Deset věcí pro ochranu nejen před virem Ebola

Nevíme, co se skutečně stane v příštích letech ohledně epidemie nějaké infekční choroby, a proto je lépe se včas připravit. Nejde o vyvolávání paniky, ale preventivní opatření, pokud by náhodou k takové pandemii došlo. Již nyní odborníci uvádějí, že rezistence na antibiotika způsobují, že během 20 let nás mohou začít zabíjet infekce jako ve středověku...

#1) Posilujte imunitní systém bylinami a přírodním prostředky

Všichni, kdo přežili infekci Ebola virem nebo jinou infekcí, mohou vděčit za život svému imunitnímu systému.
Přírodní prostředky jako byliny a potraviny umožní imunitnímu systému vypořádat se s infekcí. Je třeba se vyhnout všemu, co oslabuje imunitu.

#2) Zásobte se jídlem

Během propuknutí epidemie dojde k nedostatku potravin. A to ze tří důvodů

1) karanténa omezuje dovoz potravin do infekčních oblastí.

2) řidiči odmítají jezdit do zamořených míst.

3) v ohrožených oblastech dochází k panice, rabování a vykupování zásob.

Oblasti, kde se vyskytuje karanténa a infekce, kolabují ekonomicky.

#3) Připravte se na nedostatek vody, elektřiny, nefungující služby atd.

V oblastech, kde se nachází karanténa a infekce, negungují banky, policie, lékařská péče, nefungují elektrárny ani neteče voda.

#4) Nakupte základní prostředky-léky a ochranné pomůcky jako rukavice.

Při vypuknutí epidemie budou mnohé prostředky nedostupné. Nemocnice posílají nemocné domů, porotce budou přeplněné. Též ochranné obleky v případě, že budete v kontaktu s nemocnými, se budou hodit.

#5) Připravte se odjet z budoucí karanténní zóny

Pokud dojte k epidemii či uzavření a zavedení karantény , kde žijete, máte možnost z tohoto místa odjet? Po zavedení karantény nikdo neopustí místo, dokud nedojde k ohlášení konce šíření infekce, což ale nastane jen pokud budete imunní. Možností je odjet z velkých měst a přelidněných míst do oblastí málo zalidněných. Karanténa nastává bez ohlášení, a případně nakažení lidé odchodem ze zamořeného místa nešířili dále infekci. Pokud neodjedete včas, již se z dané karanténní zóny nedostanete.

#5) Mějte nějakou finanční hotovost a stále plnou nádrž v autě

Pro zakoupení nutných potravin, vody a produkty na imunitu budou velmi drahé. Bankomaty a banky nebudou fungovat. Pokud si něco budete chtít koupit, tak jen za hotové.

#6) Zabezpečte si vlastní zdroj pitné vody

Kde seženete vodu, pokud nepůjde elektřina a vodovod? Jednou z možností je speciální sada, kterou dáte do vany a naplní se pitnou vodou, udrží vodu čerstvou až 12 týdnů. Další možností je osobní filtr, který používají cestovní expedice na přeměnu nepitné vody např. z řeky, potoků, louží na pitnou.

#7) Plán na ochranu domova a rodiny

Jak se ubránit před rabováním a tlupami lidí, hledajících vodu, jídlo a další zdroje k přežití? Ideálně je mít doma k obraně legálně drženou zbraň. Jiné možnosti moc nejdou, stát bude mít jiné starosti než bránit obyvatele.

#8) V případě šíření infekce zvažte dočasné odstěhování z přelidněných oblastí

Cestování a lidská destruktivní aktivita ničící ekosystém planety způsobuje nestabilitu a vědci očekávají infekční pandemie po celém světě. infekce se rychle šíří v místech, kde žije mnoho lidí-města, aglomerace. Venkovská místa jsou bezpečnější, protože přenos infekce je méně častý. Pokud jste přemýšleli o přestěhování na venkov z města, nyní je ta správná doba tento plán provést. Infekční choroby se mohou šířit několik měsíců až let. V době, kdy v budoucnu propukne nějaké epidemie či pandemie, bude lepší žit na venkově než ve městě.

#9) Nespoléhat se na zdravotnický systém

Během pandemie infekční choroby budou nemocni přeplněné, mnozí zdravotníci onemocní a zbytek personálu pracovně vytížený. Jediná možnost je začít se zajímat, jak se chránit před nemocemi a posilovat imunitu. Státní instituce doposud doporučují jen dvě věci: mýt si ruce a čekat na vakcínu.

#10) Léky, fast-food a toxické chemikálie snižují imunitu

Mnohé léky, čistící prostředky a nekvalitní strava oslabuje výrazně imunitní systém a způsobuje větší náchylnost k infekcím. Doposud je známo, že každý, kdo přežil nákazu Ebola virem měl silný imunitní systém. Stačí tedy posilovat, nikoli oslabovat svou imunitu.

Další články k tématu:

O Ebole zde a další článek zde, o imunitě, o prevenci

Zdroj: naturalnews.com