Není to zabijácký virus, říká německý mikrobiolog

V případě, že nemáte dost času sledovat různé informace, vám přináším přehled rozhovorů, které nevysílají média jako Česká televize.

Následující rozhovory jsou jen přehledem zajímavých článků  a rozhovorů na internetu. Nejsem imunolog, proto dávám prostor pro názory, ať každý si může udělat svůj názor...

Zajímavý rozhovor s prof. mikrobiologie Bhakdim a prof.Mansmannem, kteří odmítají plošné těstování v Německu jako plýtvání a jak podle rozhovoru oznámili v USA, jen 1% pozitivně testovaných a zdravých lidí je infekčních. Testovat se dle nich mají jen opravdu nemocí a rizikoví lidé (1-2% v populaci). Podle prof. Bhakdiho není o mnoho nebezpečnější než virus chřipky a epidemie je tím podle něho u konce. Testování je nástroj hromadného strachu, přičemž pozitivní test podle nich nic nevypovídá o riziku, pokud má člověk jen příznaky nachlazení.  Mnoho příznaků mají i jiné viry jako EBV virus (infekční mononukleóza), a poškození plic se týká i jiných viróz (v Německu je ročně 600 000 pneumonií). Prof. Mansmann je zastáncem roušek, prof. Bhakdi to považuje za týrání zejména dětí.

Dále dost mizerný rozhovor s jakýmsi docentem, který se vyjadřuje o slušnosti a rozhovor je následně plný urážek. Nicméně tam je jedna zajímavá myšlenka.

(Otázka: První dávky vakcíny společnosti Astra Zeneca by mohly do Česka doputovat v prosinci. Vláda se rozhodla koupit 3 miliony dávek, aby si ponechala prostor i na nákup vakcín od jiných výrobců a nebyla závislá jen na jednom dodavateli. Je to dobrý postup? "Jsem velmi skeptický k tomu, že vakcína sehraje pozitivní roli. Může dokonce působit proti zklidnění viru. Jak už jsem řekl, mnohem více bych sázel na větší prozkoumání interakce mezi chováním viru a našeho imunitního systému. O tom víme velmi málo. Škoda že ti, kteří jsou odborně vybaveni k tomu, aby k tomu řekli více, se převážně vydali jen cestou hledání vakcíny. Uvidíme, jak to bude dál.) Viz zde

Zde v časopise JAMA (v angličtině) se uvádí, že zvýšená aktivita a počet paměťových pomocných T buněk (CD4+) , které jsou součástí získané imunity u osob, které se setkali s infekcí ještě před pandemií nebo u těch, co netrpí projevy infekce, ukazuje, že se imunita aktivuje i na základě setkání s jinými endemickými beta-koronaviry, zodpovědnými za běžná nachlazení.

V tomto rozhovoru velmi důležitá poznámka: Zadlužování ovšem mostem do budoucnosti skutečně je - totiž mostem, jehož prostřednictvím okrádáme ty, kdo v budoucnosti budou muset žít. Nejedná se o nic jiného než o velké přerozdělování - nebo spíše velkou loupež napříč časem. Jestliže po staletí platilo, že jsme povinni předat hospodářství další generaci v lepším stavu, než jsme je obdrželi, teď zcela nepokrytě projídáme a propíjíme grunty našich vnoučat. Jde to snadno. Bránit se totiž nemohou.

Rozhovor v časopise Reflex je podložen mnoha odbornými argumenty.

10/2020