Důležité principy v léčbě chronických nemocí

Základními principem v léčbě přírodní medicínou je nalezení příčiny a s jejím odstraněním následně navození rovnováhy. Přírodní principy platí v kterékoliv části světa bez ohledu na národnost a klima. Jen je třeba léčbu upravit individuálně podle metabolického typu každého člověka.

Bylinná léčba

Bylinná léčba je spolu s úpravou stravy základem. Mnohé bylinné přípravky navozují bez nežádoucích účinků harmonii. Pro své antioxidační, protistresové, regenerační a detoxikační účinky fungují na buněčné úrovni.

Používám byliny a směsi vyzkoušené tisíce let, zaměřené na pročištění střeva (Triphala, Alga Forte), jater a ledvin (LKC, ledvinový čaj), imunitu (Amrita, Imuhelp), určené pro ženský organizmus a hormonální rovnováhu (Šatavari, Zdraví pro ženu), nadváhu (Reslim), pro vitalitu (Ašvaganda), na stres a deprese (Brahmi, Klidná Mysl), na alergie a dýchací problémy (B-Free, Amalaki), vynikající je ájurvédské antibiotikum Neem nebo starodávná kombinace bylin B-Skin na pleť, štítnou žlázu a kožní nemoci atd.

Byliny mají v drtivé většině pozitivní účinky na zdraví a nežádoucí účinky jsou spíše výjimečné na základě nadměrného užívání.
Je vhodné užívat kapsle s celými nadrcenými bylinami, sirupy nebo prášek z bylin. Kapsle v rostlinné celulóze se rozpustí spolehlivě v trávícím traktu a tak mohou působit v organismu. Doporučuji kupovat přípravky, které obsahují certifikované organické byliny (uvedeno na etiketě), neboť takový bio výrobek daleko lépe působí v těle a koupí přípravku podporujete pěstování na biofarmách. Pro maximální účinek je nutné byliny užívat několik měsíců.

Detoxikace

Detoxikace navodí samoléčebné schopnosti organismu a s její pomocí docílíme pročištění celého těla a krve. Detoxikace podle postupů, které používám, se liší tím, že odstraňuje toxiny nejen z trávícího traktu, ale také z celého organismu (zejména hluboko usazené toxiny v tkáních). Individuální očistná a regenerační terapie je unikátní detoxikací celého těla. Po přípravě a vlastním odstranění toxinů, hluboce usazených v tkáních, následuje regenerace pomocí omlazujících prostředků. Provádím jak ambulantní detoxikaci, tak ozdravné  pobyty s klienty již dlouhou dobu s výbornými výsledky.

Jednoduchá detoxikace bylinným extraktem

Pro pozvolnou a jemnou detoxikaci používám směs vybraných bylin. K nejznámějším patří kombinace tří sušených ovocných plodů Haritaki, Amalaki a Bibhitaki, společně známých pod obecným názvem Triphala. Společně harmonizují celý organismus, a podporují trávení. Triphala také váže těžké kovy a pročišťuje tlusté střevo, a tak léčí chronickou zácpu.

Vybrané procedury

Masáž hlavy dokáže při jejím správném provedení nahradit masáž celého těla. Ideální při stresu, oslabené imunitě, migrénách, stimuluje nervový a lymfatický systém, stimuluje růst vlasů. Uvolňuje též bloky v ramenním vazivu, též u stresu, snížené imunity atd. Celkově působí revitalizačně.

Ájurvédská masáž chodidel s koupelí ve speciálním bylinném prášku. Po 10-minutové koupeli ve speciálním bylinném prášku následuje masáž chodidel. Využívá reflexní body na chodidlech. Dochází k přirozenému odtoku lymfy.

Pindasvédan, masáž rozvařenou směsí v sáčcích je léčebná terapie jako jedna z nejpoužívanějších omlazujících terapií na celé tělo pro doléčení za pomoci plátěných uzlíčků, které jsou naplněny teplou směsí (hustá rýžová kaše a bylinná směs).

Netrabasti je koupelí očí, kdy se obtíže zraku zmenší až odstraní, očím se uleví a dodá se jim svěžest a lesk. Snižuje stres, ovlivňuje oční nemoci, zlepšuje zrak, léčí záněty a suchost spojivek, zvyšuje vnímání, vhodné při únavě očí z televize, počítače, suchost očí, otok víček, pálení očí, nespavost.

Speciální aplikace oleje na záda, je aplikace speciálního oleje na oblast zad, které je bolestivé. Vhodné u ztuhlosti, revmatismu, spasmů, bolestí zad a v kříži.

U procedury Nasja se masáží obličeje, napařením a aplikací speciálních bylinných kapek léčí obtíže celé hlavy a krku.

Širodhara je neobyčejně účinnou relaxační techniku. Při této několik tisíc let staré léčebné metodě teče tenkým pramínkem tekutina (nejčastěji teplý léčivý olej) ze speciální nádoby na čelo. Považuje se za jednu z omlazovacích a pročišťovacích procedur, používá se k odstranění příčiny mnoha nemocí. Z těla se vylučují nahromaděné toxiny, způsobující nemoci a zároveň se vyživují tkáně. Širodhara posiluje organismus a prodlužuje věk.

MUDr. David Frej