Detoxikace organismu

Co je detoxikace organismu

Detoxikace organismu, přesněji řečeno podpora detoxikace a půsty, patří k základním preventivním a léčebným metodám v přírodní medicíně. Účelem detoxikace organismu je podpořit detoxikační procesy v těle, odstranit nefunkční struktury a buňky. Buňky se obnovují během celého našeho života, nové buňky nahrazují staré a odumírající. Detoxikací se tělo zbavuje odpadních látek. Toxické látky se v těle hromadí a přetěžují naše vnitřní detoxikačí mechanismy následkem sedavého způsobu života a konzumace potravin, které často obsahují mnoho sacharidů, rafinovaných cukrů, barviv, konzervantů, pesticidů, dále se toxické látky nacházejí ve vodě, v ovzduší (výfukové plyny, smog) i v podobě záření (mobilní telefony, elektrospotřebiče). Odpadní látky se v těle zadržují a zpomalují regeneraci orgánů (staré rozpadající se buňky jsou pomaleji nahrazovány novými buňkami, neaktivuje se proces autofagie).

Detoxikace organismu - strava

Z jídelníčku je třeba vyloučit rafinované a průmyslově upravované potraviny a naopak se doporučuje konzumovat potraviny, které podporují detoxikaci celého organismu, jsou protizánětlivé. Vyloučit je nutné překyselující potraviny: maso, mléčné výrobky, rafinovaný cukr, bílou pšeničnou mouku, kofein, rostlinné oleje.

Účinky detoxikace organismu

Správně provedená detoxikace harmonizuje celý systém, navozuje pocit zdraví, zvyšuje energii a projasňuje mysl. Detoxikace organismu navodí samoléčebné schopnosti organismu a s její pomocí docílíme pročištění celého těla a krve. Detoxikace organismu se liší tím, že odstraňuje toxiny nejen z trávícího traktu, ale také z celého organismu (zejména hluboko usazené toxiny v tkáních). Výsledkem je výrazné zlepšení na fyzické i mentální úrovni, a nabízí cestu k vyléčení mnoha nemocí.

Jak provádíme detoxikaci organismu

Pročistit a regenerovat organismus můžete doma (bylinnými extrakty jako Triphala) nebo v našem centru (o individuální detoxikaci organismu se dozvíte zde). Domácí detoxikace je jednoduchá, ale vyžaduje delší čas (extrakt je nutné užívat pravidelně delší dobu).

Speciální detoxikační program

Individuální očistná a regenerační terapie, jak jí provádíme v našem centru, je unikátní detoxikací celého organismu. Po přípravě a vlastním odstranění toxinů, hluboce usazených v tkáních, následuje regenerace pomocí omlazujících prostředků. Provádíme jak ambulantní individuální detoxikaci, konkrétně setavenou podle zdravotního stavu (o detoxikaci organismu u nás centru zde), tak ozdravné pobyty s klienty již dlouhou dobu s výbornými výsledky.

Pro koho je detoxikace organismu vhodná?

U zdravých lidí (v rámci prevence, která je vždy lepší než léčení)
• Pro celkovou regeneraci a omlazení organismu
• Jako léčba pro zvýšení potence a plodnosti
Při léčbě chronických onemocnění jako např. chronická horečka, záněty kloubů, revmatismus, dna, bolesti zad, hemeroidy, nemoci srdce, anorexie, gynekologické poruchy, cukrovka, nemoci jater, kožní vyrážky, ekzémy a lupenka, chronické průjmy, krční, nosní, ušní a oční onemocnění, otoky, únava, vyčerpání, nadváha, časté nachlazení, astma, nervová onemocnění, sexuální poruchy, bolesti hlavy a migréna, nadýmání, zažívací obtíže, močové a žlučníkové kameny, deprese, nespavost....

MUDr. David Frej