti biologických hodin, hormonální změny a výkyvy v tělesné teplotě tak, jak o tom píši ve své nové knize Biologické hodiny. Od října do března se zvyšuje počet lidí trpících touto poruchou, nejhorší jsou měsíce prosinec až únor. Velký vliv mají hormony, proto touto poruchou trpí více ženy než muži nebo ženy po menopauze.

K příznakům patří denní nepřirozená únava, poruchy spánku zejména nadměrná délka spánku s poklesem serotoninu (látky zlepšující náladu) se snižuje i melatonin (hormon spánku), objevuje se smutek, podrážděnost, snížené libido, úzkost, zvýšená chuť na sladké daná nízkým serotoninem regulujícím hlad a následná nadváha. Nemocný ztrácí zájem o školu, přátele, aktivity i sex. Spousta lidí má mírnější projevy, které nejsou diagnostikované. Zimní deprese může být též projevem poruch štítné žlázy, případně virové infekce.

Ačkoli přejídání, a kalorická jídla a pití jsou obvyklé v tomto ročním období, pamatujte na respekt vůči svému tělu a pouvažujte nad schopností vašeho těla strávit vše, co sníte. Ačkoli to vyžaduje určitou disciplínu, abyste k jídlu na společenských akcích a oslavách nejedli vše co uvidíte, zkuste vybírat zdravé potraviny a nepřejídat se, čímž pak zhoršujete trávení a tvoří se toxiny.

Používejte zahřívající koření jako je zázvor, černý pepř, kurkuma a zvýšit zažívací oheň.

Jezte mnoho zeleniny, ořechy, semínka a oleje, též určité ovoce, obsahující živiny, antioxidanty.

U bylin pomáhá na splín kozlík, meduňka, třezalka, levandule, gotu kola (Brahmi) a indický ženšen Ašvaganda. Článek o superpotravinách proti depresím a splínu.

Různé ásany pro regenerační držení těla, například pozice s opřením nohou o zeď. Pokud pociťujete vyčerpaní, další uklidňující polohou je pozice Dítěte.

Meditace každý den po dobu 5 minut může pomoci snížit stres a uklidnit mysl. Dech je mostem mezi tělem a myslí. Dechové cvičení pomáhá očistit mysl duševní od toxinů. Stejně jako bychom měli fyzicky očistit tělo každý den, je vhodné i očistit mysl a posílit koncentraci, neboť často odvádíme pozornost od přítomném okamžiku. Když je mysl je jasná, tělo může dosáhnout stavu hluboké relaxace.

df

Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.

Doplňky stravy pro imunitu

Pestrá strava je základem, jak získat různé mikronutrienty, ale byliny jsou dalším nástrojem pro naši imunitu. Nejsou nutné, pokud žijeme relativně zdravě, ale výrazně nám pomáhají. Podle současných doporučení je základem nutričně bohatá strava, ale v případě větší fyzické zátěže, stresu, epidemie a prevence patří doplňky a byliny k praktickým prostředkům, jak podpořit imunitu.