Vedle tělesného cvičení existuje ještě šest způsobů, jak zlepšit své mentální schopnosti..

Několik jednoduchých principů zlepšuje prokrvení a činnost mozku.

1. Praktické cviky na jednoduché myšlení
2. Zlepšení výživy včetně kvalitní stravy
3. Doplnění stravy kvalitními potravinovými doplňky
4. Zbavení těla a mysli znečišťujících látek v zevním prostředí
5. Snížení stresu v životě
6. Užívání přírodních a bezpečných hormonálních látek stimulujících mozkovou činnost.

Podívejme se na typický příklad zahrnující výše zmíněné způsoby. Věnujme se informaci týkající se zlepšení paměti, zpomalení stárnutí mozku v každém věku a též prevenci a možnosti bojovat s mentálním onemocněním. Rozdíl mezi mozkem průměrného člověka a génia spočívá ve zvýšeném krevním průtoku a přívodu kyslíku do mozku génia žilami a tepnami mozkových blan ve třech mozkových oblastech. Toto zásobení krví a kyslíkem zlepšuje duševní i tělesné cvičení.”
Tento závěr potvrzuje čtyřletý výzkum dr. Johna Stirlinga Meyera a spolupracovníků z Baylorské lékařské univerzity v Hustonu.

V tomto experimentu vědci provedli standardní neurologické a psychologické vyšetření u 83 zdravých účastníků studie ve věku kolem 63 let, kteří byli zaměstnáni. Změřen byl též krevní průtok mozkem, který byl v normě. Třetina účastníků pracovala, druhá třetina odešla do důchodu, ale zůstala fyzicky a duševně aktivní a poslední třetina osob v důchodu přestala aktivně žít.
Po čtyřech letech se u poslední neaktivní skupiny zjistil snížený krevní průtok mozkem a významné snížení IQ oproti zbylým dvěma skupinám.

Dr Meyer uzavírá, že pokles krevního zásobení mozku a snížení IQ spolu jednoznačně souvisí, neboť jediný rozdíl mezi zkoumanými skupinami byla úroveň fyzické a duševní aktivity. Tento závěr potvrzují i jiné studie včetně pokusů na zvířatech, jak se dozvíte v kapitole věnované tomuto tématu.

Zlepšená výživa často zvyšuje IQ a také schopnost řešit problémy. Téměř u všech pacientů, kteří dodržují stravovací doporučení, se zlepší zdraví, koncentrace a paměť.
Doporučuji omezit nebo vyhnout se neplnohodnotnému jídlu a konzumovat stravu bohatou na živočišné potraviny, semena, ořechy, avokádo, tzn. zdravé bílkoviny v mase, vejcích, sardinkách a zdravé tuky.

df

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.